Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Міжнародна торгівля промисловими товарами, машинами, обладнанням.

Міжнародна торгівля промисловими товарами, машинами, обладнанням.

Назва:
Міжнародна торгівля промисловими товарами, машинами, обладнанням.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,10 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Навчальна дисципліна:
Міжнародна економіка
Тема:
Міжнародна торгівля промисловими товарами, машинами, обладнанням.


План.
Вступ стор. 3
Загальна характеристика торгівлі готовою продукцією стор. 5
Засоби торгівлі готовою продукцією стор. 7
Торгівля кооперованою продукцією та комплектним обладнання стор. 11
Список використаної літератури стор. 13


1.Вступ.
Міжнародна торгівля є формою зв'язку між товаровиробниками різних країн, що виникає на основі міжнародного поділу праці, і виражає їхню взаємну економічну залежність. У літературі часто дається наступне визначення: «Міжнародна торгівля являє собою процес купівлі і продажі, здійснюваний між покупцями, продавцями і посередниками в різних країнах». Міжнародна торгівля включає експорт і імпорт товарів, співвідношення між який називають торговим балансом. У статистичних довідниках ООН наводяться дані про обсяг і динамік світової торгівлі як сум вартості експорту всіх країн світу.
Структурні зрушення, що відбуваються в економіці країн під впливом НТР, спеціалізація і кооперування промислового виробництва підсилюють взаємодію національних господарств. Це сприяє активізації міжнародної торгівлі. Міжнародна торгівлям беспосередньо впливаюча на рух усіх міждержавних товарних потоків, росте швидше виробництва. Відповідно до досліджень зовнішньоторговельного обороту, на кожні 10% росту світового виробництва приходиться 16% збільшення обсягу світової торгівлі. Тим самим створюються більш сприятливі умови для його розвитку. Коли ж у торгівлі відбуваються збої, сповільнюється і розвиток виробництвам
Під терміном «зовнішня торгівля» розуміється торгівля якої-небудь країни з іншими країнами, що складається з оплачуваного ввозу (імпорту) і оплачуваного вивозу (експорту) товарів.
Різноманітна зовнішньоторговельна діяльність підрозділяється по товарній спеціалізації на торгівлю готовою продукцією, торгівлю машинами й устаткуванням, торгівлю сировиною і торгівлю послугами.
Міжнародною торгівлею називається оплачуваний сукупний товарообіг між усіма країнами світу . Однак поняття «міжнародна торгівлям вживається й у більш вузькому значенні: наприклад, сукупний товарообіг промислово розвинутих країн, сукупний товарообіг країн, що розвиваються, сукупний товарообіг країн якого-небудь континенту, регіону, наприклад, країн Східної Європи і т.п.
Міжнародна торгівля товарами – це форма МЕВ, що відображає товарно-грошові відносини куплі-продажу між суб”єктами МЕВ стосовно товарів матеріального виробництва і базується на МПП.
Міжнародна торгівля є своєрідним проявом світового товарного ринку. Якщо на національному ринку рух товарів обумовлюється більше економічними факторами і державною політикою, то на світовому ринку суттєвий вплив на міжнародну торгівлю має зовнішньоекономічна політика окремих держав чи їх груп.
Рух національних товарів між країнами дещо обмежений, а деякі національні товари взагалі не надходять у світовий товарообіг. На світовому товарному ринку обертаються тільки конкурентоспроможні товари, кращі з національних товарів.
Будь-якій державі для успішного функціонування на всесвітньому ринку необхідно мати свою зовнішньоекономічну інфраструктуру, яка може забезпечити просування товарів чи послуг від виробника до споживача в інші країни.
У цій системі основною є матеріально-технічна база та спеціалізовані організації для післяпродажного технічного обслуговування.
Країна, яка не має зовнішньоекономічної інфраструктури, змушена нести великі втрати для забезпечення доступу до зовнішньоекономічної інфраструктури інших держав(для оплати транспортування, страхових та банківських послуг, послуг торгових домів).
Загальна характеристика торгівлі готовою продукцією.
У світі відсутній єдиний ринок товарів промислового виробниц-тва, існує величезна кількість ринків конкретних промислових това-рів. Світовий ринок промислових товарів слід розуміти як сукуп-ність операцій зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів господа-рювання різних країн щодо реалізації виготовлених промислових товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Міжнародна торгівля промисловими товарами, машинами, обладнанням.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок