Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ

МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ

Назва:
МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,23 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ
“МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ”


ПЛАН
Вступ
1. Дати характеристику основних етапів інтеграційного процесу і показити їх відмінність
2. Характерні особливості лізингу в період його інтернаціоналізації
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Розвиток продуктивних сил країн неминуче веде їх до виходу на зовнішний ринок, до зростання міжнародних зв”язків і взаємопереплатення національних економік, сприяє інтернаціоналізації господарського життя.
Інтеграційний процес відбувається по цілому світу, особливо активно останнім часом інтеграційні процеси відбуваються в Європі. Сьогодні Європейський Союз вступає в новий етап інтеграції. Відбуваються серйозні зміни в напрямках уніфікації податкових систем, зближення законодавств, введено єдину валюту - євро. В один ряд з економічними стають політичні, соціальні і екологічні проблеми, проблеми прав людини і проблеми безпеки. Йдеться про створення в найближчі роки не тільки економічного і валютного, але й політичного союзу цих країн. Тобто, сьогодні ми спостерігаємо багатофакторність розвитку Європейського Союзу, а разом із цим - і підвищення його ролі і місця в глобальній економіці.
В даній контрольній роботі будуть розглянуті основні етапи інтеграційного процесу, виділити їх відмінності. Також цікавим для вивчення є особливості лізингу в період його інтернаціоналізації.
1. Дати характеристику основних етапів інтеграційного процесу і показити їх відмінність
Інтеграція - це особливий етап у процесі інтернаціоналізації господарського життя, що веде до створення нової якості - цілісності відособленого господарського комплексу декількох держав(однорідний господарський механізм).
Міжнародна економічна інтеграція – це процес зближення та взаємопереплетення національних економік шляхом утворення єдиного економічного простору для вільного переміщення товарів, послуг, капіталів, та робочої сили через національні кордони.
Інтеграція веде до утворення цілісної економічної системи.
Основою міжнародної економічної інтеграції є глобалізація та інтернаціоналізація господарського життя.
Глобалізація означає тісну взаємодію і взаємопереплетення економічних, політичних, соціальних, правових, інформаційних, соціально-культурних та інших зв’язків між суб’єктами економічної діяльності всіх країн світу, формування єдиної (глобальної) для всього світового суспільства системи світогосподарських відносин. Поняття глобалізація тісно пов’язане з інтернаціоналізацією господарського життя.
Етапи розвитку міжнародної економічної інтеграції (МЕІ):
- преференційні торговельні зони – території країн світової співдружності, де застосовують пільгове оподаткування, митне регулювання і кредитування;
- зони вільної торгівлі (ЗВТ) – інтеграційне об’єднання, яке передбачає зняття внутрішніх митних обмежень;
- митний союз – інтеграційне об’єднання, яке включає функції зони вільної торгівлі (ЗВТ) і не передбачає спільних митних тарифів для третіх країн;
- спільний ринок – інтеграційне об’єднання, яке включає функції попередніх і передбачає вільні переливи товарів, капіталів і робочої сили (Європейський Союз(ЄС), НАФТА – США, Канада, Мексика);
- економічний союз – інтеграційне об’єднання, яке включає всі функції попередніх станів і передбачає повну інтеграцію всіх сфер життя(Європейський Союз (ЄС)).
Перший етап формування Європейського Союзу пов’язаний зі створенням, за Паризьким договором (8 квітня 1951 р.) Європейського об’єднання вугілля і сталі (ЄОВС). Увійшли в це об’єднання: Франція, ФРН, Бельгія, Люксембург, Італія, Нідерланди.
Мета створення ЄОВС – сприяти економічному зближенню країн шляхом створення єдиного ринку вугілля та сталі. В 1953 р. скасовано митні обмеження в торгівлі залізом і брухтом, а пізніше – сталі.
Другий етап пов’язаний з Римським договором (25 березня 1957 р.) про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) та Євроатома.
Мета ЄЕС (спільного ринку) – забезпечення постійного збалансованого розвитку економік країн учасниць та підвищення рівня життя населення шляхом забезпечення свободи переміщення капіталів, товарів та робочої сили.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок