Головна Головна -> Інше українською -> Географія -> Тваринний світ

Тваринний світ

Назва:
Тваринний світ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тваринний світ
Мета: сформувати знання учнів про фауністичний склад лісів, луків, степів, боліт, водойм; видовий склад і поширення тварин; тва-ринні ресурси України; про закономірності поширення тваринного світу, стан тваринних ресурсів; познайомити з видами тварин, що занесені до Червоної книги України; з'ясувати суть акліматизації та реакліматизації тварин; продовжувати розвивати навички образного, абстрактного та критичного мислення; спонукати учнів до аналізу, синтезу, оцінки; сприяти формуванню екологічної культури учнів, бережного ставлення до тваринних ресурсів України, розуміння вза-ємозв'язків між усіма природними компонентами.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: фізична карта України, атлас України, карта тварин-ного світу України, карта природних зон України, Червона та Зелена книги України.
Опорні та базові поняття: тваринний світ, фауна, акліматизація, реакліматизація, Червона книга України.
ХІД УРОКУ
I.Організаційний момент
II.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
Прийом «Інтелектуальна розминка»
- Поясність господарське значення рослинного світу України?
- Зробіть висновок про забезпечення України рослинними ресурсами.
- Опишіть, як господарська діяльність людини впливає на зміну природних ландшафтів.
- Наведіть приклади позитивного та і негативного впливу.
- Проілюструйте взаємозв'язок між рослинним та тваринним світом
III. Мотивація навчальної пізнавальної діяльності
Учитель. Між природними компонентами існує тісний взаємозв'язок. Ви звернули увагу на зв'язок між рослинним і тваринним світом. На попередньому уроці нами з'ясовано, що рослинний сніг України багатий та різноманітний. Сьогодні ми маємо нагоду з'ясувати наскільки багатий та різноманітний тваринний світ України.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розмаїтість видового складу тварин
Видовий склад тваринного світу України багатий і різноманітний . Разом з тваринами що живуть у Чорному морі і Азовському , фауна нашої держави нараховує понад 44 тис. Видів тварин.
Серед них ссавців – понад 100 видів , птахів - понад 300, плазунів 20 видів , земноводних -17 видів , риб - близько – 200 видів, безхребетних – понад 26 тис. видів. Ендемічних видів – мало. Серед хребетних до ендеміків належать підвид оленя звичайного , сойки кримської та смегола Карпатського.
Найбільшими наземними дикими тваринами на теренах України є зубр , лось, олень, свиня дика, ведмідь бурий, вовк. Маса зубра може перевищувати 1 тонну при висоті 2-3 метра.
Найменшим звіром серед ссавців є буро зубка мала . Завдовжки вона має не більше 6 см. , а її маса 5 грам. Живе буро зубка в усіх лісових та лісостепових лісах України . В антропогені , під час наступу льодовика , теплолюбні тварини неогену вимерли , а їх замінила так звана мамонтова фауна . Для неї , крім мамонтів , були характерні шерстистий носоріг , печерний ведмідь , лев, гієна плямиста , велетенський і північ ний олень . Поряд з ними було чимало видів які входять до складу сучасної фауни .
Зростання чисельності населення , його господарська діяльність призвели ще в давні історичні часи до зникнення мамонтів, а пізніше ще цілої низки тварин . Кожен тип рослинних угрупувань на рівнинних територіях , а також Карпати і Кримські гори характеризуються специфічними рисами тваринного світу .
Тваринний світ рівнини
У лісах північної та західної рівнинної частини України живуть козулі ,лосі, кабани, олені благородні, білки, лісові куниці , борсуки, вовки, лисиці а також група дрібних гризунів .
Сьогодні завезено і відновлюється стадо зубрів . Іноді трапляються бурий ведмідь та рись. Іє птахів поширені рябчик , тетерев , глухар, шпак та багато різних видів синиць. Подекуди можна побачити лелеку чорно-гой .
Для фауни території лісостепу характерне поєднання лісових і степових видів тварин . Ряд видів є специфічними тільки для лісостепу . Це насамперед білка, борсук ,кабан, козуля , а для відкритих просторів - крапчастий ховрах.
Тварини степів пристосовані жити на відкритих просторах в умовах сухого клімату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Тваринний світ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок