Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> інша робота на тему: Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.

Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні. / сторінка 3

Назва:
Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тому є необхідним постійне узгодження, внутрішня ув’язка складових ланок фінансового механізму для підвищення його дійовості.
Сфери і ланки фінансового механізму відрізняються ступенем складності та розгалуження окремих елементів.
Наприклад, для бюджетного механізму є характерним різноманітність податків, які надходять до бюджетів, а також різноманітність напрямків використання коштів та методів фінансування.
На підприємствах, організаціях визначаються відношення між окремими формами грошових накопичень, розподіляється прибуток, формуються та використовуються фонди.
В страхових організаціях широко розвинута система резервних фондів.
Сполучення елементів фінансового механізму - форм, видів, методів організації фінансових відносин утворює «конструкцію фінансового механізму», яка приводиться в дію встановленням кількісних параметрів кожного його елементу, тобто визначення ставок та норм стягнення, обсягу фондів, рівня витрат тощо.
Кількісні параметри та різноманітні засоби їх отримання є найбільш мобільною частиною фінансового механізму.
Наприклад, неодноразово застосовувались різні способи розподілу прибутку, корегувались ставки податків тощо.
Діяльність держави в області фінансів здійснюється за певними правилами з дотриманням встановлених норм.
Введення юридичних норм в область фінансів має велике значення для успішного проведення фінансової політики, чіткого функціонування фінансового механізму.
 
Держава, встановлюючи способи організації фінансових відносин, видає закони.
Так, Верховна Рада України видає закони про податки, щорічно приймається закон про держбюджет тощо.
Введення юридичних норм дозволяє встановлювати єдині правила організації фінансових зв’язків, захистити економічні інтереси суспільства і окремих громадян.
Дотримання правових норм забезпечує сувору фінансову дисципліну, дозволяє впроваджувати єдину політику в області фінансів.
Таким чином, виступаючи інструментом оформлення та проведення фінансової політики, право здійснює активний, але опосередкований (через фінансову політику та фінансовий механізм) вплив на економічний розвиток.
В сучасних умовах, коли впроваджуються кардинальні зміни в життя суспільства, важливо забезпечити своєчасне рішення законодавчих проблем.
Незадовільний стан законодавства гальмує суспільний розвиток.
Розбіжності щодо правового регулювання перетворюються витратами в економіці, негативними соціальними та етичними наслідками.
Формуючи фінансовий механізм, держава намагається забезпечити його найбільш повну відповідність вимогам фінансової політики того чи іншого періоду, що є запорукою повноти реалізації його цілей та завдань.
При цьому мусить втримуватись прагнення до найбільш повної ув’язки фінансового механізму та його окремих елементів з особистими та колективними інтересами, що і є реальною запорукою ефективної діяльності фінансового механізму.
В сучасних умовах реформування економіки України відбувається вдосконалення фінансового механізму. Найважливішими проблемами, які вирішуються при цьому, є такі:
Ш створення передумов для розвитку і становлення ринкових відносин в Україні;
Ш забезпечення раціональних пропорцій розподілу і перерозподілу валового внутрішнього продукту;
Ш забезпечення необхідних темпів економічного зростання;
Ш науково обґрунтоване фінансове планування і прогнозування обсягів централізованих і децентралізованих фінансових ресурсів, їх розподілу і використання;
Ш підвищення результативності фінансового контролю;
Ш вдосконалення механізму дії фінансових важелів, стимулів і санкцій;
Ш адекватне правове і нормативне забезпечення функціонування усього фінансового механізму.
 


2.Державні доходи, методи їх мобілізації.
Під функціями державних фінансів розуміють два тісно пов’язаних процеси:
1) мобілізація фінансових ресурсів в розпорядженні держави;
2) використання на різноманітні державні потреби.
Перший знаходить своє відображення в державних доходах, а другий - в державних видатках.
На даний момент державі в нашій країні все ще належить значна частина власності на засоби виробництва, саме цим визначається провідна роль держави в системі фінансових відносин, які пов’язані з формуванням, розподілом та використанням фінансових ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок