Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Знос і амортизація основних засобів підприємства

Знос і амортизація основних засобів підприємства

Назва:
Знос і амортизація основних засобів підприємства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота
по курсу: “Фінанси”
Знос і амортизація основних засобів підприємства


Зміст:
1. Знос і амортизація основних засобів підприємства 3
2. Державний борг. Основні причини виникнення та види 9
3. Державний бюджет як економічна категорія 18
4. Список використаної літератури та джерел 23


1. Знос і амортизація основних засобів підприємства
Основні засоби – матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх в процесі виробництва або постачання товарів і послуг, надання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних функцій.
Основні засоби підприємства не вічні, вони зношуються. Існують два види зносу – фізичний та моральний.
Фізичний знос – це поступова втрата основними засобами споживної вартості в процесі експлуатації, тобто суто матеріальний знос їх окремих елементів.
Фізичний знос є наслідком виробничих навантажень, впливу атмосферних умов, змін у будові матеріалу, з якого виготовлено знаряддя праці, тощо.
Величин фізичного зносу засобів праці залежить від ряду чинників: якості матеріалів, з яких вони виготовлені, ступеня навантаження (кількості змін роботи на добу, тривалості змін, інтенсивності роботи тощо); кваліфікації працівників, своєчасного проведення оглядів і ремонту техніки; захисту від впливу атмосферних умов тощо.
Основні засоби, які не використовуються, також зношуються в результаті дії сил природи.
В Україні ступінь зношення основних засобів у промисловості досягла у 2000р. – 50,1% (1995р. – 48,6%, 1999р. – 49%). Це свідчить про наближення цього показника до критичної межі та необхідність посилення заходів щодо оновлення основних засобів.
Фізичний знос визначають обстеженням фактичного технічного стану об’єкта, аналізу строків служби або порівняння вартісних величин за формулою:
,
де , - відповідно фактичний строк експлуатації та нормативний строк служби (амортизаційний період), у роках.
Розмір фізичного зносу у вартісному вираженні визначають зіставленням суми амортизації на певне відновлення вартості об’єкта основних засобів.
Розрізняють повний і частковий знос основних засобів.
Повний знос передбачає повну заміну зношених основних засобів через нове капітальне будівництво або придбання нових основних засобів.
Частковий знос компенсується здійсненням капітального ремонту основних засобів.
Моральний знос – це знос основних засобів унаслідок створення нових, більш прогресивних і економічно ефективних машин та устаткування. Поява досконаліших видів устаткування з підвищеною продуктивністю робить економічно доцільною заміну діючих основних засобів іще до їх фізичного зносу.
Несвоєчасна заміна морально застарілих основних виробничих засобів призводить до того, що собівартість підвищується, а якість знижується порівняно з продукцією, виготовленою на досконаліших машинах та устаткуванні.
Є два види (дві форми) морального зносу.
При першій формі відбувається підвищення продуктивності праці у сфері виробництва засобів праці. Це призводить до зниження витрат праці на відтворення основних фондів. Зниження вартості засобів праці примушує здійснювати переоцінку основних фондів. Іншими словами, зменшується вартість основних фондів. Величину цієї форми морального зносу можна обчислити за такою формулою : ,
де Мз1 – моральний знос першої форми ;
Фп.в, Фв.в –відповідно первісна і відновлювальна вартість основних фондів.
Зауважимо , що первісна вартість основних фондів показує ту їхню вартість, яка була до моменту їх морального зносу. А відновлювальна вартість основних фондів становить їхню вартість (величину) після морального зносу (тобто відбулась переоцінка основних фондів за тими цінами, які встановилися після зниження вартості основних фондів внаслідок підвищення продуктивності праці в промисловості, де створюються засоби праці). Формула показує втрату вартості в результаті морального зносу основних фондів.
При другій формі морального зносу з’являються нові засоби праці, які мають більш високі конструктивні характеристики і експлуатаційні якості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Знос і амортизація основних засобів підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок