Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ДИСЦИПЛІНИ “ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ”

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ДИСЦИПЛІНИ “ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ”

Назва:
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ДИСЦИПЛІНИ “ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,20 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ “ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ”


ПЛАН
Вступ
1. Об’єктивна необхідність та завдання державного регулювання розвитку підприємництва в АПК
2. Характеристика основних показників розвитку підприємництва в АПК
3. Механізм державної підтримки та стимулювання розвитку підприємництва в АПК
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Агропромисловий комплекс України — це цілісна народногоспо-дарська система взаємопов'язаних в своєму розвитку галузей, які за-безпечують виробництво сільськогосподарської сировини та продо-вольства, їх заготівлю, зберігання, переробку і реалізацію населенню.
В АПК розрізняють три сфери діяльності:
- перша сфера – виробництво засобів виробництва для всіх інших галузей, пов`язаних із сільським господарством (тракторне машинобудування, виробництво сільгоспмашин, устаткування для тваринництва, легкої і харчової промисловості  тощо);
- друга  сфера – сільське господарство: 1) рослинництво (рільництво, садівництво, виноградарство, квітникарство, луківництво); 2) тваринництво (ВРХ, свинарство, вівчарство, птахівництво, бджільництво, конярство, шовківництво, рибне господарство);
- третя  сфера – переробка сільськогосподарської сировини (харчова, м`ясо-молочна, легка промисловість та ін.).
Ядром агропромислового комплексу є галузі сільського господар-ства. У своєму розвитку вони характеризуються певними особливостями; це вплив природно-кліматичних факторів на характер і організацію виробництва, об'єктивна необхідність використання частини виробленої продукції як засобів виробництва, універсальність основного засобу ви-робництва — землі. Усе це зумовлює особливості становлення ринкових відносин в агропромисловому комплексі та особливості його державного регулювання.
1. Об’єктивна необхідність та завдання державного регулювання розвитку підприємництва в АПК
Досвід розвинутих країн, система агробізнесу яких тривалий час формувалась під впливом держави, переконливо засвідчує, що в умовах ринкової економіки життєздатність сільськогосподарських підприємств, ефективність аграрного виробництва і відносна стабільність соціальної сфери в сільській місцевості значно зумовлені державним регулюванням.
Потреба та особливості державного регулювання агропромислового комплексу визначаються низкою об`єктивних чинників: 1) різноманітність природно-кліматичних умов; 2) страхування діяльності сільськогосподарських підприємств; 3) непостійність цін і доходів в агропромисловому виробництві, що залежить від природних чинників і кон`юнктури ринку; 4) конкурентне середовище в сільському господарстві і високий ступінь монополізації в ресурсозабезпечувальних переробних сферах; 5) низька привабливість інвестування аграрного виробництва через специфіку відтворювального процесу; 6) потреба екологізації сільського господарства; 7) особливості формування соціальної інфраструктури села.
Масштаби регулювання, головно, залежать від рівня економічного і соціального розвитку господарства, збалансованості попиту і пропозиції на аграрних ринках. Світовий досвід виділяє наступні напрямки державного регулювання агробізнесу:
1) регулювання цін і фермерських доходів;
2) бюджетне фінансування;
3) кредитування;
4) оподаткування;
5) стабілізація ринку сільськогосподарської продукції.
В умовах, що склалися сьогодні в Україні, з метою розвитку АПК і країни в цілому, крім перерахованих вище напрямів, держава повинна:
1) підтримувати розвиток фермерства;
2) сприяти в реалізації продукції у межах квот і гарантованих цін, які запроваджують органи державної влади;
3) дотувати виробництво окремих видів продукції;
4) підтримувати розвиток аграрного підприємництва;
5)  провадити антимонопольну політику;
6) забезпечувати підготовку кадрів, підтримувати розвиток аграрної науки, соціальної інфраструктури.
Результатом розвитку агропромислової інтеграції (АПІ) – синтезу сільського господарства і промисловості – є агропромисловий комплекс.
Агропромислова інтеграція – це органічне поєднання сільського господарства і галузей промисловості, транспорту, торгівлі тощо, які обслуговують сільське господарство, постачають ресурси і доводять його продукцію до споживача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ДИСЦИПЛІНИ “ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок