Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Стратегічне управління підприємством на прикладі ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ

Стратегічне управління підприємством на прикладі ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ

Назва:
Стратегічне управління підприємством на прикладі ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,36 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Стратегічне управління підприємством на прикладі ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ


ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ СТВОРЕННЯ ВІДДІЛУ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ НА УМГ “ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ”
В умовах складної економічної ситуації, в якій тепер знаходиться країна, підприємство повинно планувати свою діяльність враховуючи зміни в зовнішньому середовищі. Тому вибирати стратегію УМГ “Прикарпаттрансгаз” доцільно за харакктером макросередовища [5].
Перш за все доцільно застосувати стратегію скорочення, яка передбачає в першу чергу структурні зміни, часткове скорочення лінії виробництва, відшукання напрямків з потенціалом зростання на прибутковості. Наступним кроком може бути закриття, об’єднання відділів, і створення стратегічних відділів господарювання, “центрів прибутку” з функціями, які б відповідали даному становищу підприємства.
Після здійснення цієї стратегії можна перейти до стратегії зростання. Підприємство повинна розширити номенклатуру продукції, збільшити обсяги випуску продукції і розширити ринки збуту цієї продукції.
Для того, щоб реалізувати вищезгадані стратегії, слід створити відділ стратегічного планування на підприємстві.
Аналіз деяких результатів на підприємстві виявив здатність довготермінового планування. Планування здійснюється мінімально на рік. Такі недалекоглядні дії не дають змогу підприємству повністю реалізувати свій потенціал і отримати максимальні результати від діяльності. Можливо до тепер підприємство могло обходитись без стратегічного планування, але з часом підприємства-конкуренти, які більш точно і далекоглядно планують свою діяльність, зможуть витіснити УМГ “Прикарпаттрансгаз” з ринкових сигментів або суттєво обмежити ці ринки.
Виходячи з вищевказаного пропоную створити на підприємстві відділ стратегічного планування в складі планово-економічного відділу. Крім того залучення для цієї роботи власних працівників, зекономить кошти по оплаті праці і ці працівники н залишаються після скорочення без роботи.
Цей відділ буде безпосередньо підпорядковуватися генеральному директору підприємства і буде складатися з начальника відділу і трьох менеджерів з стратегічного аналізу (прогноз та сценарій розвитку зовнішніх та внутрішніх факторів на основі СВОТ – аналізу) та стратегічного планування (розробка системи стратегічних планів та аналіз системи альтернативних планів реалізації стратегії).
Потрібно також розробити нові посадові інструкції працівників відділу стратегічного планувнаня, тому що їх функції будуть відрізнятися від тих, які вони виконували до цього часу.
Перш за все повинні ретельно вивчати і досліджувати всі можливості і загрози зовнішнього середовища, всі сильні і слабкі місця підприємства. Проведення всіх цих досліджень внутрішнього і зовнішнього середовищ дозволить формулювати адекватні цілі підприємства і з усіх можливих альтернатив вибрати стратегію, яка б могла забезпечити максимальне виконання цих цілей і була зручною для даного підприємства, оптимальною.
Для цього відділ стратегічного планування повинен отримувати поточну інформацію з планово-економічного відділу, бюро маркетингу тощо, яка має належним чином оброблятися з застосуванням сучасного математичного апарату.
Таким чином, формалізація процесу планування дозволяє залучити до процесу стратегічного мислення широке коло керівників і спеціалістів середньої ланки, тобто дає можливість пройти їм “школу” більш високого рівня управління.
ПРОЦЕС СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУВАННЯ НА УМГ “ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ”
Для зміцнення і розширення позицій УМГ “Прикарпаттрансгаз” на ринку необхідно здійснити ряд заходів:
Розширення і модернізація обладнання.
Орієнтація на молодих компетентних спеціалістів – випускників університетів.
Внесення корективів щодо термінів сплати за спожитий газ.
Розробка програми заходів стимулювання збуту.
Проведення факторингу.
Вкладення капіталу в нове обладнання а самее в устаткування для очищення масла від кислих продуктів ГРС з ГПА.
Внесення корективів щодо термінів сплати за спожитий газ
У зв’язку з тим, що підприємство має досить високу дебіторську заборгованість – 556564,3 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Стратегічне управління підприємством на прикладі ПРИКАРПАТТРАНСГАЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок