Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Брати (Теренцій)

Переказ скорочено Брати (Теренцій)

Назва:
Переказ скорочено Брати (Теренцій)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,29 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Брати (Теренцій)
Вічна тема: пізно увечері батько в тривозі чекає вдома десь затримався сина й бурмоче собі під ніс, що немає великих хвилювань, ніж хвилювання батьківські ...
Старий Микион рідних дітей не має. У його ж брата Демеі - двоє синів. Одного з них, Есхіна, усиновив Микион. Виховує юнака в рамках розумної дозволеності і повної довіри. Демея часто дорікає йому за це.
І ось як раз син Демеі Ктесифон закохується в арфістку Вакхіду, яка поки що є власністю звідника Санніона.
Шляхетний Есхін, розумний і енергійний (щоправда, при нагоді і сам не проти гульнути і повеселитися), суворо пріструнівает цього користолюбця: Санніон його явно побоюється. І є підстави для цього.
Більше того, щоб захистити брата від занадто вже серйозних докорів, частина його гріхів Есхін приймає на себе, реально ризикуючи завдати шкоди своїй репутації. І ця братська самовідданість зворушлива.
Сір, раб Микиона, дуже відданий господарям: виручає їх і словом, і ділом.Допомагав він виховувати обох юнаків. До речі, кмітливий Сір приймає найактивнішу участь і в «приборканні» 'користолюбного звідника Санніона.
І знову - традиційний сюжетний хід: свого часу Есхін збезчестив гарну дівчину Памфілії. У тієї вже наближаються пологи, І чесний Есхін готовий прийняти на себе всі турботи батьківства: він ні від чого не відрікається.
Але уявні його гріхи (він, як пам'ятаєте, часто прикривав свого непутящого брата Ктесифона) пошкодили його стосункам з нареченою і її ріднею; Есхіна просто відмовлено від будинку.
Все ж загальними зусиллями родичів, друзів і відданих слуг істина і світ будуть відновлені. Але це ще попереду.
До речі, і в такій ситуації раби частенько виявляються розумніший і людянішим деяких панів. А вже винахідливість - так вже завжди!
Демея все більше переконується, що брат його ласкою і добром добивається більшого, ніж він - суворими обмеженнями і причіпками.
Завдяки дружньому сприяння Есхіна і Сіра легковажний Ктесифон весело проводить час з співачкою. Їхні почуття щирі і тому викликають симпатію глядачів. Але це, зрозуміло, хвилює його батька Демею. Тому в особливо критичні моменти відданий Сір вміло випроваджує його подалі від місця любовних побачень сина.
Щоб перевірити надійність почуттів Есхіна, його батько розповідає про нареченого-родича з Мілета, який готовий забрати Памфілії разом з дитиною.Тим більше що Есхін свого часу легковажно (щоб не сказати - недозволено) тягнув зі сватанням; майбутня його дружина була вже на дев'ятому місяці!
Але, бачачи щире каяття і навіть розпач сина, батько його заспокоює: все вже залагоджено і рідня нареченої повірила, що він не настільки вже винен, як твердила чутка. І молода мати повірила теж.
Сплативши двадцять мiн звіднику за співачку, Микион вирішує і її залишити в будинку - веселіше буде жити!
А все ще бурчав Демею він перестерігає: кожен має право жити так, як звик, якщо, звичайно, це не дуже заважає оточуючим.
І Демея змінюється прямо на очах! Ще недавно - суворий і гордовитий, він стає привітний навіть по відношенню до рабів. І в пориві почуттів велить слугам знести паркан між двома будинками:
нехай двір буде загальна, щоб весілля грати широко, спільно, і тоді нареченій не доведеться йти в будинок нареченого, що в її нинішньому становищі було б вже нелегко.
І нарешті, той же Демея пропонує Микиону дарувати свободу відданим рабові Сіру. А заразом - і його дружині.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Брати (Теренцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок