Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Фінансовий механізм та фінансове право

Фінансовий механізм та фінансове право

Назва:
Фінансовий механізм та фінансове право
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
“Фінансовий механізм та фінансове право”


ПЛАН
ВСТУП
1. ХАРАКТЕРИСТИКА ТА СТРУКТУРА ФІНАНСОВОГО МЕХАНІЗМУ
2. СФЕРИ І ЛАНКИ ФІНАНСОВОГО МЕХАНІЗМУ
3. ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ТА ФІНАНСОВЕ ПРАВО
ЛІТЕРАТУРА


Вступ
Для впливу на процеси суспільного відтворення держава використовує певний господарський механізм, склад і структура якого визначаються рівнем розвитку економіки, відносинами власності, історичними та національними особливостями. Важливою складовою господарського механізму є фінансовий механізм.
1. Характеристика та структура фінансового механізму
Фінансовий механізм - це сукупність конкретних фінансових форм, методів та важелів, за допомогою яких забезпечується процес суспільного відтворення, тобто здійснюються розподільчі і перерозподільні відносини, утворюються доходи суб'єктів господарювання і фонди грошових коштів. Важливим напрямком фінансової політики є становлення фінансового механізму.
Фінансовий механізм - найбільш динамічна частина фінансової політики.
Фінансовий механізм може бути:
· директивним;
· регулюючим.
Директивний фінансовий механізм, розробляється, як правило, для фінансових взаємин, в яких держава приймає безпосередню участь. В його сферу входять податки, державний кредит, витрати бюджету, бюджетне фінансування, організація бюджетного устрою та бюджетного процесу, фінансове планування.
В цьому випадку держава розробляє всю систему організації фінансових відносин, обов’язкова для всіх його учасників. В ряді випадків директивний фінансовий механізм може розповсюджуватись і на інші види фінансових відносин, в яких держава безпосередньої участі не приймає. Такі відносини мають велике значення для реалізації всієї фінансової політики (ринок корпоративних цінних паперів) або одна з сторін цих відносин - агент держави (фінанси державних підприємств).
Регулюючий фінансовий механізм визначає основні «правила гри» в конкретному сегменті фінансів, що прямо не зачіпає інтереси держави.
Такий різновид фінансового механізму має місце щодо організації внутрігосподарських фінансових відносин на приватних підприємствах. В цьому випадку держава встановлює загальний порядок використання фінансових ресурсів, що залишаються на підприємстві після сплати податків та інших обов’язкових платежів, а підприємство самостійно виробляє форми, види грошових фондів, напрями їх використання.
Безпосередньо для реалізації фінансової політики, успішного впровадження її в життя, використовується фінансовий механізм у вузькому розумінні.
Фінансовий механізм - це система дії фінансових важелів, яка виражається в організації, плануванні та стимулюванні використання фінансових ресурсів.
До складу фінансового механізму входять п’ять взаємозв’язаних елементів:
· фінансові методи;
· фінансові важелі;
· правове забезпечення;
· нормативне забезпечення;
· інформаційне забезпечення.
Фінансовий метод - можна визначити як засіб впливу фінансових відносин на господарський процес.
Фінансові методи діють у двох напрямках:
· у напрямку управління рухом фінансових ресурсів;
· у напрямку ринкових, комерційних відносин, що пов’язані з вимірюванням витрат та результатів, з матеріальним стимулюванням та відповідністю за ефективне використання грошових фондів.
Ринковий зміст в фінансові методи вкладається не випадково. Це обумовлено тим, що функції фінансів тісно пов’язані з комерційним розрахунком, під яким розуміємо вимірювання в грошовій (вартісній) формі витрат і результатів господарської діяльності.
Метою застосування комерційного розрахунку є отримання максимальних доходів при мінімальних витратах капіталу в умовах конкурентної боротьби.
Реалізація вказаної мети вимагає вимірювання розмірів вкладеного у виробничо-торгівельну діяльність капіталу з фінансовими результатами цієї діяльності. При цьому необхідно розрахувати та порівняти різноманітні варіанти вкладення капіталу за заздалегідь прийнятому критерію відбору. (Максимізація доходу на 1 грн. Капіталу, мінімізація грошових витрат та втрат).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Фінансовий механізм та фінансове право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок