Головна Головна -> Інше українською -> Географія -> Зона мішаних і широколистяних лісів

Зона мішаних і широколистяних лісів

Назва:
Зона мішаних і широколистяних лісів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЗОНА МІШАНИХ І ШИРОКОЛИСТЯНИХ ЛІСІВ.
Мета: вивчити географічне положення природних зон рівнинної частини України; дати знання учням про особливості зони мішаній та широколистих лісів, взаємозв'язки між компонентами природнім в природних зонах мішаних і широколистих лісів; продовжити формувати вміння роботи з картографічними матеріалами на прикладі фізико-географічного районування; продовжувати роботу щодо формування навичок високого мислення; удосконалення умінь їй навичок щодо комплексного характеризування географічних об'єкті» (на прикладі природної зони).
Тип уроку: формування нових знань, вмінь, навичок.
Обладнання: фізична карта України, атлас України, карта фізики географічного районування.
Опорні та базові поняття: ландшафт, фізико-географічне (природне) районування, природні зони, зона мішаних і широколистих лісів, природні заповідники, національний природний парк, заказник.
Географічна номенклатура: Українське Полісся, Волинське Полісся, Житомирське Полісся, Київське Полісся, Чернігівське Полісні, Новгород-Сіверське Полісся, Мале Полісся.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Прийом «Мікрофон»
Поясність, що означає фізико-географічне (природне) районування.
Назвіть, у межах яких природних країн розташована Україна?
Назвіть, на які природні зони поділяється рівнинна частими України.
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності
Звертаю увагу на вивчений матеріал про ландшафти, фізико-географічне районування, критерії поділу території на окремі природні зони . Називаю тему уроку «Зона мішаних і широколистяних лісів » і пояснюю ,що уроки відбудеться у формі учнівської конференції .
Характеристика природної зони мішаних і широколистяних лісів передбачає розгляд таких питань :
- Географічне положення
- Природні особливості рельєфу ,клімату ,гідрографічної сітки , грунтовий покрив , рослинний і тваринний світ ,переважаючі типи ландшафтів .
- Відмінності ландшафтів .
- Природоохоронні території в межах природної зони .
IV. Вивчення нового матеріалу
Розміщення та рельєф зони мішаних і широколистяних лісі.
Зона мішаних лісів в Україні характеризується переважанням мішано лісових ландшафтів і розміщена в її північній частині .
Південна межа зони проходить уздовж лінії
Володимир - Волинський - Луцьк – Рівне – Шепетівка – Житомир –Київ – Ніжин – Батурин – Глухів. Мішані ліси охоплюють площу 97тис.км.кв., що становить 16%території України . Протяжність їх з півночі на південь 150-200км., а із заходу на схід -750км.
Зона широко листяних лісів розміщена в західній частині нашої держави ,між мішаними лісами на півночі та Українськими Карпатами на півдні.
Мішані ліси розміщені на різних геоструктурах Східноєвропейської платформи . Найбільш давня з них – Український кристалічний щит .Зона мішаних лісів охоплює північно-західну частину цього щита.
Зону мішаних лісів в межах України ще називають Українським Поліссям . Сама назва «Полісся» означає район суцільного поширення лісів. У рельєфі це рівнина з висотами від 200 м. і більше на південному заході та близько 92м. поблизу Дніпра . На території України основну частину мішаних лісів займає Поліська низовина . Широколистяні ліси охоплюють території Волинської , Подільської та Хотинської височини ,Малого Полісся з висотами 200-500м. над рівнем моря .
Клімат і води
Клімат мішаних і широколистяних лісів помірно континентальний . Переважають тут західні та північно - західні вітри .У літку вони послаблюють спеку , а взимку – холод .
Середня температура січня становить від -4 ?C на сході, а липня – відповідно +17 ??C та +19 ?C. Річна кількість опадів становить 550-700мм., а випаровуваність не перевищує 400-450 мм. Полісся належить до найбільш зволожених рівнинних територій в Україні.
У зонах мішаних і широколистяних лісів України є густа сітка річок. Усі вони повноводні, з повільною течією, низькими та заболоченими берегами. Майже всі ріки Полісся є притоками Прип’яті та Дніпра: Случ, Уборть, Стир, Тетерів, Десна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Зона мішаних і широколистяних лісів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок