Головна Головна -> Інше українською -> Географія -> Косівський район

Косівський район

Назва:
Косівський район
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,47 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Косівський район


Косівський район утворено у 1940 році.
Косів -- місто районного підпорядкування, розташоване на берегах Рибниці, відоме в Україні як центр Гуцульщини.
Археологічні знахідки, зокрема, кам'яні сокири та бронзові вироби, свідчать про те, що територія сучасного міста була заселена за часів неоліту й міді.
Перші письмові відомості про Косів знаходимо в грамоті литовського князя Свидригайла від 1424 року. Спочатку це місце мало назву Риків, потім -- Косів.
До стародавніх поселень належать села Кобаки (в письмових джерелах село згадується на початку XV ст. під назвою Здвижен), Кути (1448 р.), Вижній Березів (1412 р.).
Селяни Косівщини брали активну участь в опришківському русі XVII-XVIIIст. У с.Космач діяв загін О.Довбуша. Славний ватажок трагічно тут і загинув у 1745 році.
Околиці Косова багаті буковими та сосновими лісами і пасовищами -- полонинами. Землеробство, скотарство, полювання поєднувалося з домашніми промислами, які пізніше зросли до рівня ремесла.
В 20-30-х роках Косів стає центром Гуцульського прикладного мистецтва. У творах косівських різьбярів дістали дальший розвиток художні традиції майстрів Яворова, Річки, Брусторова. Твори косівського різьбяра і мосяжника В.Девдюка експонувались на виставках у Львові, Кракові, Відні, де відзначались нагородами. З майстерні Девдюка вийшло немало талановитих різьбярів, серед них В.Кабин, П.Баранюк, М.Тимків, син Девдюка Микола.
Тут народились, жили і працювали відомі за межами України люди, зокрема: українські письменники та громадські діячі М.Павлик, Г.Павлик, М.Черемшина (І.Семенюк), М.Колцуняк, Д.Павличко, М.Влад, Р.Іваничук, М.Яновський, А.Красовський (Андрій Грім); різьбярі В.Гавриш, Ю.Шкрібляк, В.Шкрібляк, М.Шкрібляк, С.Корпанюк, І.Корпанюк, майстри кераміки П.Цвілик, І.Вербівська, М.Ращибюк.
Масовою професією тут стало ткацтво, зокрема ліжникарство і килимарство. Ліжники яворівських майстрів експонувалися на Всесвітній виставці у Монреалі в 1967 році.
Сьогодні цей край відомий як центр туризму та народних промислів на Прикарпатті.


Відпочинок у приватних садибах в Прокураві Косівському районі
Якщо ви шукаєте можливість відпочити в Карпатах, тоді ви потрапили в правильне місце. В Карпатах є безліч мальовничих куточків; одне з них - гуцульське село Прокурава, розташоване в Косівському районі Івано-Франківської області.
Прокурава знаходиться приблизно за сто кілометрів від Івано-Франківська, приблизно на такій же відстані від Чернівців. До Косова приблизно двадцять кілометрів, до найближчої залізничої станції в Коломиї приблизно сорок. З Прокуравою межують села Шешори, Брустурів та Космач.
Прокурава невідома туристам. Тут немає готелів, баз відпочинку чи туристської інфраструктури, зупинитися можна лише в приватних людей.
Навколо Прокурави є достатньо місць, придатних для походів різноманітної трудності. За дві-три години можнай вийти на одну з двох місцевих полонин, приблизно за два дні навпростець через гори можна дійти до Говерли. При бажанні можна також організувати кінні походи з провідником.
За кілька кілометрів у сусідньому селі Шешори є підйомник для лижників. В січні, можна побачити цікаві місцеві традиції: різдвяних колядників, Меланку (старий Новий Рік), Водохреща. Восени (вересень та початок жовтня) відбуваються грандіозні гуцульські весілля.
В сусідньому селі Космач є унікальний приватний музей Довбуша. В Косові щосуботи відбувається унікальний в Україні гуцульський базар.
Можна домовитися про автомобільний транспорт.
В Покураві покищо немає туристської інфраструктури, на даний момент тут можна зупинитися виключно на приватних садибах:


Косівщина
Косівщина — один з наймальовничіших куточків Гуцульщини, край родючих полів, луків-сінокосів, високих гір, стрімких потоків, чистого цілющого повітря, працьовитих, завзятих, талановитих, гостинних і добрих людей. Своєрідність цього краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ, унікальна скарбниця природних екосистем, де збереглися рідкісні, реліктові види флори і фауни і, як ніде в Україні, народні звичаї, традиційна побутова культура, народні ремесла та невичерпні багатства фольклору в усі часи приваблювали і приваблюють нині до себе численних туристів не лише з України, а й багатьох зарубіжних країн світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Косівський район

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок