Головна Головна -> Інше українською -> Географія -> Політична карта світу (урок-гра)

Політична карта світу (урок-гра)

Назва:
Політична карта світу (урок-гра)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,76 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Тема «Політична карта світу» є досить великою за обсягом, і за кілька годин практично неможливо вивчити весь матеріал на уроках. Значну частину інформації діти повинні засвоїти самостійно, а щоб вони серйозно поставились до завдання, їх потрібно зацікавити. В цьому мені допомогла гра — змагання між командами двох класів на краще засвоєння теми. Кожна команда прагне перемогти, тому діти активно готуються до змагання, використовуючи додаткову літературу по темі, яку надає учитель.

Мета: узагальнити знання учнів про політичну карту світу; за до­помогою гри розвивати вміння працювати в групах, опрацьовувати додаткову літературу та використовувати набуті знання; виховувати інтерес до знань, до географії.

Правила гри

1. У грі беруть участь дві команди по шість учнів на чолі з капітаном.

2. Гра складається з п'яти раундів. Виграє та команда, яка переможе у трьох з них.

3. На обговорення кожного запитання виділяється 1 хв, але для деяких завдань більш складного рівня цей час можна продовжити до 2 хв.

4. За кожні три неправильні відповіді з команди буде знято 1 бал.

5. Сигналом до відповіді буде піднята рука капітана.

6. Відповідь має бути чітко обґрунтована. За неповну і нечітку відповідь бал не зараховується.

7. Якщо дві команди не зможуть дати відповіді на питання, або дадуть неправильні, то їм можуть допомагати глядачі. Хто першим підніме руку і дасть правильну відповідь, той зможе заробити 0,5 бала для команди за яку вболіває.

ХІД ГРИ

Раунд І «Поняття і терміни»

Ведучий дає визначення географічних понять, їх ознаки і власти­вості, а гравці повинні їх назвати. Правильна відповідь — 1 бал.

Запитання

1. Наука, яка вивчає вплив географічних чинників на політичну і соціаль­но — економічну ситуацію в країнах і регіонах світу. (Геополітика)

2. Морська смуга завширшки 12 морських миль, що безпосередньо при­лягає до берега. (Територіальні води)

3. Територія, що має кордони, користується державним суверенітетом, або перебуває під владою іншої держави. (Країна)

4. Союз незалежних держав. (Конфедерація)

5. Впливова міжнародна організація, до складу якої входить більш ніж 180 держав світу. (ООН)

6. Країни, які доручають свої зовнішньо — політичні справи суверенній державі. (Протекторати)

7. Форма правління, яка характеризується поєднанням в особі президента функцій глави держави та уряду. (Президентська республіка)

8. Найвідоміший і найпотужніший у світі військово-політичний, союз. (НАТО)

9. Особлива і єдина у світі форма правління, в якій ліквідовано політичні партії та уряд, парламент в його класичній формі. (Джамахірія (на­родовладдя))

10. Регіональне європейське інтеграційне угрупування, метою якого є розвиток економічної інтеграції, проведення єдиної політики у від­носинах з іншими країнами та створення єдиного внутрішнього ринку. (Евросоюз)

11. Розміщення країни відносно інших об'єктів і територій на поверхні Землі. (Географічне положення)

Раунд II «Ерудит»

Правильна відповідь на питання принесе команді 2 бала.

Запитання

1. Наведіть приклади змін, що відбулися на політичній карті світу на тре­тьому етапі новітнього періоду. (1989р.—наш час. Об єднання Німеччини,

розпад СРСР, розпад Югославії, Чехословаччини, Гонконг перейменували на Сянґан, Макао — на Аоминь)

2. Зазвичай колишні монархії перетворюються на республіки. Але про­тягом останньої чверті XX ст. були два випадки проголошення нових монархій. Назвіть ці випадки. (1975 р. після смерті генерала Франка, що правив Іспанією, ця країна стала монархією на чолі з королем Хуаном Карлосом І. 1993 р.— у Камбоджі відновили монархію після 23років ре­спубліки)

3. Яка ознака для економічної типології країн є основною, та які групи країн виділяють за цим показником? (Рівень соціально-економічного роз­витку, який найчастіше характеризує ВВП. Як правило, виділяють групи країн високорозвинених, середньорозвинених і тих, що розвиваються)

5. Які зміни відбудуться на політичній карті світу за прогнозами неза­лежних експертів держдепартаменту США? (Шотландія відокремиться від Великої Британії, Італія розпадеться на Північну Італію та Південну Італію, Австралія розпадеться на чртири держави, Україна виокремить Крим у фактично незалежну автономну зону тощо)

6. На початку XX ст. багатовчених вважали, що з ростом добробуту на­селення країн світу, залишаться в минулому міжнаціональні чвари в середині держав. Чи виправдались їхні припущення? (Події XX ст. спростували ці припущення. Багато розвинених країн стикаються эта­кими проблемами: Канада, Франція, Іспанія)

7. Найдавніша у світі республіка існує ще з 301 року н. є. Назвіть цю державу та її сучасну форму правління. (Сан-Марино, республіка)

8. Хто і коли запропонував назву «Об'єднані Нації»? (Рузвельт, під час II світової війни)

Раунд III «Що зайве?»

1. Велика Британія, Непал, Бельгія, Китай. (Не монархія)

2. Індія, Японія, Італія, Китай. (Країна Європи)

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Політична карта світу (урок-гра)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок