Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Скачати безкоштовно: Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.

Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації. / сторінка 7

Назва:
Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Доцільним є такий підхід до проведення фундаментальних досліджень, створення унікального устаткування, коли необхідні витрати заздалегідь передбачити неможливо.
Ціна(Ц) на товар, що виробляється, визначається за формулою
Ц=С+П,
де С — собівартість продукту, П — середня норма прибутку.
За яких умов прийнятний і чим приваблює цей метод встанов-лення ціни? По-перше, виробники більше зв'язані з розра-хунком витрат, ніж із попитом на товар. П р - д р у г е, спрощується процес визначення ціни. По-третє, метод зручний, якщо не доводиться часто коригувати ціни. По-четверте, існує дум-ка, що такий підхід влаштовує як покупця, так і виробника. По-п'яте, при використанні такого підходу в галузі зводиться до мінімуму конкуренція, адже ціни часто близькі. Щоправда, в цьо-му криються і позитивні, і негативні моменти.
Рис.4 Методи ціноутворення
З одного боку, розрахунком ціни на основі аналізу беззбитковості та забезпечення цільового прибутку користуються фірми, ді-яльність яких щодо одержання прибутку обмежується відповідни-ми законодавчими актами, з іншого — багато фірм цільовим шля-хом встановлюють певний відсоток прибутку на вкладений капітал. Сутність цього підходу відображено на рис.. Горизонтальна лінія П показує рівень постійних витрат (5 млн дол.), В В — валові
витрати, що складаються з постійних та змінних витрат. Із збіль-шенням збуту валові витрати теж зростають, Пряма лінія ВН означає процес валових надходжень, що починаються з нульової позначки і змінюються в міру збільшення кількості продажу. Без-збитковість починається з точки X, коли, продавши 300 тис. шт. виробів, фірма одержує прибуток. Якщо мета полягає в тому, щоб величина прибутку становила 2 млн дол., то їй треба продати то-вар обсягом 400 тис. виробів за ціною 22,5 дол. (9 млн дол і 400 тис. шт.).
Напевне, викладення даного підходу на практиці значно усклад-нюється, тому що на процес продажу впливає ряд факторів, при-чому неоднозначно.
Метод встановлення ціни на основі відчутної цінності товару обумовлений специфічними підходами до роботи на ринку. Розра-хунок робиться на певну категорію покупців, які погоджуються платити гроші не тільки за вартість товару, а й за комплекс інших послуг. Доплати пов'язані з доставкою, обслуговуванням тощо. Одна справа, коли ви самі займаєтесь купівлею якоїсь марки ав-томобіля, інша — коли цю процедуру покладаєте на представника фірми. Рівень послуг, що надаються, визначити, безумовно, важко. Тут доречно вести мову про престижні товари, про особливі послу-ги, за які за різних обставин і різних умов покупець погоджується платити різні гроші. Звичайно, в якихось розумних межах. Ось чому для фірми важливо бути надзвичайно чутливою до змін попиту на товар.
Вибір ціни на основі рівня поточних цін орієнтує діяльність фір-ми щодо ціноутворення передусім не на власні витрати, а на си-туацію на ринку, на цінову політику фірм-конкурентів. Поведінка фірм адекватна їхньому становищу на ринку. Фірма-лідер, як пра-вило, диктує свої умови. Дрібніші фірми можуть собі дозволити орієнтуватися на лідера, змінювати ціни після того, як це зробив він та його найближчі партнери. В олігополістичних сферах діяль-ності коливання цін взагалі мінімальні. Іноді дрібні продавці до-зволяють собі підняти ціни трохи вище, ніж на ринку. Однак це пов'язано з наданням якихось додаткових послуг.
Метод ціноутворення, що орієнтується на рівень поточних цін, досить поширений. Він створює атмосферу справедливого підходу до встановлення ціни в цілому по галузі. А це дає змогу підприєм-ствам отримувати певну норму прибутку, що всіх і влаштовує.
Можливий варіант встановлення ціни і на основі торгів. Торги — своєрідний метод укладання договорів купівлі-продажу чи підря-ду, за якими покупець (замовник) оголошує конкурс на виробни-цтво товару із заздалегідь визначеними техніко-економічними показниками. Одержавши і порівнявши пропозиції, замовник під-писує контракт з виробником (продавцем), який пропонує найвигідніші умови. Такий метод поширений при спорудженні великих ^об'єктів (підприємства, сховища, електростанції), постачанні машин й устаткування, виконанні масштабних НДДКР.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок