Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Планування аудиторської перевірки

Планування аудиторської перевірки

Назва:
Планування аудиторської перевірки
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Планування аудиторської перевірки
Аудиторська діяльність - це організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок та надання інших аудиторських послуг.
Аудитор (аудиторська фірма) повинен ретельно планувати свою роботу, контролювати свою діяльність, вести облік виконаної роботи. Тому планування в аудиті слід розглядати як планування аудиторської діяльності та планування конкретної аудиторської перевірки. Аудиторська фірма розробляє і складає стратегічні плани аудиторської діяльності, які розраховані на декілька років, і поточні бізнес-плани на поточний рік.
Для того, щоб своєчасно і якісно провести аудит фінансової звітності необхідно чітко спланувати кожну перевірку.
Планування аудиторської перевірки - це система заходів, направлених на ефективне і своєчасне проведення аудиту.
У процесі планування аудиторської перевірки рекомендується дотримання принципів, наведених на рис. 1.1.
___, _ -'-/_.
Національні нормативи аудиту і Кодекс професійної етики — аудиторів України встановлюють основні принципи аудиту, правила надання аудиторських послуг, фундаментальні засади аудиторської етики. Відповідно до цих документів принципи аудиту можна поділити на дві групи: методологічні та принципи професійної етики.
Найважливішим методологічним принципом аудиту є планування. Планування аудиту повинно здійснюватися на підставі національних нормативів аудиту "Планування аудиту" № 9, "Знання бізнесу клієнта" № 10, "Суттєвість та її взаємозв'язок з ризиком аудиторської перевірки" №11, "Оцінка системи внутрішнього контролю підприємства та ризику, пов'язаного з ефективністю її функціонування" № 12, інших нормативних і законодавчих актів.
Планування аудиторської діяльності здійснюється з метою надання ефективних економічних послуг у визначений проміжок часу, зосередження уваги аудитора на найважливіших напрямках аудиту, та виявлення проблем, які слід перевірити найретельніше. Планування аудиту пов'язане з визначенням його цілей і задач, відповідальності і обов'язків аудиторів.
Слід пам'ятати, що на відміну від інших процесів управління планування аудиту має дуже важливі, притаманні тільки йому особливості:*
S мета, яка заздалегідь визначена законом. У зв'язку з цим аудитори не мають будь-якої свободи: вони повинні визначити, сформулювати свою думку і викласти її у висновку;*
S кожний суб'єкт аудиту (клієнт) індивідуальний;
S проведення аудиту є ризикованим через суттєві
невідповідності, помилки, фальсифікації і порушення чинних
законодавчих та нормативних актів.
I*""
_..... -jaKHM чином? планування — це процес, який дає"можлййсть найбільш раціонально виконати аудит і одночасно зменшити ризик невиявлення найсуттєвіших моментів діяльності клієнта. Щоб пла-нування було ефективним, воно повинно доповнюватися контролем виконаних робіт і постійною реєстрацією всіх фактів і висловів. Це дає можливість уникнути зайвого ризику, більш грунтовно підійти до прийняття рішення щодо загальних результатів перевірки.
Таким чином, планування аудиторської діяльності необхідне для:
V вибору підходів для досягнення цілей аудиту;*
S виконання і контролю за роботою;
S визначення саме основних аспектів об'єкта аудиту;
S гарантованості повноти виконаної роботи;
S зменшення ризику.
Планування аудиту повинно оформлятися документально. Відповідно до Національного нормативу аудиту (ННА) "Планування аудиту" № 9 передбачається складання двох документів: загальний план та програма аудиту. Також за необхідності складається порядок амін та уточнень у загальному плані та програмі аудиту. . , ,„е&?„^сО л^ї^і
+ *- / - '
Г~~~' Розробка загального плану аудиту /^Јw^, * / Загальний план аудиту розробляється за формою, наведеною у / додатках до національного нормативу аудиту "Договір на проведення аудиту" № 4. Обсяг цього документа залежить від обсягів і складності аудиту. Загальний план аудиту розробляється дуже детально, щоб аудитор мав можливість підготувати конкретну програму аудиту.
Загальний план проведення аудиту має містити такі ' розділи: - -
Виявлені помилки аудитор повинен довести до відома клієнта, щоб він міг внести необхідні виправлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Планування аудиторської перевірки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок