Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Особливості організації і функціонування підприємств різних форм власності

Особливості організації і функціонування підприємств різних форм власності

Назва:
Особливості організації і функціонування підприємств різних форм власності
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Контрольна робота з підприємництва
Особливості організації і функціонування підприємств різних форм власності


ПЛАН
1. Характеристика організаційно-правових форм підпри-
ємств в Україні.
2. Форми об'єднання підприємств в Україні.
3. Форми організації підприємництва.
4. Нові форми підтримки підприємництва.


1. Характеристика організаційно-правових форм підприємств в Україні
Згідно з Законом України "Про власність" від 7.02.1991р., та Господарським кодексом від 16 січня 2003 року N 436-IV функціонують такі види підприємств (рис. 1).
1. Підприємства, що засновані на приватній власності (приватне підприємство, що діє на основі приватної власності одного або кількох громадян, іноземців, осіб без громадянства та його (їх) праці чи з використанням найманої праці. Приватним є також підприємство, шо діє на основі приватної власності суб'єкта господарювання — юридичної особи [62]).
Право приватної власності виникає на підставі отримання громадянином доходів від участі в суспільному виробництві, від індивідуальної праці, ведення підприємницької діяльності, вкладення коштів у кредитні установи, акціонерні товариства, а також на майно, одержане внаслідок успадкування або укладення інших угод, не заборонених законом.
Об'єктами приватної власності є:
- приватні підприємства, засновані на власності окремого громадянина України, з правом найму робочої сили;
- селянські (фермерські) господарства;
- підприємства, засновані на власності іноземних громадян.
Рис. 8. 1. Класифікація видів підприємств
Крім перерахованих видів підприємств, об'єктом приватної власності є також майно, шо належить громадянам, зокрема тим, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, а саме: житлові будинки, квартири, предмети особистого користування, дачі, садові будинки, предмети домашнього господарства, продуктивна та робоча худоба, земельні ділянки, насадження на земельній ділянці, засоби виробництва, вироблена продукція, транспортні засоби, грошові кошти, інші цінні папери, а також майно споживчого та ви-робничого призначення; твори науки, літератури, мистецтва, відкриття, винаходи, промислові зразки та інші результати інтелектуальної праці.
2. Підприємства, засновані на колективній власності.
Право колективної власності виникає на підставі добро-вільного об'єднання майна громадян та юридичних осіб для створення кооперативів, акціонерних товариств, інших госпо-дарських товариств та об'єднань; передавання державних підприємств в оренду; перетворення державних підприємств в акціонерні та інші товариства; державних субсидій; по-жертвувань організацій та громадян, інших цивільно-правових угод.
У колективну власність можуть бути передані землі ко-лективних сільськогосподарських підприємств, сільськогоспо-дарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, зокрема, створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, землі садівничих товариств за рішенням загальних зборів.
Власник самостійно володіє, користується і розпоряд-жається об'єктами власності, які йому належать.
Вищими органами управління суб'єктів колективної форми власності є загальні збори, конференції, з'їзди тощо.
Окремі функції господарського управління колективним майном можуть бути покладені вищими органами управління власника на створювані ними органи.
Суб'єктами права колективної власності є:
- виробничі кооперативи;
- підприємства споживчої кооперації;
- підприємства громадських та релігійних організацій;
- інші підприємства, передбачені законом.
3. Підприємства, засновані на державній власності. Об'єктом державної власності є майно державних підприємств, а суб'єктом — держава в особі Верховної Ради України.
4. Підприємства, засновані на комунальній власності. Суб'єк-тами права комунальної власності є:
- Автономна Республіка Крим в особі її Верховної Ради;
- адміністративно-територіальні одиниці в особі обласних,
районних, міських, селищних, сільських рад народних депутатів.
Державне підприємство, яке відповідно до законодавства України не підлягає приватизації, за рішенням Кабінету Міністрів України може бути перетворене в казенне підприємство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Інше на тему: Особливості організації і функціонування підприємств різних форм власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок