Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Бюджетна система України (лекція)

Бюджетна система України (лекція)

Назва:
Бюджетна система України (лекція)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
29,20 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Бюджетна система
Бюджетний кодекс (нова редакція від липня 2010 року)
Бюджет – це план формування доходів і витрат
Квазифіскальні операції, як вони дають змогу приховувати дефіцит державного бюджету? – домашнє завдання!
1 етап – 92-94 роки.
Характеризується незадовільним рівнем регулюючої функції бюджетної системи, наявністю значного обсягу дефіциту бюджету з емісійними джерелами його покриття, нарощуванням обсягу державного боргу.
2 етап – 1995-2000 роки.
Характеризується недостатнім рівнем регулюючої функції бюджетної системи, нарощуванням заборгованості зі сплати до бюджету податків і зборів, зменшення розміру дефіциту бюджету з використанням неемісійних джерел його покриття, скороченням обсягу державного боргу, поступовим впровадженням казначейської системи виконання бюджету.
3 етап 2001-2002 роки
Поступове впровадження казначейської системи. Характеризується задовільним рівнем регулюючої функції бюджетної системи, суттєвим зменшенням обсягу державного боргу, посиленням керованості бюджетним дефіцитом (профіцитом), впровадження програмно-цільового методу планування бюджету, реформування системи міжбюджетних відносин, врегулювання бюджетного процесу шляхом прийняття бюджетного кодексу України, а також посиленням наукової складової в процесі складання основних напрямів бюджетної політики.
4 етап – до 2010 року
Характеризується прийняттям нової редакції бюджетного кодексу України, що передбачено запровадженням середньострокового бюджетного планування, розширення сфери застосування програмно-цільового методу бюджетного процесу, удосконалення управління борговою політикою, направлення надпланових доходів державного бюджету на реалізацію пріоритетних інвестиційних програм і здійснення заходів пов’язаних з проведенням соціальних реформ, посиленням державного фінансового контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів.

Бюджетна система – це сукупність державного бюджету та місцевих бюджетів, побудована за урахуванням економічних та міжбюджетних відносин.
Принципи
Принцип самостійності. Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними, держава коштами державного бюджету не несе відповідальності за бюджетні зобов’язання органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування. Органи влади АР Крим та органи місцевого самоврядування коштами відповідних місцевих бюджетів не несуть відповідальності за бюджетні зобов’язання один одного, а також за бюджетні зобов’язання держави. Самостійність бюджетів забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів, правом відповідних органів державної влади, органів влади АР Крим та органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів. Відповідно до законодавства України, правом Верховної ради АР Крим та відповідних місцевих рад, самостійно і незалежно один від одного розглядати та затверджувати відповідні місцеві бюджети.
Принцип єдності. Єдність бюджетної системи України забезпечується єдиною правовою базою, єдиною грошовою системою країни, єдністю і порядком виконання бюджету та ведення бюджетного обліку та звітності.
Принцип збалансованості. Повноваження на здійснення витрат бюджету мають відповідати обсягам надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.
Принци повноти. До складу бюджетів підлягають включення, всі надходження бюджетів та витрати бюджетів, що здійснюються відповідно до нормативно правових актів органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування.
Принцип обґрунтованості. Бюджет формується на реалістичних макропоказниках економічного і соціального розвитку країни та розрахунку бюджету і його доходів та витрат, що здійснюється відповідно до затвердження методик та правил.
Принцип супсидіарності. Розподіл супсидіарності, розподіл видів видатків між державним бюджетом та місцевим бюджетом, а також між місцевими бюджетами ґрунтується на необхідності максимально можливого наближення надання гарантованих послуг до їх безпосереднього споживача.
Принцип ефективності та результативності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Бюджетна система України (лекція)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок