Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Звіт про проходження виробничої переддипломної практики (економічний огляд роботи підприємства)

Звіт про проходження виробничої переддипломної практики (економічний огляд роботи підприємства)

Назва:
Звіт про проходження виробничої переддипломної практики (економічний огляд роботи підприємства)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
34,61 KB
Завантажень:
3819
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
з

1. АНАЛІЗ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1.1. Аналіз виконання плану по продукції.

Аналіз діяльності підприємства починають з вивчення обсягу виробництва, темпів його зростання, з оцінки плану виробництва та реалізації продукції. Від обсягу, складу, асортименту та якості випущеної та реалізованої продукції, ритмічності виробництва залежить собівартість, прибуток, рентабельність.

Виконання плану по реалізації продукції — необхідна умова стійкого фінансового становища підприємства. До планового обсягу реалізованої продукції вимагають:

1. вартість готових виробів, напівфабрикатів, придбаних замовниками і оплачених ними;

2. роботи промислового характеру;

3. реалізацію продукції в своєму капітальному будівництві та непромисловим господарствам, які перебувають на балансі підприємства. Джерелом аналізу є:

— звіт виробничого об'єднання про виконання плану по продукції (форма 1П);

— реєстри бухгалтерського звіту;

— матеріали оперативного обліку, що характеризують виконання договорів по поставках...

Аналіз починають з визначення, як виконаний план відвантаження промислової продукції споживачу, для контролю виконання плану будують графіки відвантаження продукції споживача. Залежно від характеру цієї продукції оперативний облік ведеться в натуральному виразі або грошовому.

В процесі аналізу слід встановити, яким споживачам затримували відвантаження, з'ясувати причини строків відвантаження, а також накреслити заходи щодо усунення виявлених недоліків.

4

Фактори, що впливають на обсяг реалізації продукції. Обсяг реалізованої продукції залежить від обсягу товарної продукції, зміни залишків продукції, відвагнтаження продукції. Залежність обсягу продукції від факторів:

Р=Т+(ТСз — ТСі) + (ТУ2—ТУі) Р — реалізована продукція за звітний період;

Т — товарна продукція за звітний період;

ТС/ і ТС^ — залишки готової продукції на складах на початок і кінець місяця;

ТУ ^ гГУ/ — залишки товарів відвантажених, але не оплачених на початок і кінець місяця

1.2 Аналіз ефективності використання основних фондів.

Узагальненим показником ефективності використання основних фондів є фондовіддача (Фв), вона розраховується відношенням вартості випущеної продукції до середньорічної вартості основних фондів:

Фв = ВП/ОФ

Ефективність використання виробничих планів — цей показник розраховується шляхом ділення вартості випущеної продукції на виробничі площі в м2:

Фв = ВП/8

Фондоозброєність — це відношення середньорічної вартості всіх основних фондів до середньоспискової чисельності працівників:

Фо = ОФ/ССЧ Якщо Фв * Фо = ВП/Т;

розраховують показники використання обладнання:

1. По часу роботи — екстенсивного використання, це відношення робочого часу у верстатозмінах до максимально можливого планового часу;

5

2. Коефіцієнт інтенсивного навантаження — це відношення фактичного виробітку до планового за верстатогодину, або до годинної потужності обладнання;

3. Коефіцієнт інтегрального навантаження (використання обладнання) — характеризує обладнання по часу і потужності, він розраховується шляхом множення коефіцієнту екстенсивного використання обладнання на коефіцієнт інтенсивного використання обладнання. При аналізі використання обладнання по кількості розраховують показники:

коефіцієнт використання наявного обладнання, розраховують відношенням кількості одиниць працюючого обладнання до кількості наявного обладнання; цей показник свідчить, яка частина невстановлена, або встановлена і не працює.

1.3. Аналіз використання трудових ресурсів.

Для визначення впливу окремих трудових факторів на об'єм виробництва застосовується така система трудових факторів:

— чисельність промислове виробничого і непромислово виробничого персоналу;

— склад промислове виробничого персоналу по категоріях працюючих;

— використання робочого часу по числу днів роботи та тривалості роботи за зміну;

— середній виробіток на одного працівника за окремі періоди. Чисельність у звітності відображається у двох видах:

; 1. Планова середня спискова чисельність працівників визначається

виходячи з планового об'єму робіт та продуктивності праці, а по інших категоріях працівників відповідно з необхідністю в адмінуправлінському

та обслуговуючому персоналу.

І

2. Фактична середня спискова чисельність визначається щомісячно по кількості людей зазначених по табелю, включаючи всі явки і неявки

о

шляхом ділення загальної кількості людиноднів на число і кількість календарних днів.

Для характеристики процесу руху працівників обчислюється коефіцієнт змінності. Він характеризує ступінь оновлення працівників;

його обчислюють як частку від ділення найменшого з двох показників руху працівників на середньоспискову чисельність.

Коефіцієнт плинності -це відношення працівників, звільнених за власним бажанням, з боку адміністрації, ... до середньоспискової чисельності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: Звіт про проходження виробничої переддипломної практики (економічний огляд роботи підприємства)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок