Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено ма-невидимка (Педро Кальдерон)

Переказ скорочено ма-невидимка (Педро Кальдерон)

Назва:
Переказ скорочено ма-невидимка (Педро Кальдерон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,57 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору ма-невидимка (Педро Кальдерон)
Дія відбувається в XVII ст. В Мадриді. Приїхавши в місто дон Мануель і його слуга Косме шукають будинок дона Хуана. Дон Мануель і дон Хуан разом вчилися і разом воювали, вони старі друзі. На вулиці з'являються дві дами, особи яких закриті вуалями. За ними хтось женеться, і вони просять дона Мануеля про захист. Той готовий надати захист дамам «від ганьби і нещастя».Вони зникають, а слідом за ними з'являється дон Луїс зі своїм слугою Родріго. Дон Луїс хоче дізнатися ім'я прекрасної незнайомки, обличчя якої він встиг ледь помітити. Щоб затримати його, Косме підходить до нього і просить прочитати адресу на листі. Дон Луїс грубо відштовхує його.Тоді за свого слугу заступається дон Мануель і говорить, що повинен дати урок ввічливості грубіянові. Вони б'ються на шпагах.
На вулиці з'являються дон Хуан зі слугами і дена Беатріс зі своєю служницею Кларою. Дон Хуан хоче допомогти своєму братові дону Луїсу, а дена Беатріс утримує його. Дон Хуан дізнається в противника брата дона Мануеля і намагається помирити обох. Дон Мануель поранений в кисть руки, і йому потрібна допомога. Дон Хуан великодушно запрошує його в свій дім. Донья Беатріс, почувши про рану, думає, що поранений дон Хуан. Небайдужий до неї дон Луїс помічає її хвилювання і жалкує, що не він є причиною її занепокоєння.
Дону Луїса дуже турбує, що його брат поселив в будинку свого друга, холостого кавальеро, так як він може випадково зустрітися з їх сестрою доньей Анхель, що носить траур по чоловікові.Проте слуга Родріго заспокоює його - вхід на половину гостя замаскований шафою з посудом, і ніхто не здогадається, що там є двері.
Донья Анхела скаржиться на свою вдову долю служниці Исавель. Вона носить траур, і брати тримають її під замком, бо для сім'ї вважається ганьбою, якщо вдова буде зустрічатися з чоловіками і ходити в театр. Служниця відповідає їй, що багато вдови при дворі короля зовні побожні і доброчесні, а під вуаллю приховують гріх і «під звуки дудочки будь-який, як м'яч, готові стрибати в танці». Вона згадує про те кавальеро, з яким вони зустрілися на вулиці і попросили захисту, коли рятувалися втечею від дона Луїса, приховавши особи під вуалями.Донья Анхела потайки від братів ходила гуляти, а дон Луїс прийняв її за прекрасну незнайомку і хотів дізнатися її ім'я.
Дон Луїс розповідає сестрі про свою пригоду, не підозрюючи, що це її він бачив і через неї вплутався у сварку з незнайомцем кавальеро. Тепер цей кавальеро оселився в них у будинку.
Донья Анхела мріє побачити того кавальеро, який заради неї став битися на шпагах, а тепер гостює за стіною в будинку її братів. Исавель береться легко влаштувати зустріч - там, де двері ведуть до покоїв гостя, дон Хуан зробив шафа, який можна легко відсунути. Донья Анхела хоче потай піклуватися про те, хто пролив за неї кров.
Дон Луїс, якому обтяжує душу його проступок і рана дона Мануеля, віддає йому свою шпагу в знак покаяння і в заставу дружби. Той з радістю приймає її.
Косме, залишившись один у кімнаті, розбирає свої речі, виймає гаманець і із задоволенням перераховує гроші. Потім він іде, а з дверей, замаскованої шафою, виходять дена Анхела і Исавель. Донья Анхела за те, що заради неї дон Мануель ризикував життям, хоче «відплатити йому ... хоч яким-небудь подарунком». Вона відкриває його баул і розглядає папери і речі.Исавель обшукує скриню слуги і замість грошей кладе в гаманець вуглинки. Донья Анхела пише записку і кладе її на ліжко, потім вони йдуть.
Повертається Косме і бачить, що речі розкидані по кімнаті, а в гаманці замість грошей вугілля. Він кличе господаря і каже йому, що в кімнаті господарював будинкової та гроші перетворилися на вугілля. Дон Мануель відповідає, що Косме п'яний, а дон Хуан радить лакея вибирати інші жарти, не такі зухвалі. Косме же присягається, що в кімнаті хтось був. Дон Мануель знаходить на своєму ліжку лист, читає його і розуміє, що його написала та пані, через яку він бився з доном Луїсом: «.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Переказ скорочено ма-невидимка (Педро Кальдерон)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок