Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> інша робота безкоштовно: Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.

Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації. / сторінка 6

Назва:
Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Решти виробників, частка товарів яких на ринку менш значуща, доводиться здійснювати політику прямування за лідерами.
Ціна змінюється також залежно від ступеня новизни товару, стадії його життєвого циклу. На етапі впроваджен-ий товару ринкової новизни за нього/вимагають вищу ціну. В цей період виробник орієнтується на певну частину покупців-супер-новаторів і новаторів. Така цінова політика дістала назву «знімання вершків». В міру насичення товаром ринку ціни поступово знижується.
Нові товари — поняття дуже відносне, адже поява товару на полиці вже означає, що почався відлік його старіння. А якщо фірма не потурбувалася про патентний захист, якщо аналогічний товар пропонують конкуренти, то фірмі нічого не лишається, як зай-нятися політикою прориву, тобто впровадження, постачаючи товар за прийнятими чи заниженими цінами.
Фірма-виробник найчастіше виходить на ринок не з одним кон-курентним товаром, а з цілим комплексом послуг, пов'язаних з монтуванням, експлуатацією, гарантійним та післягарантійним об-слуговуванням. Такий підхід може застосовуватись до товарів ви-робничого призначення, а також до складних товарів споживання. В цьому разі ціна на товар не така вже й висока, а от щодо про-відних товарів і послуг подібний підхід дає відчутну вигоду. Тех-нологічна залежність покупця від виробника характерна для фірм, які проводять політику зв'язаного ціноутворення.
У практичній роботі нерідко натрапляємо на політику престиж-них цін. Це не означає, що покупець має можливість придбати якісь особливі товари з особливими якостями. Продаються звичайні то-вари, однак належать вони престижним фірмам і купити їх можна лише в престижних салонах.
Іноді фірми практикують вихід на ринок з товарами за прес-тижними цінами, а через певний час, коли такий підхід починає себе вичерпувати, споживачеві пропонується товар за цінами про-никнення. Ціна проникнення — це нижча ціна на товар, ніж зви-чайна. Використовується вона у тому випадку, коли фірма пов'язує свої наміри із захопленням масового ринку. Перехід від престижних до цін проникнення має свій сенс. По-перше, висока ціна ви-правдана, якщо продаж орієнтований на суперноваторів і новато-рів. По-друге, завищена ціна мотивована тим, що вона дає змогу відшкодувати витрати, пов'язані з НДДКР, реалізацією ком-плексу маркетингу нового товару. По-третє, престижна ціна можлива за умов обмеженої конкуренції. По-четверте, ви-сока первісна ціна створює образ високоякісного товару. По-п'яте, престижна ціна недовговічна й процес зниження її на товар доброзичливо сприймається у споживчому середовищі. По-шосте, поступовий перехід від престижних до цін проникнення від-криває для фірми можливість розширювати ринок.
Неважко помітити, що у викладеному майже не йдеться про попит, хоча саме він визначає вартість товару.
Методи ціноутворення. Формування ціни товару відбувається під впливом певних об-межень. З одного боку, ціна виробленого фірмою продукту має дати прибуток, тобто вона не повинна опускатися нижче певного допустимого рівня. З іншого боку, надміру висока ціна може не-гативно вплинути на попит і товар ніхто не купуватиме. Головними чинниками, під впливом яких формується ціна, є: 1) собівартість продукції;
Рис.3 Підходи до вибору методу ціноутворення
2) виняткові якості, відмінні особливості, що приваблю-ють покупця; 3) ситуація на ринку, де аналогічний товар пропонує-ться іншими фірмами-конкурентами.
Встановлення ціни регулюється загальноприйнятими методами: 1) середні витрати плюс прибуток; 2) розрахунок ціни на основі аналізу беззбитковості та забезпечення цільового прибутку; 3) вста-новлення ціни на основі орієнтовної цінності товару; 4) вибір ціни на основі рівня поточних цін; 5) визначення ціни через торги.
Метод «середні витрати плюс прибуток» широко використову-ється насамперед при виконанні державних замовлень. Особливо показано це для військово-промислового комплексу, виконання космічних програм. Цей метод може застосовуватися в будівництві багатьох об'єктів, коли до умов контракту причетні урядові орга-нізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок