Головна Головна -> Інше українською -> Геологія -> Мішані ліси. Своя область

Мішані ліси. Своя область

Назва:
Мішані ліси. Своя область
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Мішані ліси. Своя область (урок).


Мета Поглиблення знання учнів про природу, особливості мішаних лісів. Збагатити новими знаннями про природу і господарство свого краю.Розвивати навички роботи з картою, пошуковим матеріалом. Виховання професійних навиків, розвивати допитливість, інтерес до даної теми, виховання любові та бережливого ставлення до навколишнього середовища.
Обладнання фізична карта, карта природних зон, ілюстрований матеріал, гербарій, ілюстрації Карпат, атласи.
План:
Умовні кордони, рельєф. Корисні копалини.
Клімат. Ріки. Грунти.
Природні особливості рослинного і тваринного світу своєї області.
Населення. Господарське використання природи.
Хід уроку
Перевірка завдання.
А) Показати зони, які ми вивчили.
Б) Як поділяється лісова зона?
В) Розповісти про особливості клімату тайги.
Г) На які частини за природними умовами поділяють тайгу? Розкажіть про особливості кожної частини.
Д) Господарське використання підзони тайги.
2. Актуалізація життєвого досвіду.
3. Повідомлення теми та завдань уроку.
4. Сприймання та усвідомлення матеріалу.
5. Узагальнення і систематизація знань.
А) Показати на карті межі зони мішаних лісів.
Б) Поясніть, чому є розрив у поширенні мішаних лісів?
В) Чим рослинність мішаних лісів відрізняється від тайги?
Г) Складіть характеристику зони мішаних лісів Європи.
6. Підсумок уроку.
7. Домашнє завдання.
1. Умовні кордони, рельєф, корисні копалани.
Івано-Франківська область розташована на заході України, у передгірній і гірській частинах Українських Карпат. На півдні виходить до державного кордону з Румунією. Решта її меж пролягли між сусідніми обламтями: Львівською, Тернопільською, Чернівецькою і Закарпатською. На півдні Івано-Франківщини простяглися хребти Карпатських гір. Вони охоплюють не тільки частину України, але й сусідніх держав. Отже, Карпати є горами або гірською країною. В одних місцях уступом, а подекуди плавно, гори Карпати на Івано-Франківщині переходять у горбисту рівнину Передкарпаття. Вона поступово знижується у напрямку до долин річок Дністер та Прут. По Дністру, Бистриці та Вороні, а далі по Пруту проводять межу між Передкарпаттям та Подільською височиною. На північ від Пруту вона слабохвиляста. Північніше Дністра простягаються високі горби, порізані ярами, глибокими долинами річок та потоків. Найпоширенішими породами на рівнинах Івано-Франківської області є пісок, глина, гіпс, вапняк, пісковик. Хребти Карпат складені в основному пісковиками та глинистими сланцями. На крутих обривистих берегах річок, у кар’єрах можна спостерігати які породи залягають на різній глибині. Гірськими породами є також нафта, природний газ, вугілля, якімають здатність горіти, кухонна сіль тощо.
Клімат. Ріки. Грунти.
Погода не завжди залежить від нагрівання повітря, випаровувуння, хмарності, саме у нашому краї. Часто вітри приносять тепле і вологе повітря взимку, чи прохолодне під час спекотного літа з місцевостей , що розташовані за сотні й тисячі кілометрів від нас. Особливості погоди в нашій області значною мірою пов’язані й з тим, де розміщена Івано-Франківщина. Помірно континентальний клімат. У рівнинній і середній частинах області зима м’яка, літо тепле. Середні температури січня -4, -6 , липня +18, +19. У горах клімат холодніший. Опадів випадає: у Передкарпатті – 600-800 мм на рік, у горах – 1400мм. Улітку часто випадають великі дощі, що спричиняють катастрофічні повені. Густа сітка великих і малих річок помережила простори Івано-Франківщини. Особливо багато їх стікає з гірських схилів Карпат, де значно більше випадає дощу і снігу, ніж на рівнині. Найбільша річка нашої області – Дністер, тече в її північній частині. У межах Івано-Франківської області беруть свій початок річки Прут та Черемош. Протікає 132 річки завдовжки понад 10 км, що належать до басейнів Дністра і Пруту. На простораз Передкарпаття найпоширенішими є дерново-підзолисті грунти. Як правило, вони перенасичені вологою, особливо у днищах балок та річкових долин. У Карпатах грунти змінюються з висотою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Мішані ліси. Своя область

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок