Головна Головна -> Інше українською -> Геологія -> Випробувальна експлуатація свердловини

Випробувальна експлуатація свердловини

Назва:
Випробувальна експлуатація свердловини
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,83 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Випробувальна експлуатація свердловини допомагає визначити кількість і швидкість притоку нафти. Представники тієї чи іншої компанії, що займається розробкою свердловини, часто проводять її випробувальну експлуатацію до або після встановлення, цементування та перфорування обсадних колон. Проведення таких експериментальних випробувань надає певну інформацію про ту чи іншу свердловину та колектори (резервуари), що знаходяться в ній. Безумовно, точність інформації є дуже важливою, а дані, отримані по завершенні тестувань, складають історію свердловини.
Визначення потенційної продуктивності свердловини
Одним із випробувань, що проводяться найчастіше, є визначення потенційної продуктивності свердловини. Він проводиться для вимірювання максимального об’єму притоку нафти і природного газу за 24-годинний проміжок часу за певних визначених умов. Зазвичай проведення такого тесту передбачає самовільне витікання нафти чи газу в свердловині, а потім точне вимірювання їх об’єму. Бригада працівників, що обслуговують функціонування свердловини, здійснюють визначення потенційної продуктивності свердловини як під час першої її експлуатації, так і впродовж всієї розробки аж до завершення свердловини. Державне відомство, що займається питаннями врегулювання норми видобутку нафти і газу, використовує ці дані при встановленні норм видобутку цих цінних енергоресурсів.
Визначення тиску у вибої свердловини
Для проведення таких випробувань використовують манометри для вимірювання тиску у вибої свердловини. Тест, як правило, проводиться після зупинки роботи свердловини на проміжок часу від 24 до 48 годин. Записуючи дані через певні періоди, інженер отримує цінну інформацію про виснаження пласта, в якому пробурена свердловина. До прикладу, показники тиску дозволяють компанії-розробнику визначити найпродуктивнішу швидкість потоку нафти чи газу в свердловині.
Випробування продуктивності свердловини
Цей вид є поєднанням тестів на визначення потенційної продуктивності свердловини та на визначення тиску у її вибої. Він визначає вплив швидкості притоку нафти на тиск всередині свердловини. Випробування свердловини на продуктивність допомагає представникам компанії, що здійснює розробку свердловини, визначити найефективніший рівень роботи свердловини для отримання найкращих результатів. Експлуатація максимальної швидкості притоку нафти призведе до надто швидкого виснаження або пошкодження свердловини.
Спочатку проводиться вимірювання статичного тиску в вибої непрацюючої свердловини, а потім – динамічного тиску під час кількох стабільних (сталих) притоків нафти. Такі тестування проводяться як при розробці нафтових, так і газових свердловин. Вони є найефективнішим методом випробування продуктивності газових свердловин зокрема. В багатьох країнах регулювання об’ємів видобутку газу здійснюється виключно на основі даних, отриманих при випробуванні продуктивності свердловини.
Випробування пласта кабельним апробовувачем пластів
Проведення такого типу випробування сприяє вимірюванню тиску на значній глибині. Тестером виступає пристрій, який бригада працівників опускає в свердловину на електрокабелі. Він пробиває один-два отвори в обсадних колонах. Клапан відкриває випробувальну камеру для рідини і записує тиск, який вона спричиняє. Відбірну камеру апробовувача пластів заповнюють кілька галлонів або літрів пластового флюїду і виводяться на поверхню. Випробування пласта кабельним апробовувачем пластів сприяє швидкому отриманню показників тиску, підтвердженню даних щодо проникності та наявності пор в свердловині та передбаченню рівня загальної продуктивності свердловини.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Випробувальна експлуатація свердловини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок