Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Аналіз конфлікту Грузія-Росія

Аналіз конфлікту Грузія-Росія

Назва:
Аналіз конфлікту Грузія-Росія
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота
з “Міжнародних відносин”
на тему:
Аналіз конфлікту Грузія-Росія


Проблемна ситуація
Російсько-Грузинський конфлікт (військова операція в Панкісі)
Короткий огляд ситуації ( розкриття компонентів інформаційно-аналітичної діяльності: сутність, причини і наслідки, тенденції)
 
Більш ніж півтора роки тому Росія заявила про перебування міжнародних терористів у Панкійському проваллі, Грузія. Зараз Росія та Грузія, два члени однієї Співдружності, на грані конфлікту через бомбардування Панкійського провалля 23 серпня 2002 року. В середу, тобто на початку проведення акції, російське військове командування поставило під сумнів ефективність операції грузинських спецслужб в Панкісі по знищенню чеченських банд. А в п’ятницю невідомі літаки з’явилися в цьому районі та обстріляли селище. Під час бомбардування загинув грузинський селянин, 7 було поранено.
Офіційний Тбілісі звинуватив Росію. Начальник відділу міжнародно-правових відносин генпрокуратури Грузиї Паата Мсхиладзе заявив: "...серед добутих слідством доказів - повітряні карти, на яких зафіксовано порушення зі сторони Росії повітряного простору Грузії на світанку 23 серпня 8 літальними апаратами, а також знайдено уламки 500-кілограмових бомб російського виробництва”. Посол Грузії в ООН Реваз Адамія звинуватив Росію в державному тероризмі і заявив, що Москва порушила Устав ООН, провівши повітряні рейди над територією його країни.
Спостерігачі ОБСЄ підтвердили повідомлення про те, що російська авіація здійснювала бомбардування Панкійського провалля.
Побоюючись перетворення Грузії на “другу Чечню” Е.Шеварднадзе хоче владнати проблеми з бойовиками власними силами. А голова МВД Росії заявив, що боротися з терористами в Панкійському проваллі без участі Росії неможливо.
Між тим, в Панкісі продовжується другий етап антикримінальної операції. “Силовики планують довести її до переможного кінця і повністю очистити провалля від кримінальних елементів та іноземних бойовиків. Операція в Панкісі не обмежена в часі і буде продовжуватись до повного викорінення в цьому регіоні криміналу та тероризму", - зауважив представник МВД Грузії. "Мета першої фази операції повністю виконана - встановлення державного контролю над проваллям", - сказав П.Гомелаурі, міністр внутрішніх справ Грузії. Шеварднадзе обіцяє, що скоро Панкісі стане прикладом стабільності в країні. Росію ж запрошує до співпраці у проведенні операцій, але не у воєнній, а інформаційній, консультативній і, якщо можливо, матеріально-технічній сферах. Росія з роллю порадника категорично не погоджується і хоче приймати безпосередню участь у боротьбі з бойовиками. Але президент Грузії в особистому листуванні натякнув президенту Росії В.Путіну, що «...у випадку повтореня подібних інцидентів Грузія повинна зробити те, що робить незалежна держава». Парламент Грузії вимагає від Едуарда Шеварднадзе розірвання дипломатичних стосунків з Росією, виведення військових баз її з території Грузії.
Невдовзі після бомбардування, намітилася тенденція до переростання політичного конфлікту у військовий, але на даний момент, Грузія, усвідомлюючи те, що розірвання стосунків з Росією все-одно більше зашкодить самій Грузії, намагається розв’язати конфлікт шляхом переговорів і досягнення ідейної єдності щодо боротьби з бойовиками на території країни, але при цьому, офіційний Тбілісі намагається тримати Росію на певній відстані від внутрішніх справ держави.
Основні завдання інформаційно-аналітичної роботи
Загальне знайомство з Російсько–Грузинським конфліктом, встановлення причин даної ситуації, прогнозування наслідків для Грузії та Росії від цього конфлікту.
Формування понять, їх визначення.
Російсько-Грузинський конфлікт – напруження дипломатичних відносин між членами СНГ Росією та Грузією, яке загострилося внаслідок бомбардування російськими літаками Панкійського провалля, через неспроможність грузинської влади самотужки перешкодити переховуванню бойовиків на території Грузії.
Збір фактів, достатніх для виведення вірних висновків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Аналіз конфлікту Грузія-Росія

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок