Головна Головна -> Інше українською -> Економічні теми -> СУТЬ І ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ

СУТЬ І ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ

Назва:
СУТЬ І ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
СУТЬ І ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ.
Предмет і завдання курсу "Гроші та кредит".
Раціоналістична та еволюційна концепція походження грошей.
Гроші як загальний еквівалент.
Функції грошей.
1. Предмет і завдання курсу "Гроші та кредит".
Наукове розуміння проблем грошей, грошового обігу, кредитних відносин, банківської справи є необхідним компонентом становлення професійних економічних знань студентів.
Підвищення ролі грошей та кредиту у народному господарст-ві України, в свою чергу, обумовлюється розвитком ринкових відносин. Усе це визначає місце цього курсу в загальноекономічній підготовці бакалаврів і спеціалістів з економіки та підприємництва, закладає основу для вивчення наступних фахових предметів з банківської справи.
Предметом курсу «Гроші та кредит» є детальна характеристика базових категорій теорії грошей і кредиту, банківської справи. Така деталізація загально-теоретичних питань необхідна для переходу до характерис-тики конкретних проблем розвитку грошово-кредитної системи в сучасних умовах.
Цей курс органічно поєднаний із такими економічними курсами, як економічна теорія, теорія фінансів, макроекономіка, прогнозування та державне регулювання економіки, інвесту-вання, міжнародні валютно-кредитні та фінансові відносини.
Завдання курсу - дати майбутнім фахівцям з економіки знання щодо сутності та механізму функціонування таких категорій, як гроші, кредит, грошовий ринок, процент; сформувати в них теоретичну та методологічну базу, необхідну для наступного оволодіння практикою використання грошово-кредитних інструментів, а також уміння оцінювати й аналізу-вати грошово-кредитну політику, що проводиться в країні.
2. Раціоналістична та еволюційна концепція походження грошей.
Гроші - складна економічна категорія. Їх особливість полягає у системному багатофункціональному характері. Наведемо такі характерні ознаки грошей:
Гроші – це:
"товар товарів", бо кожний товар у процесі реалізації відображає свою вартість у грошах;
специфічний товар, що виконує роль загального еквіваленту;
"головна діюча особа" в ринковій економіці;
"мова ринку".
В економічній теорії традиційно виділяються дві основні концепції походження грошей:
Концепції походження грошей
Раціоналістична
Арістотель
П. Самуельсон |
Еволюційна
А. Сміт
Д. Рікардо
К. Маркс
Раціоналістична - гроші виникли як результат певної раціональної угоди між людьми через необхідність виділення спеціального інструменту для обслуговування сфери товарного обігу.
Еволюційна - гроші виділяються із загальної товарної маси, оскільки вони найбільш придатні для виконання функціональної ролі грошового товару. Той чи інший товар стає грошима лише в межах певної особливої суспільної форми товарного виробництва і обігу.
Гроші як загальний еквівалент.
Гроші – це загальний еквівалент для всіх видів інших товарів, тобто вони служать засобом вираження вартості товарів.
Гроші є специфічним товаром, тому що вони не здатні прямо задовольняти будь-які фізичні чи духовні потреби людини, а тільки опосередковано - через витрачання їх на купівлю різних товарів та послуг.
Грошам, на відміну від інших товарів, притаманна абсолютна ліквідність.
Ліквідність визначається як:
1) можливість використання певного активу в ролі засобу платежу;
2) здатність даного активу зберігати свою номінальну вартість незмінною.
Абсолютна ліквідність - здатність активу негайно обмінюватися на будь-які блага. Вона є важливим показником, який характеризує відмінність грошей від інших активів.
4. Функції грошей.
Гроші виконують ряд функцій.
1) Функція міри вартості є центральною у системі грошових відносин.
Міра вартості - це грошова одиниця, що використо-вується для вимірювання та порівняння вартостей товарів та послуг.
На основі міри вартості встановлюється ціна, що є грошовим виразом вартості товару. Ціни на товари змінюються прямо пропорційно до вартості товарів і обернено пропорційно до вартості грошей.
Гроші реалізують свою функцію міри вартості через взаємодію з масштабом цін. Масштаб цін - рахункова функція грошей, що відображає вартість товарної маси в грошових одиницях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: СУТЬ І ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок