Головна Головна -> Інше українською -> Геологія -> Скачати безкоштовно: Магістерська робота Оцінка якості ґрунтів міста Івано-Франківська методами біотестування

Магістерська робота Оцінка якості ґрунтів міста Івано-Франківська методами біотестування / сторінка 7

Назва:
Магістерська робота Оцінка якості ґрунтів міста Івано-Франківська методами біотестування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
30,95 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Крім цибулі, як об’єкти для виявлення хромосомних порушень використовувалися Pisum sativum L. [12, 54], Zea mays L. [4], Vicia faba L. [56] тощо.
Для просторової характеристики сукупного впливу мутагенів різної етіології використовується поняття «мутагенний фон» і розробляються основні критерії регіонального картування за цим показником. Головна увага звертається на розповсюдженість мутагенного впливу, його тривалість і вираженість мутагенних ефектів. На основі останнього критерію стан території може бути охарактеризований як сприятливий, конфліктний, критичний чи небезпечний [29].
Розвиток цієї ідеї має місце в працях А.І. Горової і співавторів [9-11], які пропонують свій методологічний підхід щодо оцінки мутагенного фону й генетичного ризику для біоти при дії мутагенних екологічних факторів. Вони вважають, що ідеальною системою еколого-генетичного моніторингу могла би стати практика виявлення всіх типів мутацій в організмів на різних рівнях організації. Пошук і застосування різнорівневих біомоніторів із наступною екстраполяцією отриманих результатів на популяційні процеси визначається як найбільш перспективний напрям у системі біомоніторингу. Мутагенний фон згаданими авторами встановлюється за значенням інтегрального показника ушкодженості біоіндикаторів, який враховує часткові показники генних, хромосомних і функціональних порушень. Виходячи із цього параметра за спеціальною шкалою можна оцінити мутагенний фон і стан генофонду як сприятливий, насторожуючий, конфліктний, загрозливий, критичний чи небезпечний. Запропонований метод покладений в основу уніфікованої оціночної шкали, що характеризує стан об’єктів довкілля за токсико-мутагенним фоном [35].
Таким чином, з огляду на різноманіття екотоксикантів, що мають місце на урбанізованих територіях, їх синергічний нівелюючий адитивний вплив, адекватна оцінка якості середовища, зокрема ґрунтового покриву, можлива за умови поєднання інструментальних методів екологічної діагностики із біотестуванням. Підбір конкретних методик біологічної оцінки повинен враховувати око топічні особливості досліджуваної території та специфіку її антропотехногенної трансформації.


РОЗДІЛ 2
ЕКОТОПІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ
2.1. Загальна характеристика урбоекосистеми Івано-Франківська
Урбоекосистема Івано-Франківська є багатогалузевим, розвинутим промисловим центром. Його індустріальний профіль визначають в основному галузі: машинобудування, хімічна і деревообробна. Урбоекосистема займає площу 9282 га. Кількість населення становить 252 тис. осіб. Виробнича територія міста складає 25%, житлова – 60%, комунальна 15% [15].
Клімат помірно-континентальний з великою кількістю опадів. Температурний режим характеризується нестабільністю. Найчастіше реєструються два взаємо протилежні напрями вітру.: південно-східний і північно-західний. Останній є переважаючим і зумовлює перенесення основної маси повітряних полютантів. Безвітряна або слабо вітряна погода фіксується більш як 250 днів на рік, що сприяє виникненню температурних інверсій [42, 43].
Івано-Франківськ розташований у межиріччі Бистриці Солотвинської та Бистриці Надвірнінської, і тому забруднюючий вплив міста прослідковується ік у його межах, так і далі вниз по течії до самого Дністра. Поверхневі води міста представлені озером штучного походження та невеликими водоймами та струмками.
Згідно з геоморфологічною класифікацією, територія міста належить до Передкарпаття – геоморфологічної області в межах Карпатської гірської країни, яка ділиться на провінції та під провінції. Рельєф Передкарпаття представлений пластово-денудаційними та пластово-акумулятивними височинами. Місто Івано-Франківськ розташоване на плоскій, слабо терасованій алювіальній рівнині Бистрицької депресії з абсолютними висотами 250-300 м. У геострктурному відношенні Перед карпатська пластова височина відповідає Передкарпатському крайовому (передовому) прогину.
Згідно з геоморфологічним районуванням, Івано-Франківськ належить до Бистрицької улоговини акумулятивно-рівнинним рельєфом із найвищими на Прикарпатті гіпсометричними висотами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Інше на тему: Магістерська робота Оцінка якості ґрунтів міста Івано-Франківська методами біотестування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок