Головна Головна -> Інше українською -> Історія України -> ОУН: програма визволення

ОУН: програма визволення

Назва:
ОУН: програма визволення
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Шляхом парламентської боротьби на основі законів окупаційної держави не можливо побудувати власної державності. Тому, в перші роки діяльності ОУН на західно-українських землях серед провідних членів ОУН, зокрема, Євгена Коновальця та тогочасного українського націоналістичного студентства зароджується концепція “парламентської революції”, яку згодом ОУН вирішила організовувати і провадити в життя.
Постійна або перманентна революція на українських землях мала б полягати в політичному усвідомленні мас народних з допомогою чіткого вказування остаточної мети – відновлення УССД; організовуванні щораз нових виступів проти окупанта; поширенні організаційної мережі керівної політичної організації, що мала бути провідником цієї революції; у безупинному підсилюванні кипіння народних мас аж до того ступеня, коли воно прорветься всенародним повстанням. І це не мала бути поетапна революція (проти її поетапності негативно висловлювався, зокрема Ярослав Стецько) і не відірвані бойові виступи, а – чітка, послідовна і цілеспрямована боротьба.[[ ]4) Стецько Я. Українська визвольна концепція, Видання ОУН, 1987 – т.1 – с.239 ]4)
Боротьба ОУН за відновлення УССД.
Свою державницьку концепцію ОУН будувала, виходячи з того, що основна більшість українських земель була окупована Польщею і СРСР. Тому українські націоналісти не визнавали тих міжнародних актів і договорів, що сприяли розірванню українських земель і ліквідували українську державність. Цю позицію ОУН стверджують Постанови І Великого Збору (1929р.). будівництво соборної незалежної України мало завершитись повним визнанням режимів шляхом підготовки національної революції на всіх українських землях.
ОУН намагалася стимулювати в українському суспільстві стан “постійного революційного бродіння”, дух протесту проти властей. Починаючи з 1930 року ОУН організовує акції саботажу проти польського режиму, здійснює напади на державні польські установи, терористичні акти. У перших роках свого існування ОУН здійснила понад 60 атентатів. Декалог Українського Націоналіста наголошував: Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї. Не завагаєшся виконати найнебезпечнішого чину, якщо цього вимагатиме добро справи.” Особливого розголосу набули замахи на польських посадових осіб, зокрема, вбивство міністра внутрішніх справ Польщі Б.Перацького і директора української гімназії І.Бабія. З 18 листопада 1935 року по 13 січня 1936року тривав Варшавський процес 12 членів ОУН, звинувачених у вбивстві Б.Перацького. Степан Бандера,55) Автобіографія) Микола Лебідь66) Автобіографія) і деякі інші були засуджені на смертну кару, пізніше вирок змінено довічним ув’язненням. Через деякий час члени ОУН їх визволили.
Новим етапом в боротьбі ОУН за українську державність став кінець 30-х та 40-і роки. Саме на цей час припадають дві спроби відновлення УССД. Перша з них була здійснена восени 1938- весною 1939 років.
Внаслідок мюнхенської угоди 1938 року уряд Чехословацької республіки змушений був реорганізувати країну на федеративних засадах. 11 жовтня уряд ЧСР дозволив, на прохання закарпатських українських організацій, сформувати в Закарпатті автономну адміністрацію. Спочатку її очолили русофіли на чолі з А.Бродієм,77) Автобіографія) проте вони швидко дискретували (А.Бродій був звинувачений у співробітництві з угорською розвідкою і в прагненні приєднати край до Угорщини). Новий уряд, очолений Августином Волошином, взявся до активної державотворчої діяльності на основі теорії інтегрального націоналізму (інтегральний націоналізм проповідував Дмитро Донцов).88) Автобіографія) У краї було заборонено діяльність всіх політичних партій, крім Українського національного об’єднання УНО). Вибори у січні 1939 року були фальсифіковані, в результаті було оголошено, що за УНО проголосувало 86 виборців.
15 березня 1939 року у приміщенні гімназії міста Хуста зібрався Сейм Карпатської України, на якому було проголошено її незалежність, прийнято прапор, гімн і герб нової держави. Президентом Карпатської України став Августи Волошин, а прем’єром – Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: ОУН: програма визволення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок