Головна Головна -> Інше українською -> Фінанси -> Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин. Державне регулювання діяльності національного банку України.

Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин. Державне регулювання діяльності національного банку України.

Назва:
Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин. Державне регулювання діяльності національного банку України.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Контрольна робота
Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин. Державне регулювання діяльності національного банку України.


Зміст


1. Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин
Принципова структура інститутів, що управляють зовнішньоекономічною сферою, і в промислово розвину-тих країнах, і в країнах, що розвиваються, приблизно однакова. До неї звичайно входять Кабінет Міністрів, Міністерство зовнішньої торгівлі або зовнішньоекономічних зв'язків, митні органи (Управлін-ня). Центральний банк, Експортно-імпортний банк, Центральне статистичне управління (міністерство), Міністерство іноземних справ, податкові відомства.
Міністерство зовнішньої торгівлі здійснює функції керівництва, регулювання та контролю у галузі зовнішньої торгівлі, виробляє розпорядження і слідкує за їх виконан-ням усіма підвідомчими їй організаціями.
Сьогодні міністерство виконує такі найважливіші функції:
1) розробляє та здійснює загальні заходи, спрямовані на розви-ток торгових відносин країни з іноземними державами;
2) розробляє проекти торгових договорів, угод і конвенцій з питань зовнішньої торгівлі, проводить переговори з іноземними державами і підписує за уповноваженням свого уряду торгові дого-вори та угоди, контролює виконання міжурядових торгових договорів і угод;
3) складає проекти експортно-імпортних та інших зовнішньо-торговельних планів, регулює і контролює виконання планів із зовнішньої торгівлі, накреслює заходи щодо поліпшення якості екс-портних та імпортних товарів;
4) регулює та контролює діяльність експортно-імпортних об'єд-нань, торгових представництв за кордоном і торгових радників при посольствах і місіях своєї країни;
5) займається питаннями митної політики;
6) розробляє та здійснює заходи з валютно-фінансових питань, регулює надходження платежів за зовнішньоекономічними опера-ціями;
7) вивчає питання транспортування зовнішньоторгових ванта-жів і контролює виконання планів перевезень товарів;
8) спостерігає за виконанням наказів, постанов і правил, що стосуються зовнішньої торгівлі;
9) видає експортні та імпортні ліцензії, реєструє контракти;
10) займається підбором і підготовкою кадрів.
Звичайно основною структурною одиницею Міністерства зов-нішньої торгівлі є управління. За характером діяльності всі управлін-ня можна поділити на три групи:
1. Торгово-політичні управління (регіональні) займаються питан-нями розвитку торгових відносин з окремими групами країн; вони виробляють основи торгової політики країни, а також заходи щодо укріплення економічних зв'язків із зарубіжними країнами.
2. Головні товарні (галузеві) управління здійснюють контроль за виконанням експортних та імпортних планів; вивчають комерційні умови експорту та імпорту; розглядають заявки зарубіжних держав на поставку та закупівлю товарів, проводять переговори з іноземними делегаціями щодо експорту та імпорту; спостерігають за товарною структурою зовнішньої торгівлі; видають дозволи на ввіз і вивіз товарів; беруть участь у підготовці типових контрактів і загальних умов поставок.
3. Функціональні управління та відділи. Існує кілька типів таких управлінь, наприклад, договірно-правове (готує проекти торгових договорів та угод, урядових постанов; контролює виконання правових умов договорів та угод); валютне управління (складає валютні баланси з торгівлі з окремими країнами, видає дозволи на платежі в іноземній валюті); митне управління (керує місцевими митними організаціями та контролює дотримання ними законодавст-ва і правил митної справи; вивчає питання митної політики, готує проекти митних тарифів, бере участь у розробці проектів міжнарод-них угод у частині, що стосується митної справи); управління цін (здійснює загальний контроль за ціновими умовами контрактів) та ін.
Торгові представництва країни в іно-земних державах захищають за кордоном права даної країни в галузі зовнішньої торгівлі.
Функції та завдання торгових представництв такі:
1) представляти інтереси даної країни в галузі зовнішньої тор-гівлі і сприяти розвитку торгових та інших господарських відносин цієї країни з країною перебування торгового представництва;
2) регулювати зовнішню торгівлю даної країни з країною пере-бування торгового представництва;
3) здійснювати зовнішню торгівлю даної країни з країною пере-бування торгового представництва;
4) вивчати загальні економічні умови, зовнішньоекономічні зв'язки та кон'юнктуру ринків країни перебування, враховуючи інтереси зовнішньої торгівлі даної країни та подавати відповідну інформацію у Міністерство зовнішньої торгівлі та Міністерство іно-земних справ своєї країни, а також зовнішньоторговим та іншим зацікавленим організаціям своєї країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Національна система інститутів та інструментів регулювання міжнародних валютно-фінансових та кредитних відносин. Державне регулювання діяльності національного банку України.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок