Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання

Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання

Назва:
Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,55 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання


Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання.
Законом України „Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" від 16 липня 1999 року № 996-XIV (далі Закон) передбачено, що звіт про фінансові результати, передбачений П(Р)БО 3, входить у статусі обов'язкового до складу як річний, так і проміжної квартальної фінансової звітності.
У той же час пунктом 3 статті 2 Закону встановлено, що дозволено ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності по спрощеній системі обліку і звітності суб'єктами підприємницької діяльності, що є такими відповідно до законодавства.
У силу чого відповідно до пункту 3 статті 11 продовжує існування скорочена форма звітності, оскільки для суб'єктів малого підприємництва передбачена скорочена по показниках форма звітності в складі балансу і звіту про фінансові результати.
Більш того, даний порядок розповсюджений і на іноземні представництва, оскільки пунктом 3 статті 11 установлюється скорочена по показниках форма звітності для нерезидентів (представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності).
Законом не передбачена можливість відсутності ведення бухгалтерського обліку і здачі звітності для окремих суб'єктів господарської діяльності, оскільки ч. 2 п. 2 статті 2, яка встановлює, що суб'єкти підприємницької діяльності, що відповідно до законодавства звільнені від обов'язкового обліку доходів і витрат, не ведуть бухгалтерський облік і не здають фінансової звітності, скасована Законом України від 11.05.2000р. № 1707-111.
Щодо фінансової звітності законом передбачено, що форми фінансової звітності встановлюються:
А) для всіх підприємств (крім банків) - Міністерством фінансів України за узгодженням з Державним комітетом статистики України;
Б) для банків - Національним банком України за узгодженням з Державним комітетом статистики України;
В) для бюджетних організацій, органів державного казначейства - Державним казначейством України.
Законом визначений наступний склад фінансової звітності:
а) підприємств (крім бюджетних організацій, представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності і суб'єктів малого підприємництва): баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух коштів, звіт про власний капітал, примітки.
б) суб'єктів малого підприємництва і представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності скорочена по показниках фінансова звітність: баланс і звіт про фінансові результати.
Стосовно до балансу і форми звіту про фінансові результати фактично встановлена наявність двох різних видів звітності: повної і скорочений, причому порядок заповнення останньої регулюється П(Р)БО 25.
Національним П(Р)БО 3 визначена тільки одна форма фінансового звіту про фінансові результати, причому пунктом 2 установлено, що дана форма застосовується підприємствами, організаціями й іншими юридичними особами усіх форм власності (крім банків і бюджетних установ), тобто стандарт П(Р)БО 3 суперечить Закону, що „дає поняття правовим основам регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності в Україні".
Як і в інших стандартах бухгалтерського обліку, у П(Р)БО 3 маються визначення термінів, причому визначення доходів і витрат дані повторно з пункту 3 П(Р)БО 1, а визначення власного капіталу з пункту 2 П(Р)БО2.
Деякі визначення недостатньо згруповані за змістом і розпливчасті. Так, що маються визначенні звичайної, операційної й основної діяльності досить сильно схожі один на одного. У силу чого необхідно вказати їхні відмітні ознаки.
Основна діяльність - операції, зв'язані з виробництвом і реалізацією продукції (робіт, послуг, товарів), що є головною метою створення підприємства і забезпечують основну частку його доходу.
Операційна діяльність - це не тільки основна (тобто вона включає основну), але й інші види діяльності (крім інвестиційної і фінансової). Це поняття значне більше першого, і практично, включає всі статутні види діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Структура і зміст Звіту про фінансові результати. Джерела даних для його складання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок