Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Місцеві фінанси

Місцеві фінанси

Назва:
Місцеві фінанси
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,49 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з дисципліни «Місцеві фінанси»


Зміст
Формування науки про місцеві фінанси.
Зарубіжний досвід місцевого оподаткування.
Поняття фінансової автономії місцевих органів влади.
Міжбюджетні відносини в зарубіжних країнах.
Тест.
Список використаної літератури.


Формування науки про місцеві фінанси
Наука про місцеві фінанси є окремою,самостійною галуззю фінансової науки.процес її формування відбувався у двох основних напрямках:
По-перше,історично склалося так,що спочатку виникла наука про державні фінанси,а потім від неї відокремилося самостійне вчення про місцеві фінанси.Таким чином, поняття „місцеві фінанси”виникло на противагу поняття „державні фінанси”.
По-друге, вчення про місцеві фінанси як наука виникло також у процесі розширення розуміння предмета фінансової науки,коли фінансове господарство общин та їх територіальних колективів,яке до цього вважалося приватним,було включенне до складу публічного фінансового господарства.
Вчення про місцеві фінанси як сукупність теоретичних положень про фінансове господарство та фінансову діяльність місцевих органів влади сформувалося в 19 ст. Наприкінці 19 ст. воно відокремелось в самостійну галузь фінансової науки.Це було пов’язано із завершенням становлення в більшості країн Західної Європи й Північної Америки органів місцевого самоврядування і регіональних органів влади,конституційним визнанням прав комун,общин,муніципалітетів,регіонів,провінцій,штатів та інших адміністративно-територіальних утворень.
У Росії процес формування теорії місцевих фінансів як окремої галузі фінансової науки почався після земської реформи 1864р.В Українській Народній Республіці під керівництвом Центальної Ради в1917-1918рр.робилися спроби українізації земського та місбкого самоврядування із забезпеченням його інститутів і фінансових основ.Але після ліквідації Центальної Ради робота припинилася Відродження місцевих фінансів відбулося в останній період горбачовської перебудови в 1990р.,коли в СРСР було визнано інститут місцевого самоврядування.
Зарубіжний досвід місцевого оподаткування
У міжнародній термінології місцеві податки і збори визначаються як локальні податки,які є основною статтею доходів місцевих бюджетів у більшості західних держав.
У середині 90-х рр. за рахунок місцевих податків формувався 61% комунальних доходів у Швеції, 51%-у Данії, 46%-у Швейцарії, 43%- у Норвегії, 36%-у Франції, 34%-уФінляндії, 31%-у Іспанії. Дуже високий цей показник в США.Водночас у Греції він становить лишень 2%,у Словенії,Румунії,Нідерландах-5,в Угорщині-4,в Болгарії-1,в Латвії-6%.
В наслідок багатовікової еволюції на Заході склалася розгалужена система місцевих податків і зборів,характерною особливістю яких є:
Численність:у Бельгії запроваджено 100 місцевих податків і зборів,в Італії-70%,у Франції більш як 50.Разом з тим в окремих країнах застосовується лише кілька місцевих податків,а у Великобританії,наприклад,-лише один(до 1990 р.це був податок з нерухоиого майна.Урядом Маргарет Тетчер його замінено на подушний податок,який також вважається майновим);
Масовість:податки сплачуються практично всім дорослим населенням,незалежно від соціального статусу та рівня доходів.Наприклад в США в бюджеті сім’ї з чотирьох осіб з річним доходом50тис.дол.платежі за всіма місцевими податками становлять у середньому 4,4тис.дол.щорічно-8,9%її доходів.У цілому цей показник в окремих штатах мінімальний і дорівнює3,5,а в інших сягає 14% доходів сімей зазначеної категорії;
Регресивність:частка місцевих податків і зборів зменшується стосовно сукупного розміру доходів,якщо доходи зростають.У той же час частина країн щодо головни х місццевих податків застосовують прогресиивні ставки оподаткуваня(Фінляндія,Норвегія,Іспанія,Швеція,Швейцарія)при оподаткувані особистого майна громадян;
Застосування права податкової ініціативи.В унітарних країнах місцеві органи влади,як правило,такого права на мають.Усі види місцевих податків запроваджуються законами,які ухвалює парламент країни.Місцеві органи влади мають повноваження щодо встановлення ставок податків у межах законодавчо визначених їхніх граничних рівнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Місцеві фінанси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок