Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Поняття реклами та її відмежування від поняття інформації

Поняття реклами та її відмежування від поняття інформації

Назва:
Поняття реклами та її відмежування від поняття інформації
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Поняття реклами та її відмежування від поняття інформації
Реклама - це спеціальна інформація про осіб чи продукцію, яка розповсюджується в будь-якій формі та в будь-який спосіб з метою прямого або опосередкованого одержання прибутку. Таке визначення дає Закон України "Про рекламу" Відомості Верховної Ради 1996, N 39, ст.181).
. Необхідно з"ясувати, що таке інформація і чи має реклама статус інформації. Згідно з Законом "Про інформацію", інформація - це документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються у суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі.
Інформація не може бути об"єктом авторського та суміжних прав, а реклама, навпаки - є. Зокрема, заборонено імітувати (копіювати або наслідувати) загальне вирішення, текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі іншої продукції. Інша характеристика поняття "реклама" є її обов"язкова направленність на невизначене коло осіб, це коло може бути у соціальному розрізі (діти, школярі, жінки, чоловіки, хворі на нежить тощо), але це не заперечує поняття невизначеності. Більш того, однією з вимог Закону "Про рекламу" є заборона телерадіопрацівникам займатися рекламою під виглядом інформації! Таким чином, реклама є спеціальною інформацією, особливою, яка має особливий статус і не співвідноситься як окреме і загальне з інформацією передбаченою Законом України "Про інформацію".
Підхід щодо відмежування реклами від загального поняття інфрмації, на нашу думку, є виправданим. Це пов"язано із специфікою реклами, яка направлена на отримання прибутку, і тому повинна визнаватися такою, що належить до сфери майнових і пов"язаних з ними правовідносин. Дія Закону "Про рекламу" не поширюється на правовідносини, пов'язані з інформацією, яка відбиває соціальні події, інтереси політичних партій, релігійних і громадських організацій та/або призначена для їх підтримки. Особливий статус має і соціальна рекламна інформація - це інформація державних органів з питань здорового способу життя, охорони здоров'я, охорони природи, збереження енергоресурсів, профілактики правопорушень, соціального захисту та безпеки населення, яка не має комерційного характеру. В такій інформації не повинні згадуватись конкретна продукція та її виробники.
СУБ"ЄКТИ РЕКЛАМНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Рекламна діяльність - це діяльність щодо замовлення, виготовлення та розповсюдження реклами. Відповідно, суб"єктами рекламної діяльності є рекламодавець, виробник реклами, та її поширювач. Хоча нерідко трапляється співпадіння цих понять, розмежування суб"єктів рекламної діяльності має велике практичне значення, адже відповідальність наступає для осіб, винних у розповсюдженні реклами щодо продукції, виробництві або реалізації якої заборонено; розповсюдженні реклами, забороненої чинним законодавством; порушенні порядку виготовлення та розповсюдження реклами; недотриманні вимог законодавства щодо змісту та достовірності реклами.
Не є тотожними поняття "рекламодавець" та "спонсор". Згідно з Законом "Про рекламу", спонсор - особа, яка матеріально підтримує будь-яку діяльність без одержання від неї прибутку з метою популяризації винятково свого імені (назви), торгової марки. спонсорство - участь фізичної чи юридичної особи у прямому або опосередкованому фінансуванні програм з метою реклами свого імені, фірмового найменування чи своєї торгової марки ст.1 ЗУ "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради (ВВР) 1994, N 10, ст.4).. У створенні теле-, радіопередач, підготовці матеріалів для інших засобів масової інформації, організації театрально-концертних, спортивних та інших заходів можуть брати участь спонсори. У таких матеріалах та під час проведення таких заходів не дозволяється робити посилання рекламного характеру щодо властивостей продукції спонсорів. Таким чином, забороненою є та поширена практика, яку ми бачимо сьогодні, наприклад, на різноманітних заходах, спонсором яких є торгова марка "Пиво", коли ведучі заходів розповідають, яке це пиво смачне і пінисте. Таким чином обсяг прав і обов"язків спонсора суттєво вужчий: з одного боку, популяризується лише назва або ім"я об"єкта реклами, з іншого боку у спонсора не має брати участі у наповненні змісту інформації, оскільки вона чітко визначена: чи то логотип, чи назва торгової марки, або ім"я мецената, або назва його підприємства, установи, організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Поняття реклами та її відмежування від поняття інформації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок