Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Процес планування ринкової стратегії фірми

Загрузка...

Процес планування ринкової стратегії фірми

Назва:
Процес планування ринкової стратегії фірми
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,61 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету “Менеджмент ЗЕД”
НА ТЕМУ:
Процес планування ринкової стратегії фірми


План
Процес планування ринкової стратегії фірми.
а) Необхідність планування ринкової стратегії фірми.
б) Пріоритети в плануванні ринкової стратегії.
в) Види планування стратегії фірми.
Організаційні форми торгово-посередницьких операцій.
а) Торгові фірми.
б) Комісійні фірми.
в) Агентні фірми.
г) Брокерські фірми.
д) Фектори.


ПРОЦЕС ПЛАНУВАННЯ РИНКОВОЇ СТРАТЕГІЇ ФІРМИ
а) Необхідність планування ринкової стратегії фірми.
Прагнення отримати прибуток більший, ніж всередині країни, спону-кає фірми виходити на міжнародний ринок. Незважаючи на присутність чинника невизначеності у новому середовищі (нові конкуренти, мінлива ринкова кон'юнктура, коливання валютних курсів, політична нестабільність і т.д.), підприємство прагне нарощувати свою присут-ність на світовому ринку.
Відчувши на собі недоліки перших, швидше спонтанних та ім-пульсивних дій, підприємство починає застосовувати стратегічне планування. Успішне його використання дає змогу фірмі досягнути ефективної підприємницької діяльності на зовнішньому ринку.
Планування ринкової стратегії здійснюється фірмою на трьох рівнях:*
глобальному (планування проводиться у найбільш довгостроковому аспекті, визначаються важливі для підприємства цілі, що сприймаються як єдине ціле);*
стратегічному (планування здійснюється на рівні керівництва підприємства і дає уявлення про довго- та середньостро-кові варіанти розвитку);*
фактичному (планування зосереджується на визначенні конкретних акцій, які необхідні для вирішення питань ефективного використання наявних ресурсів при реалізації глобальних цілей на тих ринках, де діє фірма).
Планування стратегії фірми покликане насамперед запобігти несприятливому впливу зовнішніх факторів. Найважливішою його функцією є прогнозування майбутнього. Визначаючи бажані та мож-ливі орієнтири своєї майбутньої діяльності на світовому ринку, фірма зменшує можливість непередбачуваної дії основних чинників світо-вого ринку.
Складність економічних явищ і процесів у світовому господарст-ві та зростаюча кількість елементів (за рахунок зовнішніх), які ото-чують підприємство, робить стратегічне планування обов'язковою умовою господарської діяльності. До того ж, потреба у зваженій політиці та передбаченні ходу зовнішньоекономічної діяльності фір-ми зростає разом зі збільшенням кількості ринків, де вона проводить свою комерційну діяльність.
б) Пріоритети у плануванні ринкової стратегії. Просте та ясне визначення цілей, як і точна оцінка наявних ресурсів, є важли-вою передумовою успішного виходу на зовнішні ринки. Дуже часто можливості, що виникають на зовнішніх ринках, не узгоджуються ні з цілями, ні з ресурсами. Ринок може пообіцяти заманливі прибутки у короткостроковому періоді, даючи при цьому нестійкі перспективи у довгостроковому. Таким чином, необхідно достатньо ясно визначи-ти цілі, аби підприємство не потрапило у програшну ситуацію.
Після цього пріоритет треба віддати співставленню потреб та існуючих засобів. Перш за все потрібно, щоб працівники підприємства були безпосередньо зацікавлені в участі у міжнародній діяльності. Тільки за цієї умови вони будуть спроможними вийти за межі звич-них схем ресурсовикористання, «набутих» у попередні роки господа-рювання.
Випадкові рішення можуть виявитися вдалими, але тільки постій-не та цілеспрямоване планування дозволяє досягнути оптимальної віддачі від інвестицій, завжди віддаленої і неминуче запізнілої по-рівняно з прогнозом.
Поведінку управлінського персоналу в умовах зовнішньоеко-номічної експансії підприємства можна позначити у вигляді схеми ЕПРГ (етноцентризм, поліцентризм, регіоноцентризм, геоцентризм).
Етноцентризм. Етноцентричне підприємство розглядає свій міжнародний розвиток як вторинне щодо «внутрішньої експан-сії», а зовнішній ринок - як «пожирача» надлишків продукції. Підпри-ємство схильне до централізації основних маркетингових рішень і має тенденцію відтворювати на зовнішніх ринках політику та проце-дури, що використовуються спочатку на внутрішньому ринку.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Процес планування ринкової стратегії фірми

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок