Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Біржі та їх види. Державний бюджет.

Біржі та їх види. Державний бюджет.

Назва:
Біржі та їх види. Державний бюджет.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Біржі та їх види. Державний бюджет.


ПЛАН
І. Біржі та їх види.
Фондова біржа
Товарна біржа
Біржа праці.
ІІ. Державний бюджет.
2.1. Бюджетна система.
2.2. Державні доходи.
2.3. Державні витрати.
2.4. Дефіцит бюджету.


Фондова біржа
Фондова біржа - це установа, організований ринок, на якому власники здійснюють процес купівлі-продажу акцій та облігацій через посередників. Членами біржі є, як правило, її засновники (окремі індивіди, кредитно-фінансові інсти-тути) . За необхідності засновники біржі можуть розширити коло її членів шляхом продажу біржових місць. В умовах сприятливої кон'юнктури ціна місця на Нью-Йоркській фондовій біржі сягає одного мільйона доларів.
Члени біржі або державні органи, які контролюють її діяльність, встановлюють умови, за яких та чи інша компа-нія може бути допущена до біржової торгівлі. Так, щоб котуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі, корпорація мусить мати не менше 22 мли. активів, а загальна кількість випущених акцій повинна становити не менше 1 млн. шт., чисельність акціонерів, які б володіли не менш як 100 акціями — 200 чол. Тому в середині 90-х років на цій біржі котувалися акції лише близько 1900 наймогутніших корпо-рацій (із майже 3 млн. усіх корпорацій Америки).
На Токійській фондовій біржі котувалися 1600 компа-ній. Щоб зареєструватися на цій біржі, прибуток компанії за останні З роки повинен становити не менше 300 млн. ієн, статутний капітал — не менше 1 млрд. ієн, а дивіденди на одну акцію — не менше 5 ієн. Це означає, що члена-ми фондової біржі можуть бути лише високорентабельні фірми.
У США та Японії — моноцентрична біржова система. Це означає, що, незважаючи на існування в США 11 фондо-вих бірж, а в Японії — 9, домінуючою в кожній із цих країн є одна біржа, розташована у фінансовому центрі країни. В Німеччині, Канаді та інших країнах — поліцентрична система бірж, тобто поряд із головною біржею існує одна або декілька провідних фондових бірж.
У свою чергу, реєстрація на біржі піднімає престиж компанії, полегшує доступ до ринку капіталу, сприяє підвищенню курсу її акцій, і, отже, розширює коло акціо-нерів. У деяких наймогутніших американських корпораціях число акціонерів сягає 3 і більше млн. чол. Тому вони централізують значні грошові суми, а це прискорює інве-стиційні процеси, зміцнює могутність крупних корпорацій.
Членство на фондовій біржі не є незмінним, раз і назав-жди даним. Його потрібно увесь час підтверджувати висо-ким і стабільним курсом акцій. Ось чому показники курсу акцій — це свідчення ділової активності, стабільності еко-номіки. В США, наприклад, використовується такий су-марний статистичний показник ділової активності, оцінки економічної кон'юнктури, як індекс Доу-Джонса. Він ґрунту-ється на динаміці середніх курсів акцій 65 наймогутніших корпорацій, в т. ч. ЗО промислових, 20 транспортних і 15 сфери комунально-побутового обслуговування, на даних про ціну акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Купівля-продаж акцій на фондовій біржі здійснюється за допомогою посередників. Якщо посередник купує цінні папери за власні гроші або за рахунок отриманих кредитів, а потім продає їх за вищою ціною, то на американському позабіржовому ринку він називається ділером. Головний посередник на центральній фондовій біржі Нью-Йорка — спеціаліст, а інші посередники, які пов'язують спеціаліста з покупцями або продавцями,— брокери. За свої посередни-цькі операції брокери отримують винагороду за домовле-ністю заінтересованих сторін — клієнтів або згідно з так-сою, встановленою біржовим комітетом. При успішному веденні посередницьких операцій брокер може нагромадити кошти і стати ділером.
На фондовій біржі відбувається розподіл і перерозподіл фінансового капіталу (на «первинному» ринку — коли акції випускаються і продаються населенню, різним компаніям та фінансово-кредитним інститутам; та «вторинному» ринку — коли іметовані акції знаходяться в обігу і пере-ходять з одних рук до інших, що, поряд з рухом грошей, інших цінних паперів і відповідними інститутами формує кровоносну систему економіки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Біржі та їх види. Державний бюджет.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок