Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Основні поняття економіки підприємства

Основні поняття економіки підприємства

Назва:
Основні поняття економіки підприємства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,23 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Основні поняття економіки підприємства


Виробнича потужність – це максимально можливий випуск продукції підприємством за певний час (зміну, добу, місяць, рік) у встановленій номенклатурі і асортименті при повному завантаженні обладнання і виробничих площ.
Продуктивність праці – це показник, що характеризує її ефективність і показує здатність працівників випускати певну кількість продукції за одиницю часу.
Нормування праці – 1) процес визначення об’єктивно необхідних затрат робочого часу (норм) в усіх сферах діяльності людини;
2) різновид практичної діяльності людини (фах);
3) одна з виробничих функцій конкретного структурного підрозділу організації або посадової особи (нормувальника);
4) галузь наукових знань як відносно автономна частина науки з організації праці;
5) навчальна дисципліна, що викладається у навчальних закладах.
Процес нормування праці – сукупність здійснення організаційно-технічних заходів, щодо вивчення, обґрунтування, визначення і впровадження у виробництво норм праці.
Норма праці – конкретна форма впровадження міри праці, тобто кількість робочого часу, об’єктивно необхідна для виконання конкретної роботи, конкретним робітником у конкретних організаційно-технічних умовах виробництва.
Об’єкт нормування праці – 1) будь яка доцільна діяльність людини, тобто трудовий процес у його конкретному і специфічному вияві.
Принципи нормування праці – загально-вихідні, сталі правила і положення, на яких базується нормування як галузь наукових знань і конкретна функція управління виробництвом. До них належать: 1) науковість; 2) об’єктивність; 3) оптимальність; 4) динамічність; 5) прогресивність.
Функції нормування праці – відокремлені напрями процесу нормування, реалізація яких розкриває сутність та призначення норм праці.
Виробничий процес – сукупність цілеспрямованих технологічних і трудових дій, у результаті якої предмети праці під впливом процесу праці перетворюються на продукти праці.
Об’єкт нормування праці – 2) це такий відрізок трудового процесу у часі, який характеризується технологічною завершеністю.
Етапи спостереження – окремі організаційно необхідні підходи здійснення методики проведення вивчення затрат робочого часу (підготовка, спостереження, обробка даних, аналіз отриманих результатів).
Нормативні матеріали – комплекс довідкової інформації, необхідної для визначення норм затрат праці аналітично-розрахунковим методом.
Норма часу – кількість робочого часу, необхідного для виконання конкретної роботи (операції) за певних організаційно-технічних умов.
Норма виробітку – кількість одиниць продукції в натуральних показниках, яку має виготовити робітник за певний проміжок робочого часу (година, зміна, декада, місяць), виходячи з установленої норми часу.
Облік виконання норм – форма контролю якості чинних норм праці, коли визначається середній рівень виконання норм часу (виробітку) за професіями, тарифними розрядами, дільницями і цехами.
Оцінка якості нормування праці – одне з головних завдань оперативного та цільового аналізу господарської діяльності. Аналізу підлягають: 1) стан і рівень нормування в організації; 2) якість чинних норм затрат праці.
Перегляд діючих норм – одна з форм поточної роботи нормувальників, головною метою якої є приведення затрат живої праці у відповідність до організаційно-технічних умов, що могли змінитись з часу встановлення норм.
Централізована форма управління нормуванням – одна з форм управління нормуванням, коли відповідальність за якість норм і робота з установлення, обліку і впровадження норм праці сконцентрована в єдиному центрі (відділі, бюро, групі).
Центри продуктивності – передова форма управління та організації нормування праці, яка передбачає об’єднання зусиль технологів, економістів, нормувальників для комплексної розробки типових технологій і трудових процесів, карт організації праці з використанням обчислювальної техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Основні поняття економіки підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок