Головна Головна -> Інше українською -> Геологія -> Вимірювання фільтраційних властивостей промивальних рідин та вмісту піску у них

Вимірювання фільтраційних властивостей промивальних рідин та вмісту піску у них

Назва:
Вимірювання фільтраційних властивостей промивальних рідин та вмісту піску у них
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,40 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Лабораторна робота №
З предмету: “Основи теорії буріння свердловин”
Тема: “Вимірювання фільтраційних властивостей промивальних рідин та вмісту піску у них”


Вимірювання фільтрації промивальних рідин
Прилад ВМ-6 складається з напірного і фільтраційного вузлів (рисунок 5.1). Процес фільтрації здійснюється через паперовий фільтр 8, який лежить на дні підставки 7. В напірний вузол входять циліндр 3, плунжер 1 і шкала 2, яка закріплена на плунжері. На верхньому кінці циліндра нанесена відлікова мітка. Для встановлення шкали на "нуль" і спуску надлишкового масла з циліндра в нижній частині його розміщений отвір, який перекривається голковим клапаном .4. Фільтраційний вузол складається із фільтраційного стакана 8 і підставки. В нижній частині підставки є отвір 9, який перекривається гумовим корком 6 перед заповненням фільтраційного стакана. Розчин заливається у фільтраційний стакан 5 з паперовим фільтром на підставці 8. На фільтраційний стакан; закритий корком 6. нагвинчується циліндр 3, який потім наповнюють поверх розчину машинним маслом. В цей циліндр входить плунжер 1 з шкалою 2, який створює тиск фільтрації, рівний 0,1 МПа. Фільтрація починається після відкриття отвору 9 у підставці.
Прилад ФЛР-1 (рисунок 5.2) складається з фільтруючого стакана 1, перепускного клапана 2, регулюючого гвинта тиску 3, редуктора 4, балона зі стисненим повітрям 5.
Рисунок 5.1 - Прилад ВМ-6 Рисунок 5.2 – Фільтр-прес ФЛР-1
5.2 Вимірювання товщини фільтраційної кірки
Прилад Віка (рисунок 5.3) складається з циліндричного стержня 1, який вільно переміщується у втулці 5, закріпленій на станині 8. Вісь стержня перпендикулярна до плити 9 станини 8. Для закріплення стержня на бажаній висоті служить пружинний фіксатор 6, на стержні закріплений вказівник 3, а на станині шкала 4 з діленнями від 0 до 40 мм. Положення: вказівника на стержні регулюється стяжним гвинтом 2. В нижній частині стержня вгвинчена голка 7. Металеву пластинку з розташованим на ній фільтрувальним папером з кіркою встановлюють на плиті 9.
Рисунок 5.3 – Прилад Віка Рисунок 5.4 – Відстійник ВМ-2
5.3 Визначення вмісту піску та концентрації твердих домішок у буровому розчині
Відстійник ВМ-2 (рисунок 5.4) – це циліндрична ємність зі зливним отвором 2, внизу якої вмонтована мензурка 4, об'ємом 10 мл.
Циліндрична ємність закривається ковпачком, який має об'єм 50 см3.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Вимірювання фільтраційних властивостей промивальних рідин та вмісту піску у них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок