Головна Головна -> Інше українською -> Історія України -> ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Розділ І
ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
1.1. Огляд джерельної основи
Успішний розвиток історичної науки в Україні значною мірою залежить від повноцінної джерелознавчої бази історичних досліджень. В процесі національно-державної розбудови суверенної України, духовного відродження українського народу, піднесення його історичної свідомості, гострою соціальною потребою стало вивчення історії України, позбавленої штучної політизації, заідеологізованості, кон’юнктурних спекуляцій.
Реалізація цього завдання є неможливою без ґрунтовного переосмислення усього історичного шляху українського народу, відображення історичних реалій в наявних джерелах, їх публікації та використання у вітчизняній історіографії. Це, певною мірою, відноситься й до періоду Другої світової війни, участі в ній українського народу, становища економічного, політичного та культурно-освітнього фактора в період 1941-1944 років.
Освітня політика нацистської влади, діяльність шкільних закладів в умовах “нового порядку” на території Західної України знайшли відображення в неопублікованих й опублікованих документах , періодичних матеріалах, мемуарах.
Недослідженість джерельної бази проблеми шкільництва досліджуваного періоду ставить перед вітчизняною наукою необхідність глибокого і всебічного вивчення його джерел. Заідеологізованість радянської історичної науки, відсутність значної частини опублікованих першоджерел, тенденційне використання доступних документів, їх підпорядкування заздалегідь задуманим концепціям не дозволяло об’єктивно, по науковому розкрити роль українських політичних чинників, педагогічних кадрів в навчально-виховному процесі шкіл та формуванні національної свідомості учнів.
Документи й матеріали, необхідні для одержання сукупності наукових фактів з даної проблеми, виявлені нами з допомогою загальноприйнятих джерелознавчих методів дослідження.
При вивченні нашої проблеми факти, оцінки та висновки з опублікованих праць автор піддала критичному аналізу, співставленню з іншими, насамперед, архівними документами.
Основні джерела дослідження, залежно від характеру інформації, що в них міститься, пропонуємо поділити на декілька типів, а саме: 1) документи і матеріали фондів центральних та обласних державних архівів; 2) збірники опублікованих документів і матеріалів; 3) матеріали тогочасної періодики; 4) спогади.
Складність об’єктивних умов, в яких проходить розвиток шкільництва в Західній Україні під час німецької окупації, призвели до того, що значана частина необхідних для отримання сукупності наукових фактів джерел безслідно втрачена, а ті, що збереглись, опинилися і різноманітних архівосховищах і бібліотеках.
Значна частина документів і матеріалів, закономірно, збереглася в Україні. Окремі неопубліковані архівні матеріали містяться в колишніх спец- фондах Центрального Державного архіву вищих органів влади і управління України (ЦДАВО України), Центрального Державного архіву громадських об’єднань України (ЦДАГО України) та Державних архівах Волинської (ДАВО), Івано-Франківської (ДАІФО), Львівської (ДАЛО), Рівненської (ДАРО) і Тернопільської (ДАТО) областей.
Суттєву допомогу при вивченні проблеми дослідження надали документи, які знаходяться в ЦДАВО України. Різноманітні за своєю класифікацією історичні джерела, що склали найбільший науковий інтерес для дисертанта, становили фонди: 3833 “Крайовий провід організації українських націоналістів на західноукраїнських землях” (опис 1, 2, 3), 3959 “Український Центральний Комітет” (описи 1, 2, 3) та 4620 “Колекція документів з історії Великої Вітчизняної війни” (описи 1, 3).
Не вдаючись до конкретного опису кожної справи, наведемо їх загальну характеристику. Так, найбільш вагомою часткою комплексу джерел з досліджуваної теми є документи фонду 3833 ЦДАВО України. В описі 1 фонду 3833 ЦДАВО України зібрані документи, що висвітлюють організаційні звіти про створення адміністративних націоналістичних установ в західних і деяких інших східних областях України [1-6], відображено звіти шкільних референтів про організацію культурно-освітньої роботи вчителів, відновлення товариства “Просвіта” та гуртка Взаїмної помочі українського вчительства [8, 9].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інше на тему: ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ТА ІСТОРІОГРАФІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок