Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.

Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.

Назва:
Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,91 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Контрольна робота
Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.


ПЛАН
Необхідність фінансів, їх сутність та зміст.
Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи.
Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.
Необхідність фінансів, їх сутність та зміст.
Фінанси – це система відносин по поводу розприділення і використання фондів грошових засобів (фінансових ресурсів). Фінанси, кредит, гроші виступають основними регулювальниками як економіки, так і суспільних відносин взагалі. Ці регулювальники і забезпечують постійний розвиток суспільства. Безпосередні умови для виникнення фінансових відносин створюють грошові відносини. Але поява грошей не означала появу фінансів - фінанси є певна частина грошових відносин. Наявність фінансів передбачає обов'язкове існування грошей. Виконуючи функцію засобу звертання гроші за певний період стають капіталом, тобто тією вартістю, що забезпечує отримання додаткового приросту в ході реалізації продукту - додаткової вартості.
Грошові відносини перетворилися в фінанси коли рух грошей придбав відому самостійність. Внаслідок виробництва товарів і їх реалізації формуються грошові прибутки, формуються фінансові ресурси підприємства у вигляді різноманітних фондів. З'являється самостійна сфера діяльності кожного підприємства, що виходить за рамки його виробничих функцій, але виявляючи собою частину виробничих відносин, суть якої полягає в певній системі організації грошових потоків. Ця частина і є фінанси.
Фінанси підприємств забезпечують кругообіг основного та оборотного капіталу, взаємовідношення з державними органами, податковою системою, бюджетами, банками і іншими кредитними установами, страховими компаніями і так далі. У кожній державі будь-яка державна система включає фінансову систему. Вона складається з двох підсистем:
- загальнодержавні фінанси;
- фінанси господарюючих суб'єктів.
Форми вияву фінансів підприємств:
Відносини з іншими господарюючими суб'єктами в процесі формування і розподілу виручки (нематеріальні відносини):
- штрафи, пені, неустойки;
- відносини оренди;
- випуск і реалізація цінних паперів;
- спільна діяльність;
- комерційне кредитування;
- відносини з працівниками по виплаті заробітної плати. У цей час доцільно виділяти самостійну групу фінансових відносин, які складаються у підприємства зі своїми працівниками з приводу розподілу прибутку: виплати дивідендів, виплати за паї в статутному капіталі.
Фінансові відносини з власними структурними підрозділами. Сюди ж відносяться відносини всередині виробничих об'єднань і відносини підприємства зі своїми дочірніми структурами.
Відносини з податковою службою.
Значна частина відносин - відносини з банківською системою. Це не просто система розрахунків і кредитування, адже з'явилися нові форми відносин: факторинг, траст, застави і так далі.
Відносини з різними страховими компаніями по всіх видах страхування.
Відносини з органами державного управління (митниця, Міністерство зовнішніх відносин, різні бюджети, позабюджетні фонди і так далі).
Фінанси - зустрічні потоки грошових коштів, послуг, різні форми вияву інтересів підприємства з одного боку і рушення платіжних коштів з іншою.
Платіжні кошти:
гроші (готівка) на банківських рахунках
грошові кошти у касі
у вигляді чеків (чекових книжок, кошти фактично знаходяться на субрахунках)
у вигляді електронних грошей
борги з боку покупців (дебіторська заборгованість)
кредити, що отримуються підприємством
нормальна кредиторська заборгованість (кошти, тимчасово залучені до обороту за умовами розрахунків, що склалися )
нормальна заборгованість по ЗП (від 16 до 20 числа)
векселі
Фінансові процеси, що відбуваються на підприємстві,- це всі надходження грошових коштів і всі здійснювані виплати.
Надходження - це результат господарської діяльності підприємства, тобто результат продажу товарів, надання послуг, слідство різних банківських операцій, отримання дивідендів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Необхідність фінансів, їх сутність та зміст. Фінансовий контроль, його суть, завдання, принципи. Бюджетний процес: порядок складання, розгляд та затвердження бюджету.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок