Головна Головна -> Інше українською -> Геологія -> Океани Землі

Океани Землі

Назва:
Океани Землі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,23 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Урок
Океани Землі


ОКЕАНИ ЗЕМЛІ
Мета: продовжувати формувати уявлення про по-верхню Землі, її зображення на глобусі і карті, умін-ня читати карту й працювати з нею; сформувати уяв-лення про океани Землі; розвивати пізнавальний ін-терес, уміння працювати з підручником і додатковою літературою; формувати вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку, здійснювати взаємо-контроль, узгоджено працювати в групах; виховувати спостережливість, захопленість неповторністю й ве-личчю природи.
Обладнання: підручники (Байбара Т.М., Бібік Н.М. Я і Україна; Підручник для 4 класу. — К.: Форум, 2004), атлас з природознавства для 4-го класу (ДНВП «Картографія», 2003), глобус, роздатковий матеріал.
Підготовка до уроку. Діти об'єднуються в «домашні групи» (4 групи по 6 осіб), обирають керівника групи — спікера. Він стежить за якістю підготовки кожним членом групи домашнього завдання, визначає, хто презентуватиме домашнє завдання.
ХІД УРОКУ
І. Перевірка домашнього завдання.
Учитель. Щоб розпочати роботу, ми маємо з'ясу-вати відповіді на ті запитання, які ви готували в «до-машніх» групах.
Доповідач від кожної групи представляє домашнє завдання.—
Які докази можна знайти на глобусі на підтвер-дження цілісності всієї суші як єдиного материка?—
Чому планету Земля називають «блакитною»?
П. Мотивація навчальної діяльності.—
Справді, атмосфера Землі розсіює блакитні про-мені і створює ілюзію «блакитної» планети.
Бесіда.—
Проте, чи тільки через атмосферу наша планета здається блакитною? Розгляньте уважно глобус. Який колір переважає на ньому? Що він означає? (Вод-ні простори.) Чого ж більше — води чи суші? (Води.) І не просто більше, а більше аж у 10 разів: вода = суша х 10.
Деякі дослідники навіть вважають, що нашу плане-ту доцільніше було б назвати не Земля, а по-іншому. А от як саме, нам необхідно з'ясувати на цьому уроці.
Технологія “Незакінчене речення”.
Завдання.—
Уявіть, що на нашій планеті раптом зникли вод-ні простори. Залишилась суцільна суша. Обговоріть у групах це припущення і закінчіть кожне із речень поданими варіантами.
Відсутність водної частини планети вплинула б на життя людей позитивно, бо... .
Відсутність водної частини планети вплинула б на життя людей негативно, бо....
а) збільшилася б кількість суші для господарської діяльності людей;
б) більше б стало рослин і тварин;
в) менше б стало рослин і тварин;
г) зникли б дощі, завжди було б сонячно;
д) ваш варіант.
Виходить 1 учні з кожної команди і демонструє рішення команди.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. —
Отож, як вигадаєте, про що йтиме мова сьогодні на уроці? (Про значення водної частини нашої планети.)—
А для чого нам ця інформація? На цьому уроці я з'ясую...
Цей урок навчить мене... Після цього уроку я зможу...—
А також ми поповнимо свій словник новими словами...
IV. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу. —
Щоб наші сподівання виправдалися, саме час попрацювати.
Робота з підручником. Словникова робота.—
Розгорніть підручник на с. 99 і прочитайте тему нашого уроку. (Океани Землі.)—
Яким словосполученням ми заміняли слово «океани»? (Водний простір.)
Завдання.—
Прочитайте два перших абзаци і підготуйте від-повідь на запитання.
Що ми маємо на увазі, коли вживаємо слово «оке-ан» в однині? (Світовий океан.)
Якого значення набуває це слово, вжите у множи-ні? (4 океани, бо Світовий океан розділений материка-ми на 4 частини.)
Учитель показує океани, називаючи їж розмі-щення на карті.
Робота з роздатковим матеріалом.
Технологія «Два — чотири — всі разом».
Діти працюють спочатку в парах, а потім пого-джують у групах.—
Прочитайте інформацію про один із океанів і виберіть найважливіше за планом:
1. Розміри порівняно з іншими.
2. Походження назви океану.
«Родзинка» океану.
Обмін інформацією.
Технологія «Карусель».
Інформатор групи розповідає про найважливіше щодо «свого» океану сусідній групі і залишається в цій групі. Той, хто отримав інформацію, рухається по колу в іншу групу, доки всі групи не прослухають інформацію про всі чотири океани.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Інше на тему: Океани Землі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок