Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Банкрутство та ліквідація підприємства

Банкрутство та ліквідація підприємства

Назва:
Банкрутство та ліквідація підприємства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
на тему:
БАНКРУТСТВО ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА


БАНКРУТСТВО ТА ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА
В наш час про банкрутство вітчизняних підприємств приходиться говорити не тільки теоретично. Дане явище все більше має місце на практиці в зв'язку з кризовим станом економіки держави. Ринкова економіка господарювання офіційно визнає банкрутство як економічне явище.
Згідно Закону України "Про відновлення платоспромож-ності боржника або визнання його банкрутом " від 30. 06. 1999 року банкрутство — це визнана арбітражним судом нездат-ність боржника відновити свою платоспроможність і задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури (шляхом розпродажу свого майна).
Іншими словами банкрутство — це неможливість для деяких осіб виконати після встановленого терміну взяті на себе зобов'язання перед кредиторами, особливо грошові. Ситуація ускладнюється ще й тим, що неплатоспромож-ність прогресує на фоні загальної нестабільності.
Можна деталізувати причини банкрутства, поділивши їх на фактори зовнішнього та внутрішнього впливу.
Банкрутство
Зовнішні фактори впливу | Внутрішні фактори впливу*
недосконалість законодавчої системи* | недосконалість системи стратегічного планування*
високий рівень інфляції* | невміле використання форм, методів управління*
кризові явища в інвестиційній політиці* | недосконалість механізму ціноутворення*
необгрунтована економічна політика уряду* | недостатній рівень організації виробництва*
політична нестабільність суспільства * | низький технічний рівень виробництва
Слід відзначити, що на якій би стадії розвитку не перебу-вала фірма, завжди можуть виникнути ймовірні причини, які обумовлять банкрутство.
Мова йде про стадії зародження фірми, прискореного зростання, стадії зрілості, стадії спаду. Інколи тільки-но ство-рене підприємство тут же зазнає банкрутства по причині не точно, не обґрунтовано визначеної генеральної стратегії під-приємства, а також її функціональних і ресурсних стратегій. І навіть коли у фірми справи ідуть дуже добре, банкрутство може наступити внаслідок несвоєчасності розрахунків зі свої-ми кредиторами.
Ознаки виникнення неплатоспроможності підприємства:*
припинення поточних платежів і систематичне порушення термінів погашення зобов'язань;*
зменшення потоку грошових коштів від здійснення операцій;*
зниження прибутковості;*
падіння ринкової ціни цінних паперів;*
скорочення виплачуваних дивідендів.
Таким чином, сигнали, які попереджають про наближення банкрутства можна поділити на 2 групи.
Перша група характеризується симптомами, які констату-ють тотальну заборгованість підприємства, що в подальшому веде до повної неплатоспроможності. Друга група симптомів характеризується зменшенням попиту на продукцію і в зв'яз-ку з цим іде зменшення обсягів реалізації продукції, зниження прибутку і рівня рентабельності, збільшення кредиторської заборгованості, неефективне використання ресурсів, що обу-мовлює ріст витрат на виробництво, труднощі з готівкою.
Суб'єктами банкрутства згідно закону є юридичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності, юридичні особи — підприємства, які є об'єктами права державної власності, фізичні особи — суб'єкти підприємницької діяльності.
Кредитором згідно закону є юридична, або фізична особа, яка має підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю і своєчасністю справ-ляння податків і зборів.
Боржник може звернутися до арбітражного суду і поруши-ти справу про банкрутство з власної ініціативи у разі його фінансової неспроможності, або загрози такої неспромож-ності.
В процесі діагностики економічного стану і оцінки пер-спектив розвитку підприємства важливо враховувати три ос-новні стадії погіршення економічного стану:
1) прихована стадія банкрутства;
2) фінансова нестійкість;
3) явне банкрутство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Банкрутство та ліквідація підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок