Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Фінанси суб’єктів господарювання

Фінанси суб’єктів господарювання

Назва:
Фінанси суб’єктів господарювання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету “Фінанси”
на тему:
“Фінанси суб’єктів господарювання”


ПЛАН
Вступ
1. Джерела формування власних фінансових ресурсів суб’єктів господарювання
2. Міжнародні грошові потоки підприємства
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Фінансова діяльність субєктів господарювання пов’язана із змінами власного та запозиченого капіталу підприємства. Вона є головною формою забезпечення розвитку операційної й інвестиційної діяльності підприємства. Задачі фінансової діяльності і її масштабів визначаються стратегією розвитку операційної діяльності підприємства і його інвестиційною політикою. Забезпечуючи приплив фінансових ресурсів для розвитку операційної й інвестиційної діяльності, вона сприяє реалізації стратегічних цілей підприємства.
Фінансова діяльність підприємства здійснюється постійно. Це пов'язано з тим, що кожне підприємство в процесі свого розвитку має потребу в фінансуванні, а відповідно і забезпечує його обслуговування.
Форми й обсяги фінансової діяльності значною мірою залежать від галузевих особливостей і організаційно-правових форм діяльності підприємства. Галузеві особливості діяльності підприємства, що формують тривалість операційного циклу, його сезонність, загальну капіталомісткість виробництва і реалізації продукції, визначають пропорції у використанні власного і запозиченого капіталу. Організаційно-правові форми діяльності впливають на склад джерел формування власного капіталу та залучення запозиченого капіталу.
Фінансова діяльність підприємства генерує свої специфічні види ризиків, поєднувані поняттям "фінансовий ризик". Головними з цих ризиків є ризик неплатоспроможності і ризик втрати фінансової стійкості підприємства. Ризик неплатоспроможності викликається істотним зростанням обсягу зобов'язань підприємства в процесі залучення фінансових ресурсів. Ризик втрати фінансової стійкості генерується недосконалістю структури капіталу (надмірною часткою залучення і використання позикових засобів).
Фінансова діяльність визначає специфічний характер формованих нею грошових потоків підприємства. Ця специфіка полягає в тім, що в процесі фінансової діяльності позитивний грошовий потік (надходження фінансових ресурсів із зовнішніх джерел) завжди в підсумку цієї діяльності нижче за обсягом, ніж негативний грошовий потік (обслуговування і повернення зовнішнього боргу).
 
1. Джерела формування власних фінансових ресурсів субєктів господарювання
Власний капітал є основою для початку і продовження господарської діяльності будь-якого підприємства, одним із найістотніших і найважливіших показників, оскільки виконує функції:
1) довгострокового фінансування – знаходиться у розпорядженні підприємства необмежено довго;
2) відповідальності і захисту (прав) кредиторів – відображений в балансі підприємства власний капітал є для зовнішніх користувачів мірилом відносин відповідальності на підприємстві, а також захистом кредиторів від втрати капіталу;
3) компенсації понесених (завданих) збитків – тимчасові збитки мають погашатись за рахунок власного капіталу;
4) кредитоспроможності – при наданні кредиту, за інших рівних умов, перевага надається підприємствам з меншою кредиторською заборгованістю і більшим власним капіталом;
5) фінансування ризику – власний капітал використовується для фінансування ризикових інвестицій, на що можуть не погодитись кредитори;
6) самостійності (незалежності) і влади – розмір власного капіталу визначає ступінь незалежності та впливу його власників на підприємство;
7) розподілу доходів і активів – частки окремих власників у капіталі є основою при розподілі фінансового результату та майна при ліквідації підприємства.
Крім того, в разі ліквідації підприємства, відображений у його балансі власний капітал є для зовнішніх користувачів мірилом відносин відповідальності і захисту прав кредиторів, а при наданні кредиту, за інших однакових умов, перевага надається підприємствам з меншою кредиторською заборгованістю і більшим власним капіталом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Інше на тему: Фінанси суб’єктів господарювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок