Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Фінансовий ринок і його роль у ринковій економіці

Фінансовий ринок і його роль у ринковій економіці

Назва:
Фінансовий ринок і його роль у ринковій економіці
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Контрольна робота на тему:
„Фінансовий ринок і його роль у ринковій економіці”


З М І С Т
Вступ .......................................................................................................... 3 - 4
Сутність фінансового ринку .......................................................... 5 - 8
Функції фінансового ринку ............................................................ 9 - 10
Структура ринку фінансових ресурсів. Його суб”єкти ............... 11- 17
Класифікація фінансових ринків ................................................... 18- 23
Висновок ..................................................................................................... 24- 26
Список використаної літератури .............................................................. 27
ВСТУП
Перш ніж вести мову про фінінсовий ринок треба дати визначення терміну „фінанси”. Термін finansia виник в 13-15 ст.ст. в торгових містах Італії, і спочатку він являв собою любий грошовий платіж. Подальше вживання – в якості поняття, пов”язаного з ситемою грошових відносин між населенням і державою з приводу створення фондів грошових коштів. Таким чином, цей термін мав такі ознаки:
по-перше, грошові відносини між двома суб”єктами;
по-друге, в процесі цих відносин формувався загальнодержавний фонд грошових коштів - бюджет. Як наслідок, ці відносини носили фондовий характер;
по-третє, постійне надходження коштів до бюджету не було б забезпечене без податків, зборів та інших платежів державно-примусового характеру.
Фінанси – це сукупність грошових відносин, в процесі яких здійснюється формування і використання фондів грошових ресурсів (державних, недержавних) для здійснення економічних, соціальних і політичних задач.
У фінансових відносинах виділяються три, пов”язані між собою, сфери: фінанси господарських суб”єктів, страхових, державних суб”єктів. Формуються фінансові ресурси за рахунок: власних і прирівняних до них засобів (акціонерний капітал, пайові внески, прибуток від основної діяльнсоті, цільові надходження та інше); мобілізовані на фінансовому ринку як результат перерозподілу (бюджетні субсидії, субвенції та ін.). Державні фінанси є засобом перерозподілу вартості суспільного продукту й частки національного багатства. Основу державних фінансів станосить бюджет. Окремо в системі державних фінансів виділено позабюджетні фонди для фінансування окремих цільових програм (Пенсійний фонд, фонд соціального страхування, фонд зайнятості).
Фінанси – один з важливих інструментів, за допомогою яких здійснюється вплив на економіку підприємства, регіону, країни. Фінансовий механізм являє собою систему організації, планування і використання фінансових ресурсів. До складу фінансового механізму входять:
а) фінансові інструменти;
б) фінансові прийоми і методи;
в) забезпечуючи підсистеми (правове, нормативне, інформаційне, програмне забезпечення).
Фінансові інструменти (грошовві кошти, цінні папери, форвардські контракти, фьючери і свопи) – різні форми короткострокового і довгострокового інвестування, торгівля якими здійснюється на фінансових ринках.
Сутність фінансового ринку.
Функцiонування ринкової економiки грунтується на функцiо-нуваннi рiзноманiтних ринкiв, якi можна згрупувати в два основні класи: ринки виробленої продукцi1 (товарів та послуг) та ринки трудових i фiнансових pecypcів. На ринку фiнансових pecypciв зу-стрiчаються такi, в яких у процесi господарювання виникає потреба в коштах для розширення їх дiяльностi, а також такі, у яких накопичуються заощадження, що можуть бути використанi для iн-вестицiй. Саме на ринку фiнансових pecypciв, або фiнансовому рин-ку, вiдбувається перелив коштiв, при якому вони перемiщуються вiд тих, хто має їх надлишок, до тих, хто потребує iнвестицiй. При цьому, як правило, кошти спрямовуються вiд тих, хто не може їх ефективно використати, до тих, хто використовує їх продуктивно. Це сприяє не тiльки пiдвищенню продуктивностi та ефективностi економiки в цiло-му, а й полiпшенню економiчного добробуту кожного члена суспiльства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Фінансовий ринок і його роль у ринковій економіці

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок