Головна Головна -> Інше українською -> Географія -> Зона лісостепу

Зона лісостепу

Назва:
Зона лісостепу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЗОНА ЛІСОСТЕПУ.
Мета: дати учням знання про географічне положення та особливості зони лісостепу, взаємозв'язки між компонентами природи в зоні лісостепу; показати особливості зони в порівнянні з іншими природними зонами; на прикладах продемонструвати результати вплину господарської діяльності людини на природні особливості зони лісо степу; познайомити з природоохоронними територіями зони лісостепу, продовжити формувати вміння роботи з картографічними матеріалами на прикладі карти фізико-географічного районування; продовжувати роботу щодо формування навичок високого мислення; удосконалення умінь та навичок щодо комплексного характеризування географічних об'єктів (на прикладі природної зони).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фізична карта України, атлас України, карта фізико географічного районування.
Опорні та базові поняття: природна зона, зона лісостепу.
Географічна номенклатура: Волинська височина, Подільська височина, Придніпровська височина, Хотинська височина, Середньо руська височина, Придніпровська низовина, Полтавська рівнина. Мале Полісся, Опілля, Розточчя , Товтри ( Медобори ), Львівсько- Волинський кам'яновугільний басейн, Донецький кам'яновугільний басейн, Кременчуцький залізорудний басейн, Дніпровсько – Донецький нафтогазоносний район, Дніпро, Сіверський Донець, Південний Буї, Західний Буг, Дністер, Волино - Подільський та Дніпровсько-Донецький артезіанські басейни.
Учитель. Встановивши природні зони, в межах яких знаходить-ся територія України, ми вивчили особливості природної зони мі-шаних лісів. На південь від цієї зони знаходиться зона лісостепу, характерною особливістю якої є поєднання лісових та луко-степових ландшафтів. З'ясувати особливості лісостепової зони і є завданням нашого уроку.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розміщення та рельєф.
Лісостепова фізико-географічна зона охоплює площу 142 тис. кв. м. , що становить 23.5 території України., і простягається від зони широколистяних лісів до західних відрогів Середньоросійської височини. Північна межа лісостепу є південним краєм зони мішаних лісів , а південна починається на заході в районі Котовська, пролягає через Первомайськ – Кіровоград – Кременчук – Красноград - Волчанськ . Із заходу на схід зона простягається на 800 км., а з півночі на південь близько 200 км. На заході і 300-500 км. –у східній частині.
Рельєф лісостепової зони здебільшого, відображає тектонічні структури . Придніпровська височина пов’язана з Українським Кристалічним щитом. На захід від нього Волино - Подільська плита на якій розкинулась південно-східна частина Подільської височини. Придніпровська низовина лежить на Дніпровсько – Донецькій западині. Західні відроги Середньоросійської височини відповідають схилу Воронизького кристалічного масиву. Поверхня зони розчленована глибокими ріками , ярами і балками. Вздовж їх берегів на поверхню часто виходять граніти , іноді – вапняки та пісковики утворюючи скелі .
Клімат і води
Кліматичний режим лісостепу характеризується збільшенням континентальності клімату у східному напрямку . Зима тут коротша і м’якша ніж на Поліссі , літо довше і тепліше. Сніг лежить близько 3 місяців . Середня температура січня на заході становить -5? ?C, на сході -8 ?C, температура липня – відповідно +18 і +22 ?C. Річна сума опадів на заході становить 650мм. , на сході близько 550мм. Надмірного зволоження немає. Чергуються вологі та посушливі роки, а тому в лісостеповій зоні потрібні лісо зрошувальні системи .
Річкова система лісостепу добре розвинута. У його західній частині у місцях виходів кристалічних порід , річки мають швидку течію , долини їх вузькі, скелясті і глибокі . Найбільші з них є Дністер з Мурахою ,Південний Буг із Собом та Синюхою . Дніпро та його ліві притоки ( Сула , Псел , Ворскла)мають повільну течію , Береги приток низькі , долини широкі . Типове явище зони – водна ерозія – живлення річок , переважно дощове .
Грунтово рослинний покрив і рослинний світ
Найбільш поширеними із грунтів є чорноземи типові та чорноземи опідзолені .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Зона лісостепу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок