Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Невинні (Герман Брох)

Переказ скорочено Невинні (Герман Брох)

Назва:
Переказ скорочено Невинні (Герман Брох)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Невинні (Герман Брох)
I. Молода людина, не старше двадцяти років, без капелюха, злегка п'яний, забрів у бар випити пива. За сусіднім столиком розмовляють двоє, чується чоловічий, майже хлоп'ячий голос і голос жінки, грудної, материнський. Молодій людині лінь повертати голову в їхній бік, він уявляє собі, що це мати і син. Розмова йде про гроші, вони потрібні жінці - люблячої, стурбованої. У молодої людини тільки що померла мати, до цього він поховав батька. Йому дуже хотілося б піклуватися про матір, адже його доходи в Південній Африці постійно зростають. До того ж він отримує доходи з голландського спадщини батька, яке надійно помістив. Тут, у Парижі, у нього туго набитий гаманець, він готовий поділитися з цією жінкою. Може бути, тоді вона захоче жити з ним, йому не перешкодила б зараз материнська ласка який-небудь жінки. А можна покінчити з собою і залишити їй свої гроші. Все так просто, тільки незрозуміло, звідки взялася думка про самогубство. Молода людина починає вставляти свої фрази в розмову пари, йому здається, що їхні голоси і долі «переплітаються». Він згадує своє ім'я - Андреас - і просить називати його А. Тут він на мить засинає, а коли прокидається, пара вже зникла. А. хоче заплатити за них офіціантові, але все вже сплачено.
II. Беручи для прикладу героя з міщанського середовища, можна продемонструвати єдність і універсальність світових процесів. Герой живе у провінційному німецькому містечку. У 1913 р. герой служить молодшим учителем гімназії, викладає математику і фізику. Як у особистості, «сконструйованої з посереднього матеріалу», у нього не виникає думок і питань філософського спрямування. Він до кінця детермінований своїм середовищем. Ім'я його неістотно, можна назвати його Цахаріасом. Чи траплялося йому замислюватися про щось, що виходить за рамки математичних завдань? Звичайно, про жінок, наприклад. Приходить час і для «еротичного потрясіння». Випадково, поза домом, він стикається з дочкою своєї квартирної господині, поруч з якою спокійно прожив кілька років. Виявляється, вони з Філіппінами люблять один одного. Незабаром доходить і до «вищого докази любові», а слідом за тим до ревнощів, недовіри, страждань, мук. Обидва вирішують покінчити життя самогубством, Філіппіни стріляє йому в серце, потім собі в скроню, і їх кров «змішується».
Такий шлях - від «убозтва до божественного» - задля посередніх натур. Більш природний і закономірний інший хід подій, коли парочка приходить нарешті до знуджений очікуванням матусі, і Цахаріас прихиляється, щоб прийняти благословення.
III. Тільки що прибув А. оглядає вокзальну площу міста, що має форму трикутника. У ній є щось привабливе, магічне, і йому хочеться стати тутешнім жителем.
А. знімає кімнату в будинку баронеси В., яка обмежена в коштах. На дворі 1923 р., після програної Німеччиною війни лютує інфляція. В А., комерсанта, пов'язаного із алмазними копальнями в Південній Африці, завжди є гроші. Баронеса живе з дочкою Хільдегард і старої служницею, чоловік баронеси помер. А. відразу ж розуміє, що взаємини в сім'ї досить складні. Хільдегард демонструє своє незадоволення від появи мешканця-чоловіки, але підпорядковується волі матері. А. міг би знайти собі інше пристановище, але його, як видно, привела сюди сама доля. Він зауважує, що всі три жінки схожі одна на іншу. У цьому «трикутнику» баронеса представляє «материнський тип», а в особах служниці Церліни і Хільдегард є щось чернече, якась «позачасовість». Снізойді до розмови з мешканцем, Хільдегард в перший же вечір повідомляє йому, що її завдання - доглядати за матір'ю і зберігати мир в домі, мир, встановлений ще батьком. А. приходить до висновку, що це дивна дівчина, жорстка, повна «невгамована бажань».
IV. Колись він був майстром з креслярським інструментам, мав дружину, вони чекали дитини. При пологах вмерли і дружина і дитина. Старіючий вдівець взяв новонароджену дівчинку з притулку, назвав її Мелітта. Дівчинка закінчила школу і тепер працює в пральні. Старий батько стає мандрівним бджолярем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Невинні (Герман Брох)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок