Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Світова організація торгівлі (СОТ)

Світова організація торгівлі (СОТ)

Назва:
Світова організація торгівлі (СОТ)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,57 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Контрольна робота
Світова організація торгівлі (СОТ)


ПЛАН
Створення світової організації торгівлі...............................................3
Структура СОТ.......................................................................................6
Членство в організації............................................................................9
Сфера діяльності СОТ..........................................................................13
Вступ України до СОТ.........................................................................17


Світова організація торгівлі (СОТ) – це найбільша міжнародна торгова організація, яка покликана регулювати стосунки учасників організації в сфері міжнародної торгівлі на основі пакету угод так званого Уругвайського раунду багатосторонніх переговорів (1986-1994 рр.), що має тривалу історію.
В 1920 р. в Брюсселі під егідою Ліги Націй відбулась фінан-сова конференція представників 30 країн. Прийняті цією конферен-цією резолюції стосувалися насамперед фінансових проблем. Від-носно міжнародної торгівлі конференція висловила побажання, щоб кожна країна поступово переходила до принципів вільної торгівлі.
Друга міжнародна конференція з економічних питань прохо-дила в Генуї в 1922 р. Вона набула великого історичного значен-ня, оскільки в ній брала участь радянська Росія. Конференція прийняла ряд резолюцій щодо розвитку міжнародної торгівлі, а також з охорони торгівлі.
У 1927 р. в Женеві відбулася Третя велика економічна конфе-ренція, на якій 50 країн представляли 200 делегатів і 150 експер-тів. Результатами цієї конференції було підписання через декіль-ка місяців на дипломатичній конференції Конвенції, в якій країни брали на себе зобов'язання в шестимісячний термін зняти всі за-борони і обмеження на імпорт та експорт і не замінювати їх жод-ними подібними заходами. Але ця Конвенція не була ратифіко-вана більшістю країн.
Позитивні результати згаданих міжнародних конференцій ви-явилися незначними, але саме в цей період було закладено осно-ву сучасного правового базису міжнародної торгівлі. Здійснювані між двома світовими війнами спроби лібералізації торгівлі не ма-ли великого значення, але після Другої світової війни всі питання, які обговорювалися раніше, знову опинилися в центрі уваги.
Проект статуту Міжнародної організації торгівлі, що був розроблений на конференція в Гавані (з 21 листопада 1947 р. по 24 березня 1948р.) своїм змістом виходив за межі проблем світової торгівлі, включаючи пра-вила найму на роботу, угоди з окремих видів товарів, обмежу-вальної торговельної практики, міжнародних інвестицій та торгівлі послугами. Хоча у березні 1948 р. в Гавані на Конферен-ції ООН з проблем торгівлі та зайнятості статут Міжнародної ор-ганізації торгівлі був затверджений, у подальшому його ратифі-кація деякими національними законодавчими органами виявилася неможливою: статут ратифікували лише дві країни, а самі США відмовились від свого проекту. Ця спроба виявилася невдалою — організація фактично припинила існування, так і не розпочавши своєї діяльності.
За пропозицією США в жовтні 1946 р. в Лондоні Економічною і Соціальною Радою ООН була скликана конференція для вивчен-ня американського проекту статуту Міжнародної торговельної ор-ганізації. В Лондоні був розроблений проект організації, який по-тім обговорювався на конференції у Женеві (серпень 1947р.). В роботі цих форумів брали участь лише 18 держав. Женевська кон-ференція розглядала дві проблеми: по-перше, статут міжнародної організації, який пізніше в листопаді 1947р. знову обговорювався на Гаванській конференції, по-друге, питання митних тарифів і Домовленості щодо їх скорочення. Остання проблема була вклю-чена в порядок денний нової конференції, яка почала роботу також У Женеві 20 жовтня 1947р. Саме на цій конференції представниками 23 держав була розроблена угода — Генеральна угода про тарифи і торгівлю (General Agreement on tariff and trade).
СОТ — це одна з наймолодших міжнародних організацій, яка є правонаступником Генеральної Угоди з тарифів i торгівлі (ГАТТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Світова організація торгівлі (СОТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок