Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Світова організація торгівлі

Світова організація торгівлі

Назва:
Світова організація торгівлі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,70 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Світова організація торгівлі (СОТ) – це провідна міжнародна економічна організація, членами якої вже сьогодні є 150 країн, на долю яких припа
дає близько 96% обсягів світової торгівлі


Світова організація торгівлі (СОТ) – це провідна міжнародна економічна організація, членами якої вже сьогодні є 150 країн, на долю яких припадає близько 96% обсягів світової торгівлі. Після приєднання ряду країн, які зараз є кандидатами на вступ, у рамках СОТ здійснюватиметься майже весь світовий торговельний оборот товарів та послуг.
За останні роки значно розширилася сфера діяльності СОТ, яка на сьогодні далеко виходить за рамки власне торговельних стосунків. СОТ є потужною і впливовою міжнародною структурою, здатною виконувати функції міжнародного економічного регулювання. Членство у СОТ стало на сьогодні практично обов`язковою умовою для будь-якої країни, що прагне інтегруватися у світове господарство.
Процеси створення, становлення і розширення СОТ не були простими та однозначними. Хоча за останні 30 років масив загальних правил СОТ надзвичайно зріс, СОТ усе ще базується на принципі двосторонніх переговорів між членами з метою взаємного відкриття їх ринків. Члени СОТ, формулюючи вимоги до країн-претендентів стосовно доступу до їх ринків, відстоюють інтереси власних компаній, захищаючи таким чином власне виробництво та робочі місця. Тому переговорний процес є непростим і, як правило, тривалим.  
Коротка довідка
Світова організація торгівлі (СОТ)
Місце розташування: Женева, Швейцарія
Заснована: 1 січня 1995
Створена: на основі Угод Уругвайського раунду (1986-94)
Країни-члени: 150 країн
Бюджет: 161 мільйонів швейцарських франків (2004)
Співробітники секретаріату: 601
Голова: Supachai Panitchpakdi (генеральний директор) 
ПОТОЧНИЙ СТАН ВДНОСИН
(за станом на лютий 2007 р.)
5 лютого 2007 р. на засіданні Генеральної Ради СОТ Україну було прийнято до Світової Організації Торгівлі. За процедурою вступу до СОТ, Україна має ратифікувати протокол до 4 липня поточного року. Разом із цим мають бути ухвалені 11 технічних законопроектів, схвалені кілька документів на рівні уряду і міністерств. Після цього Україна офіційно стане 152 членом СОТ.
(за станом на листопад 2007 р.)
?       Вступ України до СОТ є одним з пріоритетів зовнішньоекономічної політики України і розглядається як системний фактор розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі, створення передбачуваного транспарентного середовища для залучення іноземних інвестицій.
?       Світова організація торгівлі - це 151 країна, на які припадає 95% світового торговельного обороту.
?       Усі сусіди України (крім Росії та Білорусі) вже є членами СОТ.
?       На країни-члени СОТ припадає близько 70українського експорту.
?     Процес приєднання України до СОТ триває більше тринадцяти років (з 1993 року) і передбачає:
?     узгодження з країнами-членами Робочої групи графіків зниження імпортного мита та режиму доступу до ринку послуг.
?     завершення багатосторонніх переговорів з країнами-членами Робочої групи та узгодження проекту Звіту Робочої групи;
?     гармонізацію законодавства з нормами та вимогами СОТ.
?     Вже проведено 16 офіційних засідань Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ. Останнє офіційне засідання проведено 15 червня 2006 року. Крім того, з часу проведення офіційного засідання Робочої групи було проведено неформальне засідання Робочої групи (27 жовтня 2006 року) та неофіційні консультації з країнами-членами Робочої групи (19 лютого, 5-9 та 15-16 березня, 19-20, 30 квітня та 1-3 травня 2007 року). Останні неофіційні засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ відбулися 14 травня, 23 липня та 25 жовтня 2007 року. Порядок денний останніх засідань та консультацій було присвячено розгляду законодавства, прийнятого Верховною Радою України з метою вступу України до СОТ та формуванню оновленої редакції проекту Звіту Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ та формуванню в цьому документі зобов’язань України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Світова організація торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок