Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Необхідність, суть, завдання і принципи фінансового контролю

Необхідність, суть, завдання і принципи фінансового контролю

Назва:
Необхідність, суть, завдання і принципи фінансового контролю
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з предмету “Фінанси”
на тему:
“Необхідність, суть, завдання
і принципи фінансового контролю”


План
Суть і завдання фінансового контролю.
Види, форми і принципи фінансового контролю.
Контроль за виконанням планів-прогнозів господарської і фінансової діяльності.


І.
Контроль за суспільним виробництвом і розподілом продуктів, раціональним використанням трудових, матеріальних, грошових ресурсів є об’єктивною необхідністю. Однією із форм контролю є фінансовий контроль.
Необхідність фінансового контролю обумовлена дією економічних законів, товарно грошових відносин.
Фінансовий контроль – це вид контролю, який базується на використанні контрольної функції фінансів і таких вартісних економічних категорій як госпрозрахунок, кредит, дохід, ціна, собівартість і т.д.
В процесі фінансового контролю здійснюється перевірка виконання господарських і фінансових планів-прогнозів, дотримання режиму економії, стану збереження власності, раціональності і ефективності використання засобів, які є в господарстві.
Основними задачами фінансового контролю є перевірка:
виконання планів-прогнозів господарської діяльності;
виконання завдань по доходах, витратах, приросту і використанню власних оборотних засобів;
витрати грошових і матеріальних засобів в границях встановленими фінансовими планами-прогнозами і кошторисами з максимальною економією і ефективністю;
стану розрахунків з фінансовими органами, банками, дебіторами і кредиторами, витрати фонду заробітної плати.
Фінансовий контроль зводиться до виконання таких задач:
виявлення результатів і якості роботи організацій (підприємств).
Сприяння на організації (підприємства) усунення надостатків в господарсько-фінансовій діяльності.
Головним у фінансовому контролі є не виявлення, фіксування порушень, незаконних витрат засобів і безгосподарності, а попередження запобігання.
ІІ.
Фінансовий контроль – одна з найважливіших функцій державного управління. Його призначення полягає у сприянні реалізації фінансової політики держави, забезпечення, формування і ефективність використання фінансових ресурсів.
Фінансовий контроль держави – спрямований передусім на раціональне використання бюджетних коштів, і централізованих та децентралізованих фондів цільового призначення, фінансової дисципліни підприємств і органів державної форми власності.
Принципами державного фінансового контролю є: незалежність, гласність, дієвість, регулярність, об‘єктивність, всеохоплюючий характер.
Функції по здійсненню постійного контролю за використанням коштів державного бюджету, Верховна Рада регламентувала Рахункові палати міністерства фінансів, в свою чергу, делегувало функції з контролю за використанням коштів за використанням державних і місцевих бюджетів, а також позабюджетних фондів та валют акредитивів ДКРС України, а питання з оперативно-управлінськими видатками державного бюджету – державному казначейству.
Функції по здійсненню фінансового контролю за діями платників податків і забезпечення дохідної частини державного бюджету службою держави покладено на Державну податкову службу України.
КРСУ є органом відомчого контролю в системі міністерства фінансів, яка здійснює перевірку з питань складання і виконання бюджету, крім того вона є органом державного контролю за ефективним і цільовим використанням бюджетних асигнувань безпосередньо у розпорядників бюджетних коштів.
Державне казначейство створюється з метою забезпечення повного і своєчасного виконання державного бюджету.
Державна податкова організація створена також була у складі міністерства фінансів, а з 1996року перетворена була у самостійний фінансовий орган.
Основні її завдання: реалізація податкової політики держави, а саме розробка проектів податкового законодавства, облік платникові податків та надходження податків до бюджету, контроль за правильністю і своєчасністю сплати податків, накладення штрафних санкцій на порушників податкового законодавства.
Рахункова палата ВР України створена в травні 97р. З метою здійснення позавідомчого контролю за складанням і виконанням державного бюджету, вироблення та аналізу бюджетної політики держави, контролю в сфері державного кредиту і грошово-кредитної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Необхідність, суть, завдання і принципи фінансового контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок