Головна Головна -> Інше українською -> Історія України -> Встановлення німецького окупаційного режиму та його освітня політика

Встановлення німецького окупаційного режиму та його освітня політика

Назва:
Встановлення німецького окупаційного режиму та його освітня політика
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
41,08 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Встановлення німецького окупаційного режиму та його освітня політика
1.1. Українська школа в планах німецької окупаційної влади
Участь Німеччини у війні проти СРСР вимагала вироблення конкретних проектів встановлення на Сході “нового порядку” — тобто визначення чіткого тоталітарного режиму на окупованих Третім Райхом територіях, що до середини 1941 р. перебували у складі СРСР. Існували три найвірогідніші можливості визначення їхньої долі: 1) надати їм певних форм офіційно суверенних, але насправді прямо залежних від Райху держав; 2) встановити надзвичайний режим окупації із збереженням за Німеччиною “свободи рук” (тобто можливості на свій розсуд змінювати політичний курс на захоплених східних землях); 3) приєднати завойовані території до складу Райху і здійснювати їхню колонізацію. Жодний з цих планів не міг бути втілений в життя до його затвердження райхсканцлером Німеччини А. Гітлером, який, після деяких вагань, зупинився на другому з цих варіантів.
Успіхи Вермахту на початку воєнних дій проти СРСР утвердили А. Гітлера в думці про недоцільність підтримки Німеччиною ідеї створення незалежних держав на Сході Європи подібно до того, як це було під час Першої світової війни у 1918 р., с. ]. Україна та інші країни Східної Європи, згідно з попередніми розрахунками німецького фюрера, мали перебувати у цілковитій залежності від Третього Райху, а їхня територія повинна бути розділеною, а з часом й колонізованою німецькими поселенцями. Німеччині потрібні були лише промислові ресурси і дешева робоча сила.
За стратегічними планами верховного командування Вермахту, один з головних сконцентрованих ударів було спрямовано на територію України. Справа в тому, що А. Гітлер та його штаб, перш за все, вбачали в українських землях важливу сировинну і продовольчу базу для подальшого продовження війни. Без українського промислового і сільськогосподарського комплексу таке продовження вважалося для Німеччини доволі проблематичним. Тому й всі плани та стратегічні розробки направлялися на так звану “блискавичну війну” (“бліцкриг”). Німеччині важливо було в найкоротший термін захопити й опанувати якнайбільшу територію СРСР, всю її західну частину і, найголовніше, якнайбільше українських земель.
Найбільш складною проблемою, перед якою опинилися німці в період Другої світової війни, стояло розв'язання питання сходу Європи, куди входили українські етнічні землі. Напрямки німецької політики були накреслені ще в книзі А. Гітлера “Mein Kampf” (“Моя боротьба”). Їх коротко можна охарактеризувати так: цілий європейський Схід — це терени німецької експансії, це “щедра на мед і молоко земля німецької нації”, с. ].
Нацистський фюрер писав на сторінках “Mein Kampf”: “Ми переходимо до політики майбутнього, заснованої на розширенні нашої території. Коли ми говоримо сьогодні про отримання нових земель і нового простору в Європі, то в першу чергу думаємо про Росію і підпорядковані їй окраїнні держави”, с. ].
Слід зазначити, що нацистська Німеччина розглядала українське питання в контексті своєї глобальної зовнішньої політики, якою передбачалося створення найбільшої у світі німецької держави. У цих планах Україні відводилась особлива роль, як країні з величезними економічними можливостями і сприятливим географічним положенням, що заклало б основи могутності Райху і завоювання для нього життєвого простору (“лебенсрауму”) на Сході. При цьому зовсім ігнорувалися національні і політичні інтереси українців. “Мені потрібна Україна, — відверто говорив А. Гітлер, — щоб нас не змогли ослабити голодом, як то було під час попередньої війни”, с. ]. А райхсміністр східних окупованих територій А. Розенберг так визначав роль України в Третьому Райху: “Завдання України полягає в тому, щоб забезпечити продуктами харчування Німеччину і Європу, а континент — сировиною” [156, с. ].
Не будучи готовою воєнними діями загарбати Україну, Німеччина вже з початку 1939 р. намагалися дипломатичними методами отримати доступ до українських багатств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Інше на тему: Встановлення німецького окупаційного режиму та його освітня політика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок