Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> Економіка праці (шпаргалки)

Економіка праці (шпаргалки)

Назва:
Економіка праці (шпаргалки)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Економіка праці (шпаргалки)
1. Праця як предмет наукового дослідження.
Об’єктом дисципліни є праця, що передбачає доцільну діяльність людей, що завжди й одночасно є взаємодією між людьми в процесі вир-ва й спрямована на задоволення потреб як конкретно взятої особистості, так і сусп-ва в цілому.
Праця – складне й багатоаспектне явище, що відіграє в житті сусп-ва й кожної окремої людини дуже важливу роль.
Праця – усвідомлена, доцільна діяльність людей, спрямована на створення мат. і духовних цінностей з метою задоволення як індивідуальних, так і сусп. потреб.
Працю необхідно розглядати через процес докладання людиною розумових і фіз. зусиль для одержання певного чітко окресленого корисного рез-ту. Праця також є процес перетворення рес-сів природи в цінності й блага, що здійснюється й керується людиною під дією як зовнішніх стимулів, так і внутрішніх спонукань.
Як самостійній екон. категорії праці притаманні як к-сні, так і якісні атрибути. К-на хар-ка праці полягає в тому, що вона є витратою певного обсягу енергії. З екон. т.з. к-на хар-ка праці проявляється в таких поняттях, як к-ть зайнятого населення, тривалість робочого дня, чисельність безробітних тощо. Якісна хар-ка праці проявляється в таких категоріях, як продуктивність, творчість, складність, проф. специфіка тощо.
Практична ф-ція праці обґрунтовує роль праці у формуванні сис-ми соц.-трудової діяльності: дотримання виробничої й загальної дисципліни, відповідальність за своєчасне та якісне виконання завдань тощо. Практична ф-ція передбачає синтез ф-рів соц., екон., соц.-політичного, а також психологічного хар-ру, реалізація яких у практиці роботи в умовах ринку має перманентну тенденцію до збільшення.
Особливості праці як об’єкта дослідження полягають у тому, що:
1) це доцільна діяльність людей щодо створення благ і послуг;
2) ця доцільність повинна бути ефективною, раціональною й організованою економічно;
3) праця виступає однією з основних умов життєдіяльності конкретно взятої особистості, організації й сусп-ва в цілому.
2. Економіка праці в системі наук.
Економіка праці – ф-ціональна наука, що вивчає сусп. виробничі відносини, що виникають у процесі організації сусп. праці й відтворення робочої сили. Вона вивчає конкретні форми й методи свідомого використання сусп-вом екон. з-нів у сфері підвищення ефективності вир-ва, його мат. та морального стимулювання, відтворення робочої сили.
Теоретичною основою економіки праці є екон. теорія. Вона ґрунтується на основних екон. з-нах, що вивчає теорія й використовує властиві їй категорії. Також екон. праці має тісний зв’язок з рядом дисциплін, що вивчають працю: нормування праці, наукова організація праці, статистика праці, соціологія праці, фізіологія й психологія праці, охорона праці, трудове право та ін.
Зв’язок зі статистикою праці в тому, що економіка праці широко використовує стат. дані, які характеризують масові явища та процеси у сфері праці. Фізіологія і психологія праці озброюють природничо-науковими методами оцінки трудового процесу. Трудове право регулює трудові відносини, права й обов’язки працівників і підпр-в. Воно сприяє реалізації права на працю, розв’язання проблеми кадрів, належному виконанню трудових обов’язків, зміцненню трудової дисципліни. Особливе місце посідають правові заходи, що об’єднуються загальним терміном «охорона праці».
Під час вивчення різних аспектів трудової діяльності економіка праці використовує цілий ряд методів дослідження, зокрема: аналітичний, розрахунковий, соціологічний, екон.-математичний, ф-рний метод планування та аналізу.
3. Хар-ка праці в сучасному сусп-ві.
Сучасне вир-во, освоюючи різноманітні рес-си й перетворюючи їх у споживчі блага, справляє щораз більший вплив на довкілля. У виробничі процеси залучаються не лише традиційні природні рес-си (ґрунт, вода, ліс, корисні копалини), а й атмосфера, світовий океан, космос.
Від впливом НТП в рез-ті комплексної механізації, автоматизації, кібернетизації вир-ва й удосконалення його організації змінюється зміст праці, скорочується частка важкої фіз.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інше на тему: Економіка праці (шпаргалки)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок