Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Скачати інша робота безкоштовно: Економіка праці (шпаргалки)

Економіка праці (шпаргалки) / сторінка 8

Назва:
Економіка праці (шпаргалки)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
місць та умов для розвитку підприємництва;
в) координація діяльності у сфері зайнятості з ін. напрямками екон. і соц. політики на основі держ. і регіональних програм зайнятості;
г) співробітництва проф. спілок, асоціацій (спілок) підприємців, власників підпр-в, установ, організацій або уповноважених ними органів у взаємодії з органами держ. управління в розробці, реалізації й контролі за виконанням заходів щодо забезпечення зайнятості населення;
ґ) міжн. співробітництва у вирішенні проблем зайнятості населення, включаючи працю громадян України за кордоном та іноземних громадян в Україні.
36. Структура та ф-ції держ. служби зайнятості в Україні.
ДСЗ – спец. орган з працевлаштування, який існує за рахунок держ. бюджету, тому підбір працівників для роботодавців та пошук роб. місць для по шукачів здійснюється безкоштовно.
Ф-ції:
1) аналізує та прогнозує попит і пропозицію на ринку праці;
2) інформує держ. органи управління про стан ринку праці;
3) консультує громадян, власників підпр-в та робітників;
4) веде облік вільних роб. місць і громадян, які звертаються з питань працевлаштування;
5) надає допомогу громадянам і власникам підпр-в у підборі необхідних працівників;
6) організує проф. підготовку й перепідготовку громадян у сис-мі служби зайнятості;
7) сприяє підпр-вам у розвитку й визначенні змісту курсів навчання й перенавчання;
8) реєструє безробітних і надає їм допомогу, у т.ч. матеріальну;
9) бере участь у підготовці перспективних і поточних держ. і територіальних програм зайнятості й заходів щодо соц. захисту різних груп населення від безробіття.
37. Соц.-екон. сутність і види зайнятості.
Зайнятість – діяльність громадян, пов’язана із задоволенням особистих і сусп. потреб, що не суперечить з-нодавству та, як правило, приносить заробіток (ЗУ «Про зайнятість населення»).
У екон. літ-рі розглядається багато видів і форм зайнятості, які класифікуються за тими чи ін. критеріями, напр., за соціальною належністю, за територіальною, проф.-кваліфікаційною, статевою, віковою ознакою тощо. Кожен з наведених критеріїв видів зайнятості відрізняється організацією праці людей за орг.-правовими нормами, нормами регулювання тривалості та режимів роб. дня (регулярністю й стабільністю труд. діяльності), місцем виконання роботи, статусом діяльності.
41. Форми зайнятості.
Розрізняють такі форми зайнятості: повну, неповну, часткову, первинну та вторинну.
Повна зайнятість – зайнятість протягом повного роб. дня (тижня, сезону, року), що приносить дохід у нормальних для даного регіону розмірах. Повна зайнятість, яка супроводжується сусп. корисністю рез-тів праці, оптимальністю сусп. поділу праці, кількісною та якісною відповідністю робіт і працівників, екон. доцільністю роб. місць, назив. продуктивною або ефективною зайнятістю.
Неповна зайнятість характеризує зайнятість конкретної особи протягом неповного роб. часу або з неповною оплатою чи недостатньою ефективністю. Розрізняють видиму (явну) й невидиму (приховану) неповну зайнятість. Видима зумовлена в основному соц. причинами (напр., необхідністю здобуття освіти, професії, підвищення кваліфікації тощо). Невидима відображає суттєві порушення рівноваги між роб. силою та ін. виробничими факторами.
Виходячи з критерію зайнятості на умовах неповного роб. дня, є вимушена й добровільна неповна зайнятість.
Вимушена – неповна зайнятість, викликана екон. причинами: скороченням обсягів вир-ва, реконструкцією підпр-ва, циклічним хар-ром розвитку ринкової ек-ки.
Добровільна (часткова) є неповна зайнятість, обумовлена соц. причинами: необхідністю підвищення кваліфікації, набуттям професії, станом здоров’я та ін. соц. потребами.
Первинна зайнятість – основна зайнятість за основним місцем роботи чи навчання.
Вторинна зайнятість – добровільна додаткова постійна або тимчасова труд. діяльність осіб, які вже мають основну роботу або зайняті навчанням з відривом від вир-ва.
За стабільністю труд. діяльності розрізняють постійну, тимчасову, сезонну зайнятість, зайнятість неповний роб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інше на тему: Економіка праці (шпаргалки)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок