Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Економічні теорії ХХ ст.

Загрузка...

Економічні теорії ХХ ст.

Назва:
Економічні теорії ХХ ст.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Економічні теорії ХХ ст.
Не легко слідкувати за розмовою економістів про звичні щоденні події, такі: як змінюється курс безробіття і зростає індекс цін споживача. Коли вони розмовляють про теорію, то навіть їхнім товаришам-економістам важко розуміти їх, те, що вони говорять один одному. Я повторю слова Джорджа Бернарда Шоу: „Якщо б всіх економістів зібрати з кінця в кінець, вони б не досягли якогось висновку”.
Джон Майнард Кейнс висловився про це значно тактовніше:
„Ідеї економістів і політичних філософів, коли вони праві і коли вони помиляються, є більш могутнім ніж загально зрозумілим. Насправді світом править маленьке “щось”. Практичні люди, які вірять, що можуть бути повністю вільними від будь-якого інтелектуального впливу інших людей є рабами деяких розумних економістів”.
Мета розділу:
Якщо ви прочитаєте ці розділи, ви будете краще розуміти основи:
Класичної економіки;
Теорії Кейнса;
Монетарної школи;
Економіки пропозиції;
Раціонально-очікувальної теорії;
Класична економіка.
Сполучені штати зазнали дуже значного спаду, навіть депресій в 1830-х, 1870-х і 1890-х рр., але завжди одержували своє. Якщо уряд намагався витягнути країну зі спаду, говорили прихильники класицизму, це тільки призводило до гіршого.
Класича школа економістів була основною течією економіки приблизно з 1775 до 1930 року. „Достаток нації” Адама Сміта – це біблія для економістів того часу! Класики вірили, що їхня економіка була саморегулятивною. Спади подбають самі про себе і рушійний механізм буде завжди штовхати економіку прямо до повної зайнятості.
Як ми бачили на початку 10 розділу, головним принципом класичної системи був такий закон: Пропозиція робить власний попит. Все, що виробляється – продається. Чому? Тому що люди працюють так ефективно, як вони розраховують потратити свої прибутки.
А якщо люди зберігають свої доходи? Нема проблем, була відповідь класиків, тому що такі зберігання перетворяться в інвестиції. Виходячи з цього вони позначили Фігуру, яка показує графік зберігання і вкладання. Вони перетинаються в процентній ставці 10%.
А що, якщо сума грошей людей, що хочуть заощадити до 10%: буде більшою, ніж сума інших ділових людей, що хочуть інвестувати? Знову, без проблем. Процентна ставка буде падати автоматично. Люди будуть схильні заощаджувати менше щодо процентних ставок, а інші будуть схильні інвестувати більше. Зрештою, процентна ставка буде падати навіть якщо заощадження і інвестиція будуть рівними.
Класики також припускали похилу гнучкість тарифної кваліфікації і цін. Якщо це трапиться при тимчасовому спадів і приватні підприємства не можуть продавати свою готову продукцію, вони будуть просто зменшувати свої ціни до часу, коли їхня інвентаризація вичерпається. Іншою основою класичної економіки була кількісна теорія грошей, яку ми обговорювали в 12 розділі. За їхньою версією, коли грошова пропозиція змінюється за процентним відношенням, рівень цін змінюється за тим же процентним відношенням. Так, коли грошова пропозиція збільшиться до 5 відсотків, рівень цін зростає до 5% також.
Звернувшись знову до рівняння обміну
Якщо М зросте до 5%, то і Р також, то V і Q залишаться рівними. Ми можемо підтримувати повномасштабну дискусію між Кейсіанцями і монетарристами щодо стабільності V як додатку до цього розділу і закінчити тим, що V – стабільне під час неспаду і мирних років. А Q? Q, випуск товарів і послуг зростає під час неспаду і падає під час спаду.
Де це все залишить нас як вважає теорія кількості? За цією версією, яку класики підтримували, ми могли очікувати, що V і Q залишаться рівними з року в рік.
На кінець, поглянувши ближче на класичний підхід, що спади є тимчасовим феноменом, що за словами закону Say’s, процентна ставка і похилу-зручні зарплати і ціни дбають самі за себе. Це провідні до основи класичної макроекономічної політики при спаді: Нічого не робити!
Якщо уряд зробить спробу зупинити спад, витрачаючи більше грошей чи знижуючи податки, ці міри не спроможні витягнути економіку зі стадії спаду.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Економічні теорії ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок