Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві. Бюджетний процес. Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.

Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві. Бюджетний процес. Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.

Назва:
Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві. Бюджетний процес. Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Контрольна робота
Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві. Бюджетний процес. Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.


Зміст
І. Теоретичні питання
Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві
Бюджетний процес
Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.
ІІ. Тести
За суб’єктами фінансовий контроль поділяється на:
а) аналітичний
б) аудиторський
в) внутрішньогосподарський
г) податковий
д) громадський
є) казначейський
2. Децентралізовані фінанси не охоплюють рух грошових коштів:
а) на мікроекономічному рівні;
б) на мезоекономічному рівні
в) на макроекономічному рівні;
г) спеціальний позабюджетних фондів
д) централізованих фондів грошових коштів.


Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві
Вітчизняна теорія фінансів базується на єдиному комплексному підході до визначення суті фінансів. При цьому у більшості науковців увага акцентується не на особливостях прояву фінансів на макро- та мікрорівнях, а на їх характерних ознаках. У той же час, фінанси мають і певні риси, притаманні більшості економічних категорії. Так, фінанси є продуктом еволюції суспільних відносин. Однією з передумов їх виникнення є наявність інституту дер-жавності. А отже, вони с історичною категорією. Ще однією ознакою фінансів, яка є притаманною всім економічним поняттям, є те, що вони є об'єктивно існуючою категорією. Фінанси впливають па виробництво, розподіл, обмін і споживання і саме тому мають об'єктивний характер. Вони відбивають певну сферу виробничих відносин і належать до базисних категорій.
У той же час, як і будь-яка інша економічна категорія, фінанси мають певні особливості, притаманні лише їм. Так:
* Фінанси с грошовою категорією.
* Фінанси с розподільчою категорією.
* Фінанси беруть участь у формуванні та використанні фон-дів грошових коштів, а отже є ресурсоутворюючою категорією.
Фінанси як гротова категорія. Особливість фінансів як економічної категорії полягає в тому, що воші завжди мають грошову форму вираження. Про які б фінансові операції не йшла мова: формування доходів підприємств і держави, розподіл прибутку на підприємствах, внесення суб'єктами господарювання платежів у бюджет та позабюджетні фонди, - для всіх них характерним с рух грошей у готівковій та безготівковій формах.
Грошовий характер фінансових відносин - важлива визначальна ознака фінансів. Гроші, їх реальний рух служать обов'язковою умовою виникнення та існування фінансів. Однак самі по собі гроші, їх рух не визначають суті фінансів, їх змісту, суспільного призначення.
Слід зауважити, що хоча всі фінансові відносини г грошовими, не всі грошові відносини можна вважати фінансовими.
Наприклад: відносини купівлі-продажу - громадсько-прамові; постачання - господарсько-правові; штрафи за спричинення школи природному середовищу - адміністративно-правові.
Фінанси відрізняються від грошей не лише змістом, але і функціями, які вони виконують в процесі розширеного відтворення.
Гроші - це загальний еквівалент вартості, мі допомогою якого насамперед вимірюються витрати праці асоційованих працівників. Грошові відносиш) за своїм змістом і складом значно ширші фінансових. Грошовий обіг, кредит, ціноутворення, реалізація товарів через торгівельну мережу, грошова оплата праці - все це спирається на використання грошей як загального еквівалента, але не виражає фінансових відносин. Для визначення суті фінансів необхідне виділення інших специфічних ознак цієї економічної категорії.
Фінанси - економічний інструмент розподілу та перерозподілу валового внутрішнього продукту (ВВІ!) та національного доходу, засіб контролю за утворенням та використанням фондів грошових коштів. Головне призначення фінансів - через утворення грошових доходів та фондів забезпечити не лише потреби держави та підприємств в грошових коштах, але і контроль за використанням фінансових ресурсів.
Слід зазначити, що фінанси не с безпосередньо грошовими коштами, вони відтворюють відносини між людьми, державою, установами" та організаціями щодо утворення, розподілу та використання фондів грошових коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Інше на тему: Класифікація моделей фінансових відносин у суспільстві. Бюджетний процес. Повноваження та функції Державної податкової адміністрації.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок