Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Скачати безкоштовно: Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.

Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні. / сторінка 7

Назва:
Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Бюджетний кодекс передбачає систему трансфертів, які надаються з державного бюджету:
Ш дотація вирівнювання;
Ш субвенція на здійснення програм соціального захисту;
Ш субвенція на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок надання пільг, встановлених державою;
Ш субвенція на виконання інвестиційних проектів;
Ш інші субвенції.
3.Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.
У кожній країні права і обов'язки сторін, що беруть участь в страхуванні, регулюються відповідними законо-давчими нормами. В Україні юридичною основою такого регулювання є Декрет Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 р. "Про страхування". Цей Декрет спрямо-ваний на утворення ринку страхових послуг, посилення страхового захисту майнових інтересів підприємств, ус-танов, організацій та громадян. Зазначимо, що дія цього Декрету не поширюється на державне соціальне страху-вання.
Згідно названого Декрету, страховиками визнаються юридичні особи, які створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатко-вою відповідальністю, у відповідності з Законом України "Про господарські товариства", з урахуванням особливостей, передбачених цим Декретом для здійснення страхової діяльності в Україні. Займатись страховою діяльністю можуть юридичні особи, які у встановленому порядку одержали ліцензію.
Загальна частина коштів іноземних юридичних осіб та іноземних громадян у статутному фонді страховика не повинна перевищувати 20 відсотків. Предметом діяль-ності страховика може бути страхування, перестрахуван-ня і фінансова діяльність, визначена Декретом "Про страхування". Іншими видами діяльності страховик може займатись лише у випадках, передбачених законодав-ством України.
Згідно з Декретом, страхувальниками визнаються юри-дичні особи та дієздатні громадяни, які уклали із стра-ховиками договори страхування, або є страхувальниками відповідно до актів законодавства України. Страху-вальники можуть укладати із страховиками договори про страхування третіх осіб (застрахованих осіб).
При укладанні договорів страхування страхувальники мають право призначати громадян або юридичних осіб для отримання страхових сум (страхового відшкоду-вання), а також замінювати їх до настання страхового випадку. В Декреті страховий випадок визначається як подія» передбачена договором страхування або законодавством, що відбулась, і з настанням якої виникає обов'язок страховика здійснити виплату страхової суми (страхового відшкодування) страхувальнику, застрахо-ваній або іншій третій особі. Під страховим ризиком розуміється певна подія, на випадок якої проводиться страхування, і яка має ознаки ймовірності та випадковості настання.
У Декреті "Про страхування" договір страхування визначається як письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобо-в'язання у разі настання страхового випадку виплатити страхову суму або відшкодувати завданий збиток у ме-жах страхової суми страхувальнику чи іншій особі, визначеній страхувальником, або на користь якої укла-дено договір страхування (подати допомогу, виконати послуги, тощо), а страхувальник зобов'язується сплачу-вати страхові платежі у визначені терміни та виконувати інші умови договору.
Страхова сума — грошова сума, в межах якої страховик, відповідно до умов страхування, зобов'язаний провести виплату при настанні страхового випадку, а також сума, що виплачується за особистим страхуванням.
Виплати страхових сум за договорами особистого страхування здійснюються незалежно від суми, яку має отримати одержувач за державним соціальним страху-ванням, соціальним забезпеченням, і суми, що має бути йому сплачена як відшкодування збитків.
При страхуванні майна страхова сума встановлюється в межах вартості майна за цінами і тарифами, що діють на момент укладання договору, якщо інше не обумовле-но договором страхування або умовами обов'язкового страхування.
Страхове відшкодування — грошова сума, яка виплачується страховиком за умовами майнового страхування при настанні страхового випадку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Фінансовий механізм та його роль в реалізації фінансової політики. Державні доходи, методи їх мобілізації. Законодавчі аспекти страхової діяльності в Україні.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок